Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosorbiinihapotGenetiivisorbiinihapon
Monikon genetiivisorbiinihappojenPartitiivisorbiinihappoa
Monikon partitiivisorbiinihappojaInessiivisorbiinihapossa
Monikon inessiivisorbiinihapoissaElatiivisorbiinihaposta
Monikon elatiivisorbiinihapoistaIllatiivisorbiinihappoon
Monikon illatiivisorbiinihappoihinAdessiivisorbiinihapolla
Monikon adessiivisorbiinihapoillaAblatiivisorbiinihapolta
Monikon ablatiivisorbiinihapoiltaAllatiivisorbiinihapolle
Monikon allatiivisorbiinihapoilleEssiivisorbiinihappona
Monikon essiivisorbiinihappoinaTranslatiivisorbiinihapoksi
Monikon translatiivisorbiinihapoiksiMonikon instruktiivisorbiinihapoin
AbessiivisorbiinihapottaMonikon abessiivisorbiinihapoitta
Monikon akkusatiivisorbiinihapot

Luokat