Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoapperseptiotGenetiiviapperseption
Monikon genetiiviapperseptioidenMonikon genetiiviapperseptioitten
PartitiiviapperseptiotaMonikon partitiiviapperseptioita
InessiiviapperseptiossaMonikon inessiiviapperseptioissa
ElatiiviapperseptiostaMonikon elatiiviapperseptioista
IllatiiviapperseptioonMonikon illatiiviapperseptioihin
AdessiiviapperseptiollaMonikon adessiiviapperseptioilla
AblatiiviapperseptioltaMonikon ablatiiviapperseptioilta
AllatiiviapperseptiolleMonikon allatiiviapperseptioille
EssiiviapperseptionaMonikon essiiviapperseptioina
TranslatiiviapperseptioksiMonikon translatiiviapperseptioiksi
Monikon instruktiiviapperseptioinAbessiiviapperseptiotta
Monikon abessiiviapperseptioittaMonikon akkusatiiviapperseptiot

Luokat