Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
bigamous
Taivutusmuodot
Monikko
kaksiavioiset
Monikko
kaksiavioiseni
Monikko
kaksiavioisesi
Monikko
kaksiavioisemme
Monikko
kaksiavioisenne
Monikko
kaksiavioisensa
Genetiivi
kaksiavioisen
Genetiivi
kaksiavioiseni
Genetiivi
kaksiavioisesi
Genetiivi
kaksiavioisemme
Genetiivi
kaksiavioisenne
Genetiivi
kaksiavioisensa
Monikon genetiivi
kaksiavioisten
Monikon genetiivi
kaksiavioisien
Monikon genetiivi
kaksiavioisteni
Monikon genetiivi
kaksiavioisieni
Monikon genetiivi
kaksiavioistesi
Monikon genetiivi
kaksiavioisiesi
Monikon genetiivi
kaksiavioistemme
Monikon genetiivi
kaksiavioisiemme
Monikon genetiivi
kaksiavioistenne
Monikon genetiivi
kaksiavioisienne
Monikon genetiivi
kaksiavioistensa
Monikon genetiivi
kaksiavioisiensa
Partitiivi
kaksiavioista
Partitiivi
kaksiavioistani
Partitiivi
kaksiavioistasi
Partitiivi
kaksiavioistamme
Partitiivi
kaksiavioistanne
Partitiivi
kaksiavioistaan
Partitiivi
kaksiavioistansa
Monikon partitiivi
kaksiavioisia
Monikon partitiivi
kaksiavioisiani
Monikon partitiivi
kaksiavioisiasi
Monikon partitiivi
kaksiavioisiamme
Monikon partitiivi
kaksiavioisianne
Monikon partitiivi
kaksiavioisiaan
Monikon partitiivi
kaksiavioisiansa
Inessiivi
kaksiavioisessa
Inessiivi
kaksiavioisessani
Inessiivi
kaksiavioisessasi
Inessiivi
kaksiavioisessamme
Inessiivi
kaksiavioisessanne
Inessiivi
kaksiavioisessaan
Inessiivi
kaksiavioisessansa
Monikon inessiivi
kaksiavioisissa
Monikon inessiivi
kaksiavioisissani
Monikon inessiivi
kaksiavioisissasi
Monikon inessiivi
kaksiavioisissamme
Monikon inessiivi
kaksiavioisissanne
Monikon inessiivi
kaksiavioisissaan
Monikon inessiivi
kaksiavioisissansa
Elatiivi
kaksiavioisesta
Elatiivi
kaksiavioisestani
Elatiivi
kaksiavioisestasi
Elatiivi
kaksiavioisestamme
Elatiivi
kaksiavioisestanne
Elatiivi
kaksiavioisestaan
Elatiivi
kaksiavioisestansa
Monikon elatiivi
kaksiavioisista
Monikon elatiivi
kaksiavioisistani
Monikon elatiivi
kaksiavioisistasi
Monikon elatiivi
kaksiavioisistamme
Monikon elatiivi
kaksiavioisistanne
Monikon elatiivi
kaksiavioisistaan
Monikon elatiivi
kaksiavioisistansa
Illatiivi
kaksiavioiseen
Illatiivi
kaksiavioiseeni
Illatiivi
kaksiavioiseesi
Illatiivi
kaksiavioiseemme
Illatiivi
kaksiavioiseenne
Illatiivi
kaksiavioiseensa
Monikon illatiivi
kaksiavioisiin
Monikon illatiivi
kaksiavioisiini
Monikon illatiivi
kaksiavioisiisi
Monikon illatiivi
kaksiavioisiimme
Monikon illatiivi
kaksiavioisiinne
Monikon illatiivi
kaksiavioisiinsa
Adessiivi
kaksiavioisella
Adessiivi
kaksiavioisellani
Adessiivi
kaksiavioisellasi
Adessiivi
kaksiavioisellamme
Adessiivi
kaksiavioisellanne
Adessiivi
kaksiavioisellaan
Adessiivi
kaksiavioisellansa
Monikon adessiivi
kaksiavioisilla
Monikon adessiivi
kaksiavioisillani
Monikon adessiivi
kaksiavioisillasi
Monikon adessiivi
kaksiavioisillamme
Monikon adessiivi
kaksiavioisillanne
Monikon adessiivi
kaksiavioisillaan
Monikon adessiivi
kaksiavioisillansa
Ablatiivi
kaksiavioiselta
Ablatiivi
kaksiavioiseltani
Ablatiivi
kaksiavioiseltasi
Ablatiivi
kaksiavioiseltamme
Ablatiivi
kaksiavioiseltanne
Ablatiivi
kaksiavioiseltaan
Ablatiivi
kaksiavioiseltansa
Monikon ablatiivi
kaksiavioisilta
Monikon ablatiivi
kaksiavioisiltani
Monikon ablatiivi
kaksiavioisiltasi
Monikon ablatiivi
kaksiavioisiltamme
Monikon ablatiivi
kaksiavioisiltanne
Monikon ablatiivi
kaksiavioisiltaan
Monikon ablatiivi
kaksiavioisiltansa
Allatiivi
kaksiavioiselle
Allatiivi
kaksiavioiselleni
Allatiivi
kaksiavioisellesi
Allatiivi
kaksiavioisellemme
Allatiivi
kaksiavioisellenne
Allatiivi
kaksiavioiselleen
Allatiivi
kaksiavioisellensa
Monikon allatiivi
kaksiavioisille
Monikon allatiivi
kaksiavioisilleni
Monikon allatiivi
kaksiavioisillesi
Monikon allatiivi
kaksiavioisillemme
Monikon allatiivi
kaksiavioisillenne
Monikon allatiivi
kaksiavioisilleen
Monikon allatiivi
kaksiavioisillensa
Essiivi
kaksiavioisena
Essiivi
kaksiavioisenani
Essiivi
kaksiavioisenasi
Essiivi
kaksiavioisenamme
Essiivi
kaksiavioisenanne
Essiivi
kaksiavioisenaan
Essiivi
kaksiavioisenansa
Monikon essiivi
kaksiavioisina
Monikon essiivi
kaksiavioisinani
Monikon essiivi
kaksiavioisinasi
Monikon essiivi
kaksiavioisinamme
Monikon essiivi
kaksiavioisinanne
Monikon essiivi
kaksiavioisinaan
Monikon essiivi
kaksiavioisinansa
Translatiivi
kaksiavioiseksi
Translatiivi
kaksiavioisekseni
Translatiivi
kaksiavioiseksesi
Translatiivi
kaksiavioiseksemme
Translatiivi
kaksiavioiseksenne
Translatiivi
kaksiavioisekseen
Translatiivi
kaksiavioiseksensa
Monikon translatiivi
kaksiavioisiksi
Monikon translatiivi
kaksiavioisikseni
Monikon translatiivi
kaksiavioisiksesi
Monikon translatiivi
kaksiavioisiksemme
Monikon translatiivi
kaksiavioisiksenne
Monikon translatiivi
kaksiavioisikseen
Monikon translatiivi
kaksiavioisiksensa
Monikon instruktiivi
kaksiavioisin
Abessiivi
kaksiavioisetta
Abessiivi
kaksiavioisettani
Abessiivi
kaksiavioisettasi
Abessiivi
kaksiavioisettamme
Abessiivi
kaksiavioisettanne
Abessiivi
kaksiavioisettaan
Abessiivi
kaksiavioisettansa
Monikon abessiivi
kaksiavioisitta
Monikon abessiivi
kaksiavioisittani
Monikon abessiivi
kaksiavioisittasi
Monikon abessiivi
kaksiavioisittamme
Monikon abessiivi
kaksiavioisittanne
Monikon abessiivi
kaksiavioisittaan
Monikon abessiivi
kaksiavioisittansa
Monikon komitatiivi
kaksiavioisine
Monikon komitatiivi
kaksiavioisineni
Monikon komitatiivi
kaksiavioisinesi
Monikon komitatiivi
kaksiavioisinemme
Monikon komitatiivi
kaksiavioisinenne
Monikon komitatiivi
kaksiavioisineen
Monikon komitatiivi
kaksiavioisinensa
Monikon akkusatiivi
kaksiavioiset
Monikon akkusatiivi
kaksiavioiseni
Monikon akkusatiivi
kaksiavioisesi
Monikon akkusatiivi
kaksiavioisemme
Monikon akkusatiivi
kaksiavioisenne
Monikon akkusatiivi
kaksiavioisensa
Akkusatiivi
kaksiavioiseni
Akkusatiivi
kaksiavioisesi
Akkusatiivi
kaksiavioisemme
Akkusatiivi
kaksiavioisenne
Akkusatiivi
kaksiavioisensa
Luokat
Adjektiivit