Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoepätyhjätMonikkoepätyhjäni
MonikkoepätyhjäsiMonikkoepätyhjämme
MonikkoepätyhjänneMonikkoepätyhjänsä
GenetiiviepätyhjänGenetiiviepätyhjäni
GenetiiviepätyhjäsiGenetiiviepätyhjämme
GenetiiviepätyhjänneGenetiiviepätyhjänsä
Monikon genetiiviepätyhjienMonikon genetiiviepätyhjieni
Monikon genetiiviepätyhjiesiMonikon genetiiviepätyhjiemme
Monikon genetiiviepätyhjienneMonikon genetiiviepätyhjiensä
PartitiiviepätyhjääPartitiiviepätyhjääni
PartitiiviepätyhjääsiPartitiiviepätyhjäämme
PartitiiviepätyhjäännePartitiiviepätyhjäänsä
Monikon partitiiviepätyhjiäMonikon partitiiviepätyhjiäni
Monikon partitiiviepätyhjiäsiMonikon partitiiviepätyhjiämme
Monikon partitiiviepätyhjiänneMonikon partitiiviepätyhjiään
Monikon partitiiviepätyhjiänsäInessiiviepätyhjässä
InessiiviepätyhjässäniInessiiviepätyhjässäsi
InessiiviepätyhjässämmeInessiiviepätyhjässänne
InessiiviepätyhjässäänInessiiviepätyhjässänsä
Monikon inessiiviepätyhjissäMonikon inessiiviepätyhjissäni
Monikon inessiiviepätyhjissäsiMonikon inessiiviepätyhjissämme
Monikon inessiiviepätyhjissänneMonikon inessiiviepätyhjissään
Monikon inessiiviepätyhjissänsäElatiiviepätyhjästä
ElatiiviepätyhjästäniElatiiviepätyhjästäsi
ElatiiviepätyhjästämmeElatiiviepätyhjästänne
ElatiiviepätyhjästäänElatiiviepätyhjästänsä
Monikon elatiiviepätyhjistäMonikon elatiiviepätyhjistäni
Monikon elatiiviepätyhjistäsiMonikon elatiiviepätyhjistämme
Monikon elatiiviepätyhjistänneMonikon elatiiviepätyhjistään
Monikon elatiiviepätyhjistänsäIllatiiviepätyhjään
IllatiiviepätyhjääniIllatiiviepätyhjääsi
IllatiiviepätyhjäämmeIllatiiviepätyhjäänne
IllatiiviepätyhjäänsäMonikon illatiiviepätyhjiin
Monikon illatiiviepätyhjiiniMonikon illatiiviepätyhjiisi
Monikon illatiiviepätyhjiimmeMonikon illatiiviepätyhjiinne
Monikon illatiiviepätyhjiinsäAdessiiviepätyhjällä
AdessiiviepätyhjälläniAdessiiviepätyhjälläsi
AdessiiviepätyhjällämmeAdessiiviepätyhjällänne
AdessiiviepätyhjälläänAdessiiviepätyhjällänsä
Monikon adessiiviepätyhjilläMonikon adessiiviepätyhjilläni
Monikon adessiiviepätyhjilläsiMonikon adessiiviepätyhjillämme
Monikon adessiiviepätyhjillänneMonikon adessiiviepätyhjillään
Monikon adessiiviepätyhjillänsäAblatiiviepätyhjältä
AblatiiviepätyhjältäniAblatiiviepätyhjältäsi
AblatiiviepätyhjältämmeAblatiiviepätyhjältänne
AblatiiviepätyhjältäänAblatiiviepätyhjältänsä
Monikon ablatiiviepätyhjiltäMonikon ablatiiviepätyhjiltäni
Monikon ablatiiviepätyhjiltäsiMonikon ablatiiviepätyhjiltämme
Monikon ablatiiviepätyhjiltänneMonikon ablatiiviepätyhjiltään
Monikon ablatiiviepätyhjiltänsäAllatiiviepätyhjälle
AllatiiviepätyhjälleniAllatiiviepätyhjällesi
AllatiiviepätyhjällemmeAllatiiviepätyhjällenne
AllatiiviepätyhjälleenAllatiiviepätyhjällensä
Monikon allatiiviepätyhjilleMonikon allatiiviepätyhjilleni
Monikon allatiiviepätyhjillesiMonikon allatiiviepätyhjillemme
Monikon allatiiviepätyhjillenneMonikon allatiiviepätyhjilleen
Monikon allatiiviepätyhjillensäEssiiviepätyhjänä
EssiiviepätyhjänäniEssiiviepätyhjänäsi
EssiiviepätyhjänämmeEssiiviepätyhjänänne
EssiiviepätyhjänäänEssiiviepätyhjänänsä
Monikon essiiviepätyhjinäMonikon essiiviepätyhjinäni
Monikon essiiviepätyhjinäsiMonikon essiiviepätyhjinämme
Monikon essiiviepätyhjinänneMonikon essiiviepätyhjinään
Monikon essiiviepätyhjinänsäTranslatiiviepätyhjäksi
TranslatiiviepätyhjäkseniTranslatiiviepätyhjäksesi
TranslatiiviepätyhjäksemmeTranslatiiviepätyhjäksenne
TranslatiiviepätyhjäkseenTranslatiiviepätyhjäksensä
Monikon translatiiviepätyhjiksiMonikon translatiiviepätyhjikseni
Monikon translatiiviepätyhjiksesiMonikon translatiiviepätyhjiksemme
Monikon translatiiviepätyhjiksenneMonikon translatiiviepätyhjikseen
Monikon translatiiviepätyhjiksensäMonikon instruktiiviepätyhjin
AbessiiviepätyhjättäAbessiiviepätyhjättäni
AbessiiviepätyhjättäsiAbessiiviepätyhjättämme
AbessiiviepätyhjättänneAbessiiviepätyhjättään
AbessiiviepätyhjättänsäMonikon abessiiviepätyhjittä
Monikon abessiiviepätyhjittäniMonikon abessiiviepätyhjittäsi
Monikon abessiiviepätyhjittämmeMonikon abessiiviepätyhjittänne
Monikon abessiiviepätyhjittäänMonikon abessiiviepätyhjittänsä
Monikon komitatiiviepätyhjineMonikon komitatiiviepätyhjineni
Monikon komitatiiviepätyhjinesiMonikon komitatiiviepätyhjinemme
Monikon komitatiiviepätyhjinenneMonikon komitatiiviepätyhjineen
Monikon komitatiiviepätyhjinensäKomparatiiviepätyhjempi
SuperlatiiviepätyhjinMonikon akkusatiiviepätyhjät
Monikon akkusatiiviepätyhjäniMonikon akkusatiiviepätyhjäsi
Monikon akkusatiiviepätyhjämmeMonikon akkusatiiviepätyhjänne
Monikon akkusatiiviepätyhjänsäAkkusatiiviepätyhjäni
AkkusatiiviepätyhjäsiAkkusatiiviepätyhjämme
AkkusatiiviepätyhjänneAkkusatiiviepätyhjänsä