Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantiultranationalist

Taivutusmuodot

MonikkoäärikansallisetMonikkoäärikansalliseni
MonikkoäärikansallisesiMonikkoäärikansallisemme
MonikkoäärikansallisenneMonikkoäärikansallisensa
GenetiiviäärikansallisenGenetiiviäärikansalliseni
GenetiiviäärikansallisesiGenetiiviäärikansallisemme
GenetiiviäärikansallisenneGenetiiviäärikansallisensa
Monikon genetiiviäärikansallistenMonikon genetiiviäärikansallisien
Monikon genetiiviäärikansallisteniMonikon genetiiviäärikansallisieni
Monikon genetiiviäärikansallistesiMonikon genetiiviäärikansallisiesi
Monikon genetiiviäärikansallistemmeMonikon genetiiviäärikansallisiemme
Monikon genetiiviäärikansallistenneMonikon genetiiviäärikansallisienne
Monikon genetiiviäärikansallistensaMonikon genetiiviäärikansallisiensa
PartitiiviäärikansallistaPartitiiviäärikansallistani
PartitiiviäärikansallistasiPartitiiviäärikansallistamme
PartitiiviäärikansallistannePartitiiviäärikansallistaan
PartitiiviäärikansallistansaMonikon partitiiviäärikansallisia
Monikon partitiiviäärikansallisianiMonikon partitiiviäärikansallisiasi
Monikon partitiiviäärikansallisiammeMonikon partitiiviäärikansallisianne
Monikon partitiiviäärikansallisiaanMonikon partitiiviäärikansallisiansa
InessiiviäärikansallisessaInessiiviäärikansallisessani
InessiiviäärikansallisessasiInessiiviäärikansallisessamme
InessiiviäärikansallisessanneInessiiviäärikansallisessaan
InessiiviäärikansallisessansaMonikon inessiiviäärikansallisissa
Monikon inessiiviäärikansallisissaniMonikon inessiiviäärikansallisissasi
Monikon inessiiviäärikansallisissammeMonikon inessiiviäärikansallisissanne
Monikon inessiiviäärikansallisissaanMonikon inessiiviäärikansallisissansa
ElatiiviäärikansallisestaElatiiviäärikansallisestani
ElatiiviäärikansallisestasiElatiiviäärikansallisestamme
ElatiiviäärikansallisestanneElatiiviäärikansallisestaan
ElatiiviäärikansallisestansaMonikon elatiiviäärikansallisista
Monikon elatiiviäärikansallisistaniMonikon elatiiviäärikansallisistasi
Monikon elatiiviäärikansallisistammeMonikon elatiiviäärikansallisistanne
Monikon elatiiviäärikansallisistaanMonikon elatiiviäärikansallisistansa
IllatiiviäärikansalliseenIllatiiviäärikansalliseeni
IllatiiviäärikansalliseesiIllatiiviäärikansalliseemme
IllatiiviäärikansalliseenneIllatiiviäärikansalliseensa
Monikon illatiiviäärikansallisiinMonikon illatiiviäärikansallisiini
Monikon illatiiviäärikansallisiisiMonikon illatiiviäärikansallisiimme
Monikon illatiiviäärikansallisiinneMonikon illatiiviäärikansallisiinsa
AdessiiviäärikansallisellaAdessiiviäärikansallisellani
AdessiiviäärikansallisellasiAdessiiviäärikansallisellamme
AdessiiviäärikansallisellanneAdessiiviäärikansallisellaan
AdessiiviäärikansallisellansaMonikon adessiiviäärikansallisilla
Monikon adessiiviäärikansallisillaniMonikon adessiiviäärikansallisillasi
Monikon adessiiviäärikansallisillammeMonikon adessiiviäärikansallisillanne
Monikon adessiiviäärikansallisillaanMonikon adessiiviäärikansallisillansa
AblatiiviäärikansalliseltaAblatiiviäärikansalliseltani
AblatiiviäärikansalliseltasiAblatiiviäärikansalliseltamme
AblatiiviäärikansalliseltanneAblatiiviäärikansalliseltaan
AblatiiviäärikansalliseltansaMonikon ablatiiviäärikansallisilta
Monikon ablatiiviäärikansallisiltaniMonikon ablatiiviäärikansallisiltasi
Monikon ablatiiviäärikansallisiltammeMonikon ablatiiviäärikansallisiltanne
Monikon ablatiiviäärikansallisiltaanMonikon ablatiiviäärikansallisiltansa
AllatiiviäärikansalliselleAllatiiviäärikansalliselleni
AllatiiviäärikansallisellesiAllatiiviäärikansallisellemme
AllatiiviäärikansallisellenneAllatiiviäärikansalliselleen
AllatiiviäärikansallisellensaMonikon allatiiviäärikansallisille
Monikon allatiiviäärikansallisilleniMonikon allatiiviäärikansallisillesi
Monikon allatiiviäärikansallisillemmeMonikon allatiiviäärikansallisillenne
Monikon allatiiviäärikansallisilleenMonikon allatiiviäärikansallisillensa
EssiiviäärikansallisenaEssiiviäärikansallisenani
EssiiviäärikansallisenasiEssiiviäärikansallisenamme
EssiiviäärikansallisenanneEssiiviäärikansallisenaan
EssiiviäärikansallisenansaMonikon essiiviäärikansallisina
Monikon essiiviäärikansallisinaniMonikon essiiviäärikansallisinasi
Monikon essiiviäärikansallisinammeMonikon essiiviäärikansallisinanne
Monikon essiiviäärikansallisinaanMonikon essiiviäärikansallisinansa
TranslatiiviäärikansalliseksiTranslatiiviäärikansallisekseni
TranslatiiviäärikansalliseksesiTranslatiiviäärikansalliseksemme
TranslatiiviäärikansalliseksenneTranslatiiviäärikansallisekseen
TranslatiiviäärikansalliseksensaMonikon translatiiviäärikansallisiksi
Monikon translatiiviäärikansallisikseniMonikon translatiiviäärikansallisiksesi
Monikon translatiiviäärikansallisiksemmeMonikon translatiiviäärikansallisiksenne
Monikon translatiiviäärikansallisikseenMonikon translatiiviäärikansallisiksensa
Monikon instruktiiviäärikansallisinAbessiiviäärikansallisetta
AbessiiviäärikansallisettaniAbessiiviäärikansallisettasi
AbessiiviäärikansallisettammeAbessiiviäärikansallisettanne
AbessiiviäärikansallisettaanAbessiiviäärikansallisettansa
Monikon abessiiviäärikansallisittaMonikon abessiiviäärikansallisittani
Monikon abessiiviäärikansallisittasiMonikon abessiiviäärikansallisittamme
Monikon abessiiviäärikansallisittanneMonikon abessiiviäärikansallisittaan
Monikon abessiiviäärikansallisittansaMonikon komitatiiviäärikansallisine
Monikon komitatiiviäärikansallisineniMonikon komitatiiviäärikansallisinesi
Monikon komitatiiviäärikansallisinemmeMonikon komitatiiviäärikansallisinenne
Monikon komitatiiviäärikansallisineenMonikon komitatiiviäärikansallisinensa
KomparatiiviäärikansallisempiSuperlatiiviäärikansallisin
Monikon akkusatiiviäärikansallisetMonikon akkusatiiviäärikansalliseni
Monikon akkusatiiviäärikansallisesiMonikon akkusatiiviäärikansallisemme
Monikon akkusatiiviäärikansallisenneMonikon akkusatiiviäärikansallisensa
AkkusatiiviäärikansalliseniAkkusatiiviäärikansallisesi
AkkusatiiviäärikansallisemmeAkkusatiiviäärikansallisenne
Akkusatiiviäärikansallisensa