Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
ultranationalist
Taivutusmuodot
Monikko
äärikansalliset
Monikko
äärikansalliseni
Monikko
äärikansallisesi
Monikko
äärikansallisemme
Monikko
äärikansallisenne
Monikko
äärikansallisensa
Genetiivi
äärikansallisen
Genetiivi
äärikansalliseni
Genetiivi
äärikansallisesi
Genetiivi
äärikansallisemme
Genetiivi
äärikansallisenne
Genetiivi
äärikansallisensa
Monikon genetiivi
äärikansallisten
Monikon genetiivi
äärikansallisien
Monikon genetiivi
äärikansallisteni
Monikon genetiivi
äärikansallisieni
Monikon genetiivi
äärikansallistesi
Monikon genetiivi
äärikansallisiesi
Monikon genetiivi
äärikansallistemme
Monikon genetiivi
äärikansallisiemme
Monikon genetiivi
äärikansallistenne
Monikon genetiivi
äärikansallisienne
Monikon genetiivi
äärikansallistensa
Monikon genetiivi
äärikansallisiensa
Partitiivi
äärikansallista
Partitiivi
äärikansallistani
Partitiivi
äärikansallistasi
Partitiivi
äärikansallistamme
Partitiivi
äärikansallistanne
Partitiivi
äärikansallistaan
Partitiivi
äärikansallistansa
Monikon partitiivi
äärikansallisia
Monikon partitiivi
äärikansallisiani
Monikon partitiivi
äärikansallisiasi
Monikon partitiivi
äärikansallisiamme
Monikon partitiivi
äärikansallisianne
Monikon partitiivi
äärikansallisiaan
Monikon partitiivi
äärikansallisiansa
Inessiivi
äärikansallisessa
Inessiivi
äärikansallisessani
Inessiivi
äärikansallisessasi
Inessiivi
äärikansallisessamme
Inessiivi
äärikansallisessanne
Inessiivi
äärikansallisessaan
Inessiivi
äärikansallisessansa
Monikon inessiivi
äärikansallisissa
Monikon inessiivi
äärikansallisissani
Monikon inessiivi
äärikansallisissasi
Monikon inessiivi
äärikansallisissamme
Monikon inessiivi
äärikansallisissanne
Monikon inessiivi
äärikansallisissaan
Monikon inessiivi
äärikansallisissansa
Elatiivi
äärikansallisesta
Elatiivi
äärikansallisestani
Elatiivi
äärikansallisestasi
Elatiivi
äärikansallisestamme
Elatiivi
äärikansallisestanne
Elatiivi
äärikansallisestaan
Elatiivi
äärikansallisestansa
Monikon elatiivi
äärikansallisista
Monikon elatiivi
äärikansallisistani
Monikon elatiivi
äärikansallisistasi
Monikon elatiivi
äärikansallisistamme
Monikon elatiivi
äärikansallisistanne
Monikon elatiivi
äärikansallisistaan
Monikon elatiivi
äärikansallisistansa
Illatiivi
äärikansalliseen
Illatiivi
äärikansalliseeni
Illatiivi
äärikansalliseesi
Illatiivi
äärikansalliseemme
Illatiivi
äärikansalliseenne
Illatiivi
äärikansalliseensa
Monikon illatiivi
äärikansallisiin
Monikon illatiivi
äärikansallisiini
Monikon illatiivi
äärikansallisiisi
Monikon illatiivi
äärikansallisiimme
Monikon illatiivi
äärikansallisiinne
Monikon illatiivi
äärikansallisiinsa
Adessiivi
äärikansallisella
Adessiivi
äärikansallisellani
Adessiivi
äärikansallisellasi
Adessiivi
äärikansallisellamme
Adessiivi
äärikansallisellanne
Adessiivi
äärikansallisellaan
Adessiivi
äärikansallisellansa
Monikon adessiivi
äärikansallisilla
Monikon adessiivi
äärikansallisillani
Monikon adessiivi
äärikansallisillasi
Monikon adessiivi
äärikansallisillamme
Monikon adessiivi
äärikansallisillanne
Monikon adessiivi
äärikansallisillaan
Monikon adessiivi
äärikansallisillansa
Ablatiivi
äärikansalliselta
Ablatiivi
äärikansalliseltani
Ablatiivi
äärikansalliseltasi
Ablatiivi
äärikansalliseltamme
Ablatiivi
äärikansalliseltanne
Ablatiivi
äärikansalliseltaan
Ablatiivi
äärikansalliseltansa
Monikon ablatiivi
äärikansallisilta
Monikon ablatiivi
äärikansallisiltani
Monikon ablatiivi
äärikansallisiltasi
Monikon ablatiivi
äärikansallisiltamme
Monikon ablatiivi
äärikansallisiltanne
Monikon ablatiivi
äärikansallisiltaan
Monikon ablatiivi
äärikansallisiltansa
Allatiivi
äärikansalliselle
Allatiivi
äärikansalliselleni
Allatiivi
äärikansallisellesi
Allatiivi
äärikansallisellemme
Allatiivi
äärikansallisellenne
Allatiivi
äärikansalliselleen
Allatiivi
äärikansallisellensa
Monikon allatiivi
äärikansallisille
Monikon allatiivi
äärikansallisilleni
Monikon allatiivi
äärikansallisillesi
Monikon allatiivi
äärikansallisillemme
Monikon allatiivi
äärikansallisillenne
Monikon allatiivi
äärikansallisilleen
Monikon allatiivi
äärikansallisillensa
Essiivi
äärikansallisena
Essiivi
äärikansallisenani
Essiivi
äärikansallisenasi
Essiivi
äärikansallisenamme
Essiivi
äärikansallisenanne
Essiivi
äärikansallisenaan
Essiivi
äärikansallisenansa
Monikon essiivi
äärikansallisina
Monikon essiivi
äärikansallisinani
Monikon essiivi
äärikansallisinasi
Monikon essiivi
äärikansallisinamme
Monikon essiivi
äärikansallisinanne
Monikon essiivi
äärikansallisinaan
Monikon essiivi
äärikansallisinansa
Translatiivi
äärikansalliseksi
Translatiivi
äärikansallisekseni
Translatiivi
äärikansalliseksesi
Translatiivi
äärikansalliseksemme
Translatiivi
äärikansalliseksenne
Translatiivi
äärikansallisekseen
Translatiivi
äärikansalliseksensa
Monikon translatiivi
äärikansallisiksi
Monikon translatiivi
äärikansallisikseni
Monikon translatiivi
äärikansallisiksesi
Monikon translatiivi
äärikansallisiksemme
Monikon translatiivi
äärikansallisiksenne
Monikon translatiivi
äärikansallisikseen
Monikon translatiivi
äärikansallisiksensa
Monikon instruktiivi
äärikansallisin
Abessiivi
äärikansallisetta
Abessiivi
äärikansallisettani
Abessiivi
äärikansallisettasi
Abessiivi
äärikansallisettamme
Abessiivi
äärikansallisettanne
Abessiivi
äärikansallisettaan
Abessiivi
äärikansallisettansa
Monikon abessiivi
äärikansallisitta
Monikon abessiivi
äärikansallisittani
Monikon abessiivi
äärikansallisittasi
Monikon abessiivi
äärikansallisittamme
Monikon abessiivi
äärikansallisittanne
Monikon abessiivi
äärikansallisittaan
Monikon abessiivi
äärikansallisittansa
Monikon komitatiivi
äärikansallisine
Monikon komitatiivi
äärikansallisineni
Monikon komitatiivi
äärikansallisinesi
Monikon komitatiivi
äärikansallisinemme
Monikon komitatiivi
äärikansallisinenne
Monikon komitatiivi
äärikansallisineen
Monikon komitatiivi
äärikansallisinensa
Komparatiivi
äärikansallisempi
Superlatiivi
äärikansallisin
Monikon akkusatiivi
äärikansalliset
Monikon akkusatiivi
äärikansalliseni
Monikon akkusatiivi
äärikansallisesi
Monikon akkusatiivi
äärikansallisemme
Monikon akkusatiivi
äärikansallisenne
Monikon akkusatiivi
äärikansallisensa
Akkusatiivi
äärikansalliseni
Akkusatiivi
äärikansallisesi
Akkusatiivi
äärikansallisemme
Akkusatiivi
äärikansallisenne
Akkusatiivi
äärikansallisensa