Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoyhteensointuvatMonikkoyhteensointuvani
MonikkoyhteensointuvasiMonikkoyhteensointuvamme
MonikkoyhteensointuvanneMonikkoyhteensointuvansa
GenetiiviyhteensointuvanGenetiiviyhteensointuvani
GenetiiviyhteensointuvasiGenetiiviyhteensointuvamme
GenetiiviyhteensointuvanneGenetiiviyhteensointuvansa
Monikon genetiiviyhteensointuvienMonikon genetiiviyhteensointuvieni
Monikon genetiiviyhteensointuviesiMonikon genetiiviyhteensointuviemme
Monikon genetiiviyhteensointuvienneMonikon genetiiviyhteensointuviensa
PartitiiviyhteensointuvaaPartitiiviyhteensointuvaani
PartitiiviyhteensointuvaasiPartitiiviyhteensointuvaamme
PartitiiviyhteensointuvaannePartitiiviyhteensointuvaansa
Monikon partitiiviyhteensointuviaMonikon partitiiviyhteensointuviani
Monikon partitiiviyhteensointuviasiMonikon partitiiviyhteensointuviamme
Monikon partitiiviyhteensointuvianneMonikon partitiiviyhteensointuviaan
Monikon partitiiviyhteensointuviansaInessiiviyhteensointuvassa
InessiiviyhteensointuvassaniInessiiviyhteensointuvassasi
InessiiviyhteensointuvassammeInessiiviyhteensointuvassanne
InessiiviyhteensointuvassaanInessiiviyhteensointuvassansa
Monikon inessiiviyhteensointuvissaMonikon inessiiviyhteensointuvissani
Monikon inessiiviyhteensointuvissasiMonikon inessiiviyhteensointuvissamme
Monikon inessiiviyhteensointuvissanneMonikon inessiiviyhteensointuvissaan
Monikon inessiiviyhteensointuvissansaElatiiviyhteensointuvasta
ElatiiviyhteensointuvastaniElatiiviyhteensointuvastasi
ElatiiviyhteensointuvastammeElatiiviyhteensointuvastanne
ElatiiviyhteensointuvastaanElatiiviyhteensointuvastansa
Monikon elatiiviyhteensointuvistaMonikon elatiiviyhteensointuvistani
Monikon elatiiviyhteensointuvistasiMonikon elatiiviyhteensointuvistamme
Monikon elatiiviyhteensointuvistanneMonikon elatiiviyhteensointuvistaan
Monikon elatiiviyhteensointuvistansaIllatiiviyhteensointuvaan
IllatiiviyhteensointuvaaniIllatiiviyhteensointuvaasi
IllatiiviyhteensointuvaammeIllatiiviyhteensointuvaanne
IllatiiviyhteensointuvaansaMonikon illatiiviyhteensointuviin
Monikon illatiiviyhteensointuviiniMonikon illatiiviyhteensointuviisi
Monikon illatiiviyhteensointuviimmeMonikon illatiiviyhteensointuviinne
Monikon illatiiviyhteensointuviinsaAdessiiviyhteensointuvalla
AdessiiviyhteensointuvallaniAdessiiviyhteensointuvallasi
AdessiiviyhteensointuvallammeAdessiiviyhteensointuvallanne
AdessiiviyhteensointuvallaanAdessiiviyhteensointuvallansa
Monikon adessiiviyhteensointuvillaMonikon adessiiviyhteensointuvillani
Monikon adessiiviyhteensointuvillasiMonikon adessiiviyhteensointuvillamme
Monikon adessiiviyhteensointuvillanneMonikon adessiiviyhteensointuvillaan
Monikon adessiiviyhteensointuvillansaAblatiiviyhteensointuvalta
AblatiiviyhteensointuvaltaniAblatiiviyhteensointuvaltasi
AblatiiviyhteensointuvaltammeAblatiiviyhteensointuvaltanne
AblatiiviyhteensointuvaltaanAblatiiviyhteensointuvaltansa
Monikon ablatiiviyhteensointuviltaMonikon ablatiiviyhteensointuviltani
Monikon ablatiiviyhteensointuviltasiMonikon ablatiiviyhteensointuviltamme
Monikon ablatiiviyhteensointuviltanneMonikon ablatiiviyhteensointuviltaan
Monikon ablatiiviyhteensointuviltansaAllatiiviyhteensointuvalle
AllatiiviyhteensointuvalleniAllatiiviyhteensointuvallesi
AllatiiviyhteensointuvallemmeAllatiiviyhteensointuvallenne
AllatiiviyhteensointuvalleenAllatiiviyhteensointuvallensa
Monikon allatiiviyhteensointuvilleMonikon allatiiviyhteensointuvilleni
Monikon allatiiviyhteensointuvillesiMonikon allatiiviyhteensointuvillemme
Monikon allatiiviyhteensointuvillenneMonikon allatiiviyhteensointuvilleen
Monikon allatiiviyhteensointuvillensaEssiiviyhteensointuvana
EssiiviyhteensointuvananiEssiiviyhteensointuvanasi
EssiiviyhteensointuvanammeEssiiviyhteensointuvananne
EssiiviyhteensointuvanaanEssiiviyhteensointuvanansa
Monikon essiiviyhteensointuvinaMonikon essiiviyhteensointuvinani
Monikon essiiviyhteensointuvinasiMonikon essiiviyhteensointuvinamme
Monikon essiiviyhteensointuvinanneMonikon essiiviyhteensointuvinaan
Monikon essiiviyhteensointuvinansaTranslatiiviyhteensointuvaksi
TranslatiiviyhteensointuvakseniTranslatiiviyhteensointuvaksesi
TranslatiiviyhteensointuvaksemmeTranslatiiviyhteensointuvaksenne
TranslatiiviyhteensointuvakseenTranslatiiviyhteensointuvaksensa
Monikon translatiiviyhteensointuviksiMonikon translatiiviyhteensointuvikseni
Monikon translatiiviyhteensointuviksesiMonikon translatiiviyhteensointuviksemme
Monikon translatiiviyhteensointuviksenneMonikon translatiiviyhteensointuvikseen
Monikon translatiiviyhteensointuviksensaMonikon instruktiiviyhteensointuvin
AbessiiviyhteensointuvattaAbessiiviyhteensointuvattani
AbessiiviyhteensointuvattasiAbessiiviyhteensointuvattamme
AbessiiviyhteensointuvattanneAbessiiviyhteensointuvattaan
AbessiiviyhteensointuvattansaMonikon abessiiviyhteensointuvitta
Monikon abessiiviyhteensointuvittaniMonikon abessiiviyhteensointuvittasi
Monikon abessiiviyhteensointuvittammeMonikon abessiiviyhteensointuvittanne
Monikon abessiiviyhteensointuvittaanMonikon abessiiviyhteensointuvittansa
Monikon komitatiiviyhteensointuvineMonikon komitatiiviyhteensointuvineni
Monikon komitatiiviyhteensointuvinesiMonikon komitatiiviyhteensointuvinemme
Monikon komitatiiviyhteensointuvinenneMonikon komitatiiviyhteensointuvineen
Monikon komitatiiviyhteensointuvinensaKomparatiiviyhteensointuvampi
SuperlatiiviyhteensointuvinMonikon akkusatiiviyhteensointuvat
Monikon akkusatiiviyhteensointuvaniMonikon akkusatiiviyhteensointuvasi
Monikon akkusatiiviyhteensointuvammeMonikon akkusatiiviyhteensointuvanne
Monikon akkusatiiviyhteensointuvansaAkkusatiiviyhteensointuvani
AkkusatiiviyhteensointuvasiAkkusatiiviyhteensointuvamme
AkkusatiiviyhteensointuvanneAkkusatiiviyhteensointuvansa

Luokat