Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoalkaloositGenetiivialkaloosin
Monikon genetiivialkaloosienPartitiivialkaloosia
Monikon partitiivialkaloosejaInessiivialkaloosissa
Monikon inessiivialkalooseissaElatiivialkaloosista
Monikon elatiivialkalooseistaIllatiivialkaloosiin
Monikon illatiivialkalooseihinAdessiivialkaloosilla
Monikon adessiivialkalooseillaAblatiivialkaloosilta
Monikon ablatiivialkalooseiltaAllatiivialkaloosille
Monikon allatiivialkalooseilleEssiivialkaloosina
Monikon essiivialkalooseinaTranslatiivialkaloosiksi
Monikon translatiivialkalooseiksiMonikon instruktiivialkaloosein
AbessiivialkaloosittaMonikon abessiivialkalooseitta
Monikon akkusatiivialkaloosit