| Monikko | toalettipaperit | Genetiivi | toalettipaperin |
| Monikon genetiivi | toalettipaperien | Monikon genetiivi | toalettipapereiden |
| Monikon genetiivi | toalettipapereitten | Partitiivi | toalettipaperia |
| Monikon partitiivi | toalettipapereita | Monikon partitiivi | toalettipapereja |
| Inessiivi | toalettipaperissa | Monikon inessiivi | toalettipapereissa |
| Elatiivi | toalettipaperista | Monikon elatiivi | toalettipapereista |
| Illatiivi | toalettipaperiin | Monikon illatiivi | toalettipapereihin |
| Adessiivi | toalettipaperilla | Monikon adessiivi | toalettipapereilla |
| Ablatiivi | toalettipaperilta | Monikon ablatiivi | toalettipapereilta |
| Allatiivi | toalettipaperille | Monikon allatiivi | toalettipapereille |
| Essiivi | toalettipaperina | Monikon essiivi | toalettipapereina |
| Translatiivi | toalettipaperiksi | Monikon translatiivi | toalettipapereiksi |
| Monikon instruktiivi | toalettipaperein | Abessiivi | toalettipaperitta |
| Monikon abessiivi | toalettipapereitta | Monikon akkusatiivi | toalettipaperit |