Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosagriinitGenetiivisagriinin
Monikon genetiivisagriinienPartitiivisagriinia
Monikon partitiivisagriinejaInessiivisagriinissa
Monikon inessiivisagriineissaElatiivisagriinista
Monikon elatiivisagriineistaIllatiivisagriiniin
Monikon illatiivisagriineihinAdessiivisagriinilla
Monikon adessiivisagriineillaAblatiivisagriinilta
Monikon ablatiivisagriineiltaAllatiivisagriinille
Monikon allatiivisagriineilleEssiivisagriinina
Monikon essiivisagriineinaTranslatiivisagriiniksi
Monikon translatiivisagriineiksiMonikon instruktiivisagriinein
AbessiivisagriinittaMonikon abessiivisagriineitta
Monikon akkusatiivisagriinit

Luokat