Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS
2.

Taivutusmuodot

MonikkosyyttämisetGenetiivisyyttämisen
Monikon genetiivisyyttämistenMonikon genetiivisyyttämisien
PartitiivisyyttämistäMonikon partitiivisyyttämisiä
InessiivisyyttämisessäMonikon inessiivisyyttämisissä
ElatiivisyyttämisestäMonikon elatiivisyyttämisistä
IllatiivisyyttämiseenMonikon illatiivisyyttämisiin
AdessiivisyyttämiselläMonikon adessiivisyyttämisillä
AblatiivisyyttämiseltäMonikon ablatiivisyyttämisiltä
AllatiivisyyttämiselleMonikon allatiivisyyttämisille
EssiivisyyttämisenäMonikon essiivisyyttämisinä
TranslatiivisyyttämiseksiMonikon translatiivisyyttämisiksi
Monikon instruktiivisyyttämisinAbessiivisyyttämisettä
Monikon abessiivisyyttämisittäMonikon akkusatiivisyyttämiset