Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Substantiivit
1.lääketiede

Taivutusmuodot

MonikkoidiosynkrasiatGenetiiviidiosynkrasian
Monikon genetiiviidiosynkrasioidenMonikon genetiiviidiosynkrasioitten
PartitiiviidiosynkrasiaaMonikon partitiiviidiosynkrasioita
InessiiviidiosynkrasiassaMonikon inessiiviidiosynkrasioissa
ElatiiviidiosynkrasiastaMonikon elatiiviidiosynkrasioista
IllatiiviidiosynkrasiaanMonikon illatiiviidiosynkrasioihin
AdessiiviidiosynkrasiallaMonikon adessiiviidiosynkrasioilla
AblatiiviidiosynkrasialtaMonikon ablatiiviidiosynkrasioilta
AllatiiviidiosynkrasialleMonikon allatiiviidiosynkrasioille
EssiiviidiosynkrasianaMonikon essiiviidiosynkrasioina
TranslatiiviidiosynkrasiaksiMonikon translatiiviidiosynkrasioiksi
Monikon instruktiiviidiosynkrasioinAbessiiviidiosynkrasiatta
Monikon abessiiviidiosynkrasioittaMonikon akkusatiiviidiosynkrasiat

Luokat