Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkolineaarisesti riippumattomatMonikkolineaarisesti riippumattomani
Monikkolineaarisesti riippumattomasiMonikkolineaarisesti riippumattomamme
Monikkolineaarisesti riippumattomanneMonikkolineaarisesti riippumattomansa
Genetiivilineaarisesti riippumattomanGenetiivilineaarisesti riippumattomani
Genetiivilineaarisesti riippumattomasiGenetiivilineaarisesti riippumattomamme
Genetiivilineaarisesti riippumattomanneGenetiivilineaarisesti riippumattomansa
Monikon genetiivilineaarisesti riippumattomienMonikon genetiivilineaarisesti riippumattomieni
Monikon genetiivilineaarisesti riippumattomiesiMonikon genetiivilineaarisesti riippumattomiemme
Monikon genetiivilineaarisesti riippumattomienneMonikon genetiivilineaarisesti riippumattomiensa
Partitiivilineaarisesti riippumatontaPartitiivilineaarisesti riippumatontani
Partitiivilineaarisesti riippumatontasiPartitiivilineaarisesti riippumatontamme
Partitiivilineaarisesti riippumatontannePartitiivilineaarisesti riippumatontaan
Partitiivilineaarisesti riippumatontansaMonikon partitiivilineaarisesti riippumattomia
Monikon partitiivilineaarisesti riippumattomianiMonikon partitiivilineaarisesti riippumattomiasi
Monikon partitiivilineaarisesti riippumattomiammeMonikon partitiivilineaarisesti riippumattomianne
Monikon partitiivilineaarisesti riippumattomiaanMonikon partitiivilineaarisesti riippumattomiansa
Inessiivilineaarisesti riippumattomassaInessiivilineaarisesti riippumattomassani
Inessiivilineaarisesti riippumattomassasiInessiivilineaarisesti riippumattomassamme
Inessiivilineaarisesti riippumattomassanneInessiivilineaarisesti riippumattomassaan
Inessiivilineaarisesti riippumattomassansaMonikon inessiivilineaarisesti riippumattomissa
Monikon inessiivilineaarisesti riippumattomissaniMonikon inessiivilineaarisesti riippumattomissasi
Monikon inessiivilineaarisesti riippumattomissammeMonikon inessiivilineaarisesti riippumattomissanne
Monikon inessiivilineaarisesti riippumattomissaanMonikon inessiivilineaarisesti riippumattomissansa
Elatiivilineaarisesti riippumattomastaElatiivilineaarisesti riippumattomastani
Elatiivilineaarisesti riippumattomastasiElatiivilineaarisesti riippumattomastamme
Elatiivilineaarisesti riippumattomastanneElatiivilineaarisesti riippumattomastaan
Elatiivilineaarisesti riippumattomastansaMonikon elatiivilineaarisesti riippumattomista
Monikon elatiivilineaarisesti riippumattomistaniMonikon elatiivilineaarisesti riippumattomistasi
Monikon elatiivilineaarisesti riippumattomistammeMonikon elatiivilineaarisesti riippumattomistanne
Monikon elatiivilineaarisesti riippumattomistaanMonikon elatiivilineaarisesti riippumattomistansa
Illatiivilineaarisesti riippumattomaanIllatiivilineaarisesti riippumattomaani
Illatiivilineaarisesti riippumattomaasiIllatiivilineaarisesti riippumattomaamme
Illatiivilineaarisesti riippumattomaanneIllatiivilineaarisesti riippumattomaansa
Monikon illatiivilineaarisesti riippumattomiinMonikon illatiivilineaarisesti riippumattomiini
Monikon illatiivilineaarisesti riippumattomiisiMonikon illatiivilineaarisesti riippumattomiimme
Monikon illatiivilineaarisesti riippumattomiinneMonikon illatiivilineaarisesti riippumattomiinsa
Adessiivilineaarisesti riippumattomallaAdessiivilineaarisesti riippumattomallani
Adessiivilineaarisesti riippumattomallasiAdessiivilineaarisesti riippumattomallamme
Adessiivilineaarisesti riippumattomallanneAdessiivilineaarisesti riippumattomallaan
Adessiivilineaarisesti riippumattomallansaMonikon adessiivilineaarisesti riippumattomilla
Monikon adessiivilineaarisesti riippumattomillaniMonikon adessiivilineaarisesti riippumattomillasi
Monikon adessiivilineaarisesti riippumattomillammeMonikon adessiivilineaarisesti riippumattomillanne
Monikon adessiivilineaarisesti riippumattomillaanMonikon adessiivilineaarisesti riippumattomillansa
Ablatiivilineaarisesti riippumattomaltaAblatiivilineaarisesti riippumattomaltani
Ablatiivilineaarisesti riippumattomaltasiAblatiivilineaarisesti riippumattomaltamme
Ablatiivilineaarisesti riippumattomaltanneAblatiivilineaarisesti riippumattomaltaan
Ablatiivilineaarisesti riippumattomaltansaMonikon ablatiivilineaarisesti riippumattomilta
Monikon ablatiivilineaarisesti riippumattomiltaniMonikon ablatiivilineaarisesti riippumattomiltasi
Monikon ablatiivilineaarisesti riippumattomiltammeMonikon ablatiivilineaarisesti riippumattomiltanne
Monikon ablatiivilineaarisesti riippumattomiltaanMonikon ablatiivilineaarisesti riippumattomiltansa
Allatiivilineaarisesti riippumattomalleAllatiivilineaarisesti riippumattomalleni
Allatiivilineaarisesti riippumattomallesiAllatiivilineaarisesti riippumattomallemme
Allatiivilineaarisesti riippumattomallenneAllatiivilineaarisesti riippumattomalleen
Allatiivilineaarisesti riippumattomallensaMonikon allatiivilineaarisesti riippumattomille
Monikon allatiivilineaarisesti riippumattomilleniMonikon allatiivilineaarisesti riippumattomillesi
Monikon allatiivilineaarisesti riippumattomillemmeMonikon allatiivilineaarisesti riippumattomillenne
Monikon allatiivilineaarisesti riippumattomilleenMonikon allatiivilineaarisesti riippumattomillensa
Essiivilineaarisesti riippumattomanaEssiivilineaarisesti riippumattomanani
Essiivilineaarisesti riippumattomanasiEssiivilineaarisesti riippumattomanamme
Essiivilineaarisesti riippumattomananneEssiivilineaarisesti riippumattomanaan
Essiivilineaarisesti riippumattomanansaMonikon essiivilineaarisesti riippumattomina
Monikon essiivilineaarisesti riippumattominaniMonikon essiivilineaarisesti riippumattominasi
Monikon essiivilineaarisesti riippumattominammeMonikon essiivilineaarisesti riippumattominanne
Monikon essiivilineaarisesti riippumattominaanMonikon essiivilineaarisesti riippumattominansa
Translatiivilineaarisesti riippumattomaksiTranslatiivilineaarisesti riippumattomakseni
Translatiivilineaarisesti riippumattomaksesiTranslatiivilineaarisesti riippumattomaksemme
Translatiivilineaarisesti riippumattomaksenneTranslatiivilineaarisesti riippumattomakseen
Translatiivilineaarisesti riippumattomaksensaMonikon translatiivilineaarisesti riippumattomiksi
Monikon translatiivilineaarisesti riippumattomikseniMonikon translatiivilineaarisesti riippumattomiksesi
Monikon translatiivilineaarisesti riippumattomiksemmeMonikon translatiivilineaarisesti riippumattomiksenne
Monikon translatiivilineaarisesti riippumattomikseenMonikon translatiivilineaarisesti riippumattomiksensa
Monikon instruktiivilineaarisesti riippumattominAbessiivilineaarisesti riippumattomatta
Abessiivilineaarisesti riippumattomattaniAbessiivilineaarisesti riippumattomattasi
Abessiivilineaarisesti riippumattomattammeAbessiivilineaarisesti riippumattomattanne
Abessiivilineaarisesti riippumattomattaanAbessiivilineaarisesti riippumattomattansa
Monikon abessiivilineaarisesti riippumattomittaMonikon abessiivilineaarisesti riippumattomittani
Monikon abessiivilineaarisesti riippumattomittasiMonikon abessiivilineaarisesti riippumattomittamme
Monikon abessiivilineaarisesti riippumattomittanneMonikon abessiivilineaarisesti riippumattomittaan
Monikon abessiivilineaarisesti riippumattomittansaMonikon komitatiivilineaarisesti riippumattomine
Monikon komitatiivilineaarisesti riippumattomineniMonikon komitatiivilineaarisesti riippumattominesi
Monikon komitatiivilineaarisesti riippumattominemmeMonikon komitatiivilineaarisesti riippumattominenne
Monikon komitatiivilineaarisesti riippumattomineenMonikon komitatiivilineaarisesti riippumattominensa
Monikon akkusatiivilineaarisesti riippumattomatMonikon akkusatiivilineaarisesti riippumattomani
Monikon akkusatiivilineaarisesti riippumattomasiMonikon akkusatiivilineaarisesti riippumattomamme
Monikon akkusatiivilineaarisesti riippumattomanneMonikon akkusatiivilineaarisesti riippumattomansa
Akkusatiivilineaarisesti riippumattomaniAkkusatiivilineaarisesti riippumattomasi
Akkusatiivilineaarisesti riippumattomammeAkkusatiivilineaarisesti riippumattomanne
Akkusatiivilineaarisesti riippumattomansa

Luokat