Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovälinegatiivitGenetiivivälinegatiivin
Monikon genetiivivälinegatiivienPartitiivivälinegatiivia
Monikon partitiivivälinegatiivejaInessiivivälinegatiivissa
Monikon inessiivivälinegatiiveissaElatiivivälinegatiivista
Monikon elatiivivälinegatiiveistaIllatiivivälinegatiiviin
Monikon illatiivivälinegatiiveihinAdessiivivälinegatiivilla
Monikon adessiivivälinegatiiveillaAblatiivivälinegatiivilta
Monikon ablatiivivälinegatiiveiltaAllatiivivälinegatiiville
Monikon allatiivivälinegatiiveilleEssiivivälinegatiivina
Monikon essiivivälinegatiiveinaTranslatiivivälinegatiiviksi
Monikon translatiivivälinegatiiveiksiMonikon instruktiivivälinegatiivein
AbessiivivälinegatiivittaMonikon abessiivivälinegatiiveitta
Monikon akkusatiivivälinegatiivit