Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonatriumstearaatitGenetiivinatriumstearaatin
Monikon genetiivinatriumstearaattienPartitiivinatriumstearaattia
Monikon partitiivinatriumstearaattejaInessiivinatriumstearaatissa
Monikon inessiivinatriumstearaateissaElatiivinatriumstearaatista
Monikon elatiivinatriumstearaateistaIllatiivinatriumstearaattiin
Monikon illatiivinatriumstearaatteihinAdessiivinatriumstearaatilla
Monikon adessiivinatriumstearaateillaAblatiivinatriumstearaatilta
Monikon ablatiivinatriumstearaateiltaAllatiivinatriumstearaatille
Monikon allatiivinatriumstearaateilleEssiivinatriumstearaattina
Monikon essiivinatriumstearaatteinaTranslatiivinatriumstearaatiksi
Monikon translatiivinatriumstearaateiksiMonikon instruktiivinatriumstearaatein
AbessiivinatriumstearaatittaMonikon abessiivinatriumstearaateitta
Monikon akkusatiivinatriumstearaatit

Luokat