Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokaksiavioisetMonikkokaksiavioiseni
MonikkokaksiavioisesiMonikkokaksiavioisemme
MonikkokaksiavioisenneMonikkokaksiavioisensa
GenetiivikaksiavioisenGenetiivikaksiavioiseni
GenetiivikaksiavioisesiGenetiivikaksiavioisemme
GenetiivikaksiavioisenneGenetiivikaksiavioisensa
Monikon genetiivikaksiavioistenMonikon genetiivikaksiavioisien
Monikon genetiivikaksiavioisteniMonikon genetiivikaksiavioisieni
Monikon genetiivikaksiavioistesiMonikon genetiivikaksiavioisiesi
Monikon genetiivikaksiavioistemmeMonikon genetiivikaksiavioisiemme
Monikon genetiivikaksiavioistenneMonikon genetiivikaksiavioisienne
Monikon genetiivikaksiavioistensaMonikon genetiivikaksiavioisiensa
PartitiivikaksiavioistaPartitiivikaksiavioistani
PartitiivikaksiavioistasiPartitiivikaksiavioistamme
PartitiivikaksiavioistannePartitiivikaksiavioistaan
PartitiivikaksiavioistansaMonikon partitiivikaksiavioisia
Monikon partitiivikaksiavioisianiMonikon partitiivikaksiavioisiasi
Monikon partitiivikaksiavioisiammeMonikon partitiivikaksiavioisianne
Monikon partitiivikaksiavioisiaanMonikon partitiivikaksiavioisiansa
InessiivikaksiavioisessaInessiivikaksiavioisessani
InessiivikaksiavioisessasiInessiivikaksiavioisessamme
InessiivikaksiavioisessanneInessiivikaksiavioisessaan
InessiivikaksiavioisessansaMonikon inessiivikaksiavioisissa
Monikon inessiivikaksiavioisissaniMonikon inessiivikaksiavioisissasi
Monikon inessiivikaksiavioisissammeMonikon inessiivikaksiavioisissanne
Monikon inessiivikaksiavioisissaanMonikon inessiivikaksiavioisissansa
ElatiivikaksiavioisestaElatiivikaksiavioisestani
ElatiivikaksiavioisestasiElatiivikaksiavioisestamme
ElatiivikaksiavioisestanneElatiivikaksiavioisestaan
ElatiivikaksiavioisestansaMonikon elatiivikaksiavioisista
Monikon elatiivikaksiavioisistaniMonikon elatiivikaksiavioisistasi
Monikon elatiivikaksiavioisistammeMonikon elatiivikaksiavioisistanne
Monikon elatiivikaksiavioisistaanMonikon elatiivikaksiavioisistansa
IllatiivikaksiavioiseenIllatiivikaksiavioiseeni
IllatiivikaksiavioiseesiIllatiivikaksiavioiseemme
IllatiivikaksiavioiseenneIllatiivikaksiavioiseensa
Monikon illatiivikaksiavioisiinMonikon illatiivikaksiavioisiini
Monikon illatiivikaksiavioisiisiMonikon illatiivikaksiavioisiimme
Monikon illatiivikaksiavioisiinneMonikon illatiivikaksiavioisiinsa
AdessiivikaksiavioisellaAdessiivikaksiavioisellani
AdessiivikaksiavioisellasiAdessiivikaksiavioisellamme
AdessiivikaksiavioisellanneAdessiivikaksiavioisellaan
AdessiivikaksiavioisellansaMonikon adessiivikaksiavioisilla
Monikon adessiivikaksiavioisillaniMonikon adessiivikaksiavioisillasi
Monikon adessiivikaksiavioisillammeMonikon adessiivikaksiavioisillanne
Monikon adessiivikaksiavioisillaanMonikon adessiivikaksiavioisillansa
AblatiivikaksiavioiseltaAblatiivikaksiavioiseltani
AblatiivikaksiavioiseltasiAblatiivikaksiavioiseltamme
AblatiivikaksiavioiseltanneAblatiivikaksiavioiseltaan
AblatiivikaksiavioiseltansaMonikon ablatiivikaksiavioisilta
Monikon ablatiivikaksiavioisiltaniMonikon ablatiivikaksiavioisiltasi
Monikon ablatiivikaksiavioisiltammeMonikon ablatiivikaksiavioisiltanne
Monikon ablatiivikaksiavioisiltaanMonikon ablatiivikaksiavioisiltansa
AllatiivikaksiavioiselleAllatiivikaksiavioiselleni
AllatiivikaksiavioisellesiAllatiivikaksiavioisellemme
AllatiivikaksiavioisellenneAllatiivikaksiavioiselleen
AllatiivikaksiavioisellensaMonikon allatiivikaksiavioisille
Monikon allatiivikaksiavioisilleniMonikon allatiivikaksiavioisillesi
Monikon allatiivikaksiavioisillemmeMonikon allatiivikaksiavioisillenne
Monikon allatiivikaksiavioisilleenMonikon allatiivikaksiavioisillensa
EssiivikaksiavioisenaEssiivikaksiavioisenani
EssiivikaksiavioisenasiEssiivikaksiavioisenamme
EssiivikaksiavioisenanneEssiivikaksiavioisenaan
EssiivikaksiavioisenansaMonikon essiivikaksiavioisina
Monikon essiivikaksiavioisinaniMonikon essiivikaksiavioisinasi
Monikon essiivikaksiavioisinammeMonikon essiivikaksiavioisinanne
Monikon essiivikaksiavioisinaanMonikon essiivikaksiavioisinansa
TranslatiivikaksiavioiseksiTranslatiivikaksiavioisekseni
TranslatiivikaksiavioiseksesiTranslatiivikaksiavioiseksemme
TranslatiivikaksiavioiseksenneTranslatiivikaksiavioisekseen
TranslatiivikaksiavioiseksensaMonikon translatiivikaksiavioisiksi
Monikon translatiivikaksiavioisikseniMonikon translatiivikaksiavioisiksesi
Monikon translatiivikaksiavioisiksemmeMonikon translatiivikaksiavioisiksenne
Monikon translatiivikaksiavioisikseenMonikon translatiivikaksiavioisiksensa
Monikon instruktiivikaksiavioisinAbessiivikaksiavioisetta
AbessiivikaksiavioisettaniAbessiivikaksiavioisettasi
AbessiivikaksiavioisettammeAbessiivikaksiavioisettanne
AbessiivikaksiavioisettaanAbessiivikaksiavioisettansa
Monikon abessiivikaksiavioisittaMonikon abessiivikaksiavioisittani
Monikon abessiivikaksiavioisittasiMonikon abessiivikaksiavioisittamme
Monikon abessiivikaksiavioisittanneMonikon abessiivikaksiavioisittaan
Monikon abessiivikaksiavioisittansaMonikon komitatiivikaksiavioisine
Monikon komitatiivikaksiavioisineniMonikon komitatiivikaksiavioisinesi
Monikon komitatiivikaksiavioisinemmeMonikon komitatiivikaksiavioisinenne
Monikon komitatiivikaksiavioisineenMonikon komitatiivikaksiavioisinensa
Monikon akkusatiivikaksiavioisetMonikon akkusatiivikaksiavioiseni
Monikon akkusatiivikaksiavioisesiMonikon akkusatiivikaksiavioisemme
Monikon akkusatiivikaksiavioisenneMonikon akkusatiivikaksiavioisensa
AkkusatiivikaksiavioiseniAkkusatiivikaksiavioisesi
AkkusatiivikaksiavioisemmeAkkusatiivikaksiavioisenne
Akkusatiivikaksiavioisensa

Luokat