| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | natriumstearaatit | Genetiivi | natriumstearaatin |
| Monikon genetiivi | natriumstearaattien | Partitiivi | natriumstearaattia |
| Monikon partitiivi | natriumstearaatteja | Inessiivi | natriumstearaatissa |
| Monikon inessiivi | natriumstearaateissa | Elatiivi | natriumstearaatista |
| Monikon elatiivi | natriumstearaateista | Illatiivi | natriumstearaattiin |
| Monikon illatiivi | natriumstearaatteihin | Adessiivi | natriumstearaatilla |
| Monikon adessiivi | natriumstearaateilla | Ablatiivi | natriumstearaatilta |
| Monikon ablatiivi | natriumstearaateilta | Allatiivi | natriumstearaatille |
| Monikon allatiivi | natriumstearaateille | Essiivi | natriumstearaattina |
| Monikon essiivi | natriumstearaatteina | Translatiivi | natriumstearaatiksi |
| Monikon translatiivi | natriumstearaateiksi | Monikon instruktiivi | natriumstearaatein |
| Abessiivi | natriumstearaatitta | Monikon abessiivi | natriumstearaateitta |
| Monikon akkusatiivi | natriumstearaatit |