Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosuolaimetGenetiivisuolaimen
Monikon genetiivisuolaimienMonikon genetiivisuolainten
PartitiivisuolaintaMonikon partitiivisuolaimia
InessiivisuolaimessaMonikon inessiivisuolaimissa
ElatiivisuolaimestaMonikon elatiivisuolaimista
IllatiivisuolaimeenMonikon illatiivisuolaimiin
AdessiivisuolaimellaMonikon adessiivisuolaimilla
AblatiivisuolaimeltaMonikon ablatiivisuolaimilta
AllatiivisuolaimelleMonikon allatiivisuolaimille
EssiivisuolaimenaMonikon essiivisuolaimina
TranslatiivisuolaimeksiMonikon translatiivisuolaimiksi
Monikon instruktiivisuolaiminAbessiivisuolaimetta
Monikon abessiivisuolaimittaMonikon akkusatiivisuolaimet

Luokat