Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ranskapavlovien

Taivutusmuodot

MonikkopavlovilaisetMonikkopavlovilaiseni
MonikkopavlovilaisesiMonikkopavlovilaisemme
MonikkopavlovilaisenneMonikkopavlovilaisensa
GenetiivipavlovilaisenGenetiivipavlovilaiseni
GenetiivipavlovilaisesiGenetiivipavlovilaisemme
GenetiivipavlovilaisenneGenetiivipavlovilaisensa
Monikon genetiivipavlovilaistenMonikon genetiivipavlovilaisien
Monikon genetiivipavlovilaisteniMonikon genetiivipavlovilaisieni
Monikon genetiivipavlovilaistesiMonikon genetiivipavlovilaisiesi
Monikon genetiivipavlovilaistemmeMonikon genetiivipavlovilaisiemme
Monikon genetiivipavlovilaistenneMonikon genetiivipavlovilaisienne
Monikon genetiivipavlovilaistensaMonikon genetiivipavlovilaisiensa
PartitiivipavlovilaistaPartitiivipavlovilaistani
PartitiivipavlovilaistasiPartitiivipavlovilaistamme
PartitiivipavlovilaistannePartitiivipavlovilaistaan
PartitiivipavlovilaistansaMonikon partitiivipavlovilaisia
Monikon partitiivipavlovilaisianiMonikon partitiivipavlovilaisiasi
Monikon partitiivipavlovilaisiammeMonikon partitiivipavlovilaisianne
Monikon partitiivipavlovilaisiaanMonikon partitiivipavlovilaisiansa
InessiivipavlovilaisessaInessiivipavlovilaisessani
InessiivipavlovilaisessasiInessiivipavlovilaisessamme
InessiivipavlovilaisessanneInessiivipavlovilaisessaan
InessiivipavlovilaisessansaMonikon inessiivipavlovilaisissa
Monikon inessiivipavlovilaisissaniMonikon inessiivipavlovilaisissasi
Monikon inessiivipavlovilaisissammeMonikon inessiivipavlovilaisissanne
Monikon inessiivipavlovilaisissaanMonikon inessiivipavlovilaisissansa
ElatiivipavlovilaisestaElatiivipavlovilaisestani
ElatiivipavlovilaisestasiElatiivipavlovilaisestamme
ElatiivipavlovilaisestanneElatiivipavlovilaisestaan
ElatiivipavlovilaisestansaMonikon elatiivipavlovilaisista
Monikon elatiivipavlovilaisistaniMonikon elatiivipavlovilaisistasi
Monikon elatiivipavlovilaisistammeMonikon elatiivipavlovilaisistanne
Monikon elatiivipavlovilaisistaanMonikon elatiivipavlovilaisistansa
IllatiivipavlovilaiseenIllatiivipavlovilaiseeni
IllatiivipavlovilaiseesiIllatiivipavlovilaiseemme
IllatiivipavlovilaiseenneIllatiivipavlovilaiseensa
Monikon illatiivipavlovilaisiinMonikon illatiivipavlovilaisiini
Monikon illatiivipavlovilaisiisiMonikon illatiivipavlovilaisiimme
Monikon illatiivipavlovilaisiinneMonikon illatiivipavlovilaisiinsa
AdessiivipavlovilaisellaAdessiivipavlovilaisellani
AdessiivipavlovilaisellasiAdessiivipavlovilaisellamme
AdessiivipavlovilaisellanneAdessiivipavlovilaisellaan
AdessiivipavlovilaisellansaMonikon adessiivipavlovilaisilla
Monikon adessiivipavlovilaisillaniMonikon adessiivipavlovilaisillasi
Monikon adessiivipavlovilaisillammeMonikon adessiivipavlovilaisillanne
Monikon adessiivipavlovilaisillaanMonikon adessiivipavlovilaisillansa
AblatiivipavlovilaiseltaAblatiivipavlovilaiseltani
AblatiivipavlovilaiseltasiAblatiivipavlovilaiseltamme
AblatiivipavlovilaiseltanneAblatiivipavlovilaiseltaan
AblatiivipavlovilaiseltansaMonikon ablatiivipavlovilaisilta
Monikon ablatiivipavlovilaisiltaniMonikon ablatiivipavlovilaisiltasi
Monikon ablatiivipavlovilaisiltammeMonikon ablatiivipavlovilaisiltanne
Monikon ablatiivipavlovilaisiltaanMonikon ablatiivipavlovilaisiltansa
AllatiivipavlovilaiselleAllatiivipavlovilaiselleni
AllatiivipavlovilaisellesiAllatiivipavlovilaisellemme
AllatiivipavlovilaisellenneAllatiivipavlovilaiselleen
AllatiivipavlovilaisellensaMonikon allatiivipavlovilaisille
Monikon allatiivipavlovilaisilleniMonikon allatiivipavlovilaisillesi
Monikon allatiivipavlovilaisillemmeMonikon allatiivipavlovilaisillenne
Monikon allatiivipavlovilaisilleenMonikon allatiivipavlovilaisillensa
EssiivipavlovilaisenaEssiivipavlovilaisenani
EssiivipavlovilaisenasiEssiivipavlovilaisenamme
EssiivipavlovilaisenanneEssiivipavlovilaisenaan
EssiivipavlovilaisenansaMonikon essiivipavlovilaisina
Monikon essiivipavlovilaisinaniMonikon essiivipavlovilaisinasi
Monikon essiivipavlovilaisinammeMonikon essiivipavlovilaisinanne
Monikon essiivipavlovilaisinaanMonikon essiivipavlovilaisinansa
TranslatiivipavlovilaiseksiTranslatiivipavlovilaisekseni
TranslatiivipavlovilaiseksesiTranslatiivipavlovilaiseksemme
TranslatiivipavlovilaiseksenneTranslatiivipavlovilaisekseen
TranslatiivipavlovilaiseksensaMonikon translatiivipavlovilaisiksi
Monikon translatiivipavlovilaisikseniMonikon translatiivipavlovilaisiksesi
Monikon translatiivipavlovilaisiksemmeMonikon translatiivipavlovilaisiksenne
Monikon translatiivipavlovilaisikseenMonikon translatiivipavlovilaisiksensa
Monikon instruktiivipavlovilaisinAbessiivipavlovilaisetta
AbessiivipavlovilaisettaniAbessiivipavlovilaisettasi
AbessiivipavlovilaisettammeAbessiivipavlovilaisettanne
AbessiivipavlovilaisettaanAbessiivipavlovilaisettansa
Monikon abessiivipavlovilaisittaMonikon abessiivipavlovilaisittani
Monikon abessiivipavlovilaisittasiMonikon abessiivipavlovilaisittamme
Monikon abessiivipavlovilaisittanneMonikon abessiivipavlovilaisittaan
Monikon abessiivipavlovilaisittansaMonikon komitatiivipavlovilaisine
Monikon komitatiivipavlovilaisineniMonikon komitatiivipavlovilaisinesi
Monikon komitatiivipavlovilaisinemmeMonikon komitatiivipavlovilaisinenne
Monikon komitatiivipavlovilaisineenMonikon komitatiivipavlovilaisinensa
Monikon akkusatiivipavlovilaisetMonikon akkusatiivipavlovilaiseni
Monikon akkusatiivipavlovilaisesiMonikon akkusatiivipavlovilaisemme
Monikon akkusatiivipavlovilaisenneMonikon akkusatiivipavlovilaisensa
AkkusatiivipavlovilaiseniAkkusatiivipavlovilaisesi
AkkusatiivipavlovilaisemmeAkkusatiivipavlovilaisenne
Akkusatiivipavlovilaisensa