Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ranska
pavlovien
Taivutusmuodot
Monikko
pavlovilaiset
Monikko
pavlovilaiseni
Monikko
pavlovilaisesi
Monikko
pavlovilaisemme
Monikko
pavlovilaisenne
Monikko
pavlovilaisensa
Genetiivi
pavlovilaisen
Genetiivi
pavlovilaiseni
Genetiivi
pavlovilaisesi
Genetiivi
pavlovilaisemme
Genetiivi
pavlovilaisenne
Genetiivi
pavlovilaisensa
Monikon genetiivi
pavlovilaisten
Monikon genetiivi
pavlovilaisien
Monikon genetiivi
pavlovilaisteni
Monikon genetiivi
pavlovilaisieni
Monikon genetiivi
pavlovilaistesi
Monikon genetiivi
pavlovilaisiesi
Monikon genetiivi
pavlovilaistemme
Monikon genetiivi
pavlovilaisiemme
Monikon genetiivi
pavlovilaistenne
Monikon genetiivi
pavlovilaisienne
Monikon genetiivi
pavlovilaistensa
Monikon genetiivi
pavlovilaisiensa
Partitiivi
pavlovilaista
Partitiivi
pavlovilaistani
Partitiivi
pavlovilaistasi
Partitiivi
pavlovilaistamme
Partitiivi
pavlovilaistanne
Partitiivi
pavlovilaistaan
Partitiivi
pavlovilaistansa
Monikon partitiivi
pavlovilaisia
Monikon partitiivi
pavlovilaisiani
Monikon partitiivi
pavlovilaisiasi
Monikon partitiivi
pavlovilaisiamme
Monikon partitiivi
pavlovilaisianne
Monikon partitiivi
pavlovilaisiaan
Monikon partitiivi
pavlovilaisiansa
Inessiivi
pavlovilaisessa
Inessiivi
pavlovilaisessani
Inessiivi
pavlovilaisessasi
Inessiivi
pavlovilaisessamme
Inessiivi
pavlovilaisessanne
Inessiivi
pavlovilaisessaan
Inessiivi
pavlovilaisessansa
Monikon inessiivi
pavlovilaisissa
Monikon inessiivi
pavlovilaisissani
Monikon inessiivi
pavlovilaisissasi
Monikon inessiivi
pavlovilaisissamme
Monikon inessiivi
pavlovilaisissanne
Monikon inessiivi
pavlovilaisissaan
Monikon inessiivi
pavlovilaisissansa
Elatiivi
pavlovilaisesta
Elatiivi
pavlovilaisestani
Elatiivi
pavlovilaisestasi
Elatiivi
pavlovilaisestamme
Elatiivi
pavlovilaisestanne
Elatiivi
pavlovilaisestaan
Elatiivi
pavlovilaisestansa
Monikon elatiivi
pavlovilaisista
Monikon elatiivi
pavlovilaisistani
Monikon elatiivi
pavlovilaisistasi
Monikon elatiivi
pavlovilaisistamme
Monikon elatiivi
pavlovilaisistanne
Monikon elatiivi
pavlovilaisistaan
Monikon elatiivi
pavlovilaisistansa
Illatiivi
pavlovilaiseen
Illatiivi
pavlovilaiseeni
Illatiivi
pavlovilaiseesi
Illatiivi
pavlovilaiseemme
Illatiivi
pavlovilaiseenne
Illatiivi
pavlovilaiseensa
Monikon illatiivi
pavlovilaisiin
Monikon illatiivi
pavlovilaisiini
Monikon illatiivi
pavlovilaisiisi
Monikon illatiivi
pavlovilaisiimme
Monikon illatiivi
pavlovilaisiinne
Monikon illatiivi
pavlovilaisiinsa
Adessiivi
pavlovilaisella
Adessiivi
pavlovilaisellani
Adessiivi
pavlovilaisellasi
Adessiivi
pavlovilaisellamme
Adessiivi
pavlovilaisellanne
Adessiivi
pavlovilaisellaan
Adessiivi
pavlovilaisellansa
Monikon adessiivi
pavlovilaisilla
Monikon adessiivi
pavlovilaisillani
Monikon adessiivi
pavlovilaisillasi
Monikon adessiivi
pavlovilaisillamme
Monikon adessiivi
pavlovilaisillanne
Monikon adessiivi
pavlovilaisillaan
Monikon adessiivi
pavlovilaisillansa
Ablatiivi
pavlovilaiselta
Ablatiivi
pavlovilaiseltani
Ablatiivi
pavlovilaiseltasi
Ablatiivi
pavlovilaiseltamme
Ablatiivi
pavlovilaiseltanne
Ablatiivi
pavlovilaiseltaan
Ablatiivi
pavlovilaiseltansa
Monikon ablatiivi
pavlovilaisilta
Monikon ablatiivi
pavlovilaisiltani
Monikon ablatiivi
pavlovilaisiltasi
Monikon ablatiivi
pavlovilaisiltamme
Monikon ablatiivi
pavlovilaisiltanne
Monikon ablatiivi
pavlovilaisiltaan
Monikon ablatiivi
pavlovilaisiltansa
Allatiivi
pavlovilaiselle
Allatiivi
pavlovilaiselleni
Allatiivi
pavlovilaisellesi
Allatiivi
pavlovilaisellemme
Allatiivi
pavlovilaisellenne
Allatiivi
pavlovilaiselleen
Allatiivi
pavlovilaisellensa
Monikon allatiivi
pavlovilaisille
Monikon allatiivi
pavlovilaisilleni
Monikon allatiivi
pavlovilaisillesi
Monikon allatiivi
pavlovilaisillemme
Monikon allatiivi
pavlovilaisillenne
Monikon allatiivi
pavlovilaisilleen
Monikon allatiivi
pavlovilaisillensa
Essiivi
pavlovilaisena
Essiivi
pavlovilaisenani
Essiivi
pavlovilaisenasi
Essiivi
pavlovilaisenamme
Essiivi
pavlovilaisenanne
Essiivi
pavlovilaisenaan
Essiivi
pavlovilaisenansa
Monikon essiivi
pavlovilaisina
Monikon essiivi
pavlovilaisinani
Monikon essiivi
pavlovilaisinasi
Monikon essiivi
pavlovilaisinamme
Monikon essiivi
pavlovilaisinanne
Monikon essiivi
pavlovilaisinaan
Monikon essiivi
pavlovilaisinansa
Translatiivi
pavlovilaiseksi
Translatiivi
pavlovilaisekseni
Translatiivi
pavlovilaiseksesi
Translatiivi
pavlovilaiseksemme
Translatiivi
pavlovilaiseksenne
Translatiivi
pavlovilaisekseen
Translatiivi
pavlovilaiseksensa
Monikon translatiivi
pavlovilaisiksi
Monikon translatiivi
pavlovilaisikseni
Monikon translatiivi
pavlovilaisiksesi
Monikon translatiivi
pavlovilaisiksemme
Monikon translatiivi
pavlovilaisiksenne
Monikon translatiivi
pavlovilaisikseen
Monikon translatiivi
pavlovilaisiksensa
Monikon instruktiivi
pavlovilaisin
Abessiivi
pavlovilaisetta
Abessiivi
pavlovilaisettani
Abessiivi
pavlovilaisettasi
Abessiivi
pavlovilaisettamme
Abessiivi
pavlovilaisettanne
Abessiivi
pavlovilaisettaan
Abessiivi
pavlovilaisettansa
Monikon abessiivi
pavlovilaisitta
Monikon abessiivi
pavlovilaisittani
Monikon abessiivi
pavlovilaisittasi
Monikon abessiivi
pavlovilaisittamme
Monikon abessiivi
pavlovilaisittanne
Monikon abessiivi
pavlovilaisittaan
Monikon abessiivi
pavlovilaisittansa
Monikon komitatiivi
pavlovilaisine
Monikon komitatiivi
pavlovilaisineni
Monikon komitatiivi
pavlovilaisinesi
Monikon komitatiivi
pavlovilaisinemme
Monikon komitatiivi
pavlovilaisinenne
Monikon komitatiivi
pavlovilaisineen
Monikon komitatiivi
pavlovilaisinensa
Monikon akkusatiivi
pavlovilaiset
Monikon akkusatiivi
pavlovilaiseni
Monikon akkusatiivi
pavlovilaisesi
Monikon akkusatiivi
pavlovilaisemme
Monikon akkusatiivi
pavlovilaisenne
Monikon akkusatiivi
pavlovilaisensa
Akkusatiivi
pavlovilaiseni
Akkusatiivi
pavlovilaisesi
Akkusatiivi
pavlovilaisemme
Akkusatiivi
pavlovilaisenne
Akkusatiivi
pavlovilaisensa