Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
precoce
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
varhaiskypsät
Monikko
varhaiskypsäni
Monikko
varhaiskypsäsi
Monikko
varhaiskypsämme
Monikko
varhaiskypsänne
Monikko
varhaiskypsänsä
Genetiivi
varhaiskypsän
Genetiivi
varhaiskypsäni
Genetiivi
varhaiskypsäsi
Genetiivi
varhaiskypsämme
Genetiivi
varhaiskypsänne
Genetiivi
varhaiskypsänsä
Monikon genetiivi
varhaiskypsien
Monikon genetiivi
varhaiskypsieni
Monikon genetiivi
varhaiskypsiesi
Monikon genetiivi
varhaiskypsiemme
Monikon genetiivi
varhaiskypsienne
Monikon genetiivi
varhaiskypsiensä
Partitiivi
varhaiskypsää
Partitiivi
varhaiskypsääni
Partitiivi
varhaiskypsääsi
Partitiivi
varhaiskypsäämme
Partitiivi
varhaiskypsäänne
Partitiivi
varhaiskypsäänsä
Monikon partitiivi
varhaiskypsiä
Monikon partitiivi
varhaiskypsiäni
Monikon partitiivi
varhaiskypsiäsi
Monikon partitiivi
varhaiskypsiämme
Monikon partitiivi
varhaiskypsiänne
Monikon partitiivi
varhaiskypsiään
Monikon partitiivi
varhaiskypsiänsä
Inessiivi
varhaiskypsässä
Inessiivi
varhaiskypsässäni
Inessiivi
varhaiskypsässäsi
Inessiivi
varhaiskypsässämme
Inessiivi
varhaiskypsässänne
Inessiivi
varhaiskypsässään
Inessiivi
varhaiskypsässänsä
Monikon inessiivi
varhaiskypsissä
Monikon inessiivi
varhaiskypsissäni
Monikon inessiivi
varhaiskypsissäsi
Monikon inessiivi
varhaiskypsissämme
Monikon inessiivi
varhaiskypsissänne
Monikon inessiivi
varhaiskypsissään
Monikon inessiivi
varhaiskypsissänsä
Elatiivi
varhaiskypsästä
Elatiivi
varhaiskypsästäni
Elatiivi
varhaiskypsästäsi
Elatiivi
varhaiskypsästämme
Elatiivi
varhaiskypsästänne
Elatiivi
varhaiskypsästään
Elatiivi
varhaiskypsästänsä
Monikon elatiivi
varhaiskypsistä
Monikon elatiivi
varhaiskypsistäni
Monikon elatiivi
varhaiskypsistäsi
Monikon elatiivi
varhaiskypsistämme
Monikon elatiivi
varhaiskypsistänne
Monikon elatiivi
varhaiskypsistään
Monikon elatiivi
varhaiskypsistänsä
Illatiivi
varhaiskypsään
Illatiivi
varhaiskypsääni
Illatiivi
varhaiskypsääsi
Illatiivi
varhaiskypsäämme
Illatiivi
varhaiskypsäänne
Illatiivi
varhaiskypsäänsä
Monikon illatiivi
varhaiskypsiin
Monikon illatiivi
varhaiskypsiini
Monikon illatiivi
varhaiskypsiisi
Monikon illatiivi
varhaiskypsiimme
Monikon illatiivi
varhaiskypsiinne
Monikon illatiivi
varhaiskypsiinsä
Adessiivi
varhaiskypsällä
Adessiivi
varhaiskypsälläni
Adessiivi
varhaiskypsälläsi
Adessiivi
varhaiskypsällämme
Adessiivi
varhaiskypsällänne
Adessiivi
varhaiskypsällään
Adessiivi
varhaiskypsällänsä
Monikon adessiivi
varhaiskypsillä
Monikon adessiivi
varhaiskypsilläni
Monikon adessiivi
varhaiskypsilläsi
Monikon adessiivi
varhaiskypsillämme
Monikon adessiivi
varhaiskypsillänne
Monikon adessiivi
varhaiskypsillään
Monikon adessiivi
varhaiskypsillänsä
Ablatiivi
varhaiskypsältä
Ablatiivi
varhaiskypsältäni
Ablatiivi
varhaiskypsältäsi
Ablatiivi
varhaiskypsältämme
Ablatiivi
varhaiskypsältänne
Ablatiivi
varhaiskypsältään
Ablatiivi
varhaiskypsältänsä
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltä
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltäni
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltäsi
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltämme
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltänne
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltään
Monikon ablatiivi
varhaiskypsiltänsä
Allatiivi
varhaiskypsälle
Allatiivi
varhaiskypsälleni
Allatiivi
varhaiskypsällesi
Allatiivi
varhaiskypsällemme
Allatiivi
varhaiskypsällenne
Allatiivi
varhaiskypsälleen
Allatiivi
varhaiskypsällensä
Monikon allatiivi
varhaiskypsille
Monikon allatiivi
varhaiskypsilleni
Monikon allatiivi
varhaiskypsillesi
Monikon allatiivi
varhaiskypsillemme
Monikon allatiivi
varhaiskypsillenne
Monikon allatiivi
varhaiskypsilleen
Monikon allatiivi
varhaiskypsillensä
Essiivi
varhaiskypsänä
Essiivi
varhaiskypsänäni
Essiivi
varhaiskypsänäsi
Essiivi
varhaiskypsänämme
Essiivi
varhaiskypsänänne
Essiivi
varhaiskypsänään
Essiivi
varhaiskypsänänsä
Monikon essiivi
varhaiskypsinä
Monikon essiivi
varhaiskypsinäni
Monikon essiivi
varhaiskypsinäsi
Monikon essiivi
varhaiskypsinämme
Monikon essiivi
varhaiskypsinänne
Monikon essiivi
varhaiskypsinään
Monikon essiivi
varhaiskypsinänsä
Translatiivi
varhaiskypsäksi
Translatiivi
varhaiskypsäkseni
Translatiivi
varhaiskypsäksesi
Translatiivi
varhaiskypsäksemme
Translatiivi
varhaiskypsäksenne
Translatiivi
varhaiskypsäkseen
Translatiivi
varhaiskypsäksensä
Monikon translatiivi
varhaiskypsiksi
Monikon translatiivi
varhaiskypsikseni
Monikon translatiivi
varhaiskypsiksesi
Monikon translatiivi
varhaiskypsiksemme
Monikon translatiivi
varhaiskypsiksenne
Monikon translatiivi
varhaiskypsikseen
Monikon translatiivi
varhaiskypsiksensä
Monikon instruktiivi
varhaiskypsin
Abessiivi
varhaiskypsättä
Abessiivi
varhaiskypsättäni
Abessiivi
varhaiskypsättäsi
Abessiivi
varhaiskypsättämme
Abessiivi
varhaiskypsättänne
Abessiivi
varhaiskypsättään
Abessiivi
varhaiskypsättänsä
Monikon abessiivi
varhaiskypsittä
Monikon abessiivi
varhaiskypsittäni
Monikon abessiivi
varhaiskypsittäsi
Monikon abessiivi
varhaiskypsittämme
Monikon abessiivi
varhaiskypsittänne
Monikon abessiivi
varhaiskypsittään
Monikon abessiivi
varhaiskypsittänsä
Monikon komitatiivi
varhaiskypsine
Monikon komitatiivi
varhaiskypsineni
Monikon komitatiivi
varhaiskypsinesi
Monikon komitatiivi
varhaiskypsinemme
Monikon komitatiivi
varhaiskypsinenne
Monikon komitatiivi
varhaiskypsineen
Monikon komitatiivi
varhaiskypsinensä
Komparatiivi
varhaiskypsempi
Superlatiivi
varhaiskypsin
Monikon akkusatiivi
varhaiskypsät
Monikon akkusatiivi
varhaiskypsäni
Monikon akkusatiivi
varhaiskypsäsi
Monikon akkusatiivi
varhaiskypsämme
Monikon akkusatiivi
varhaiskypsänne
Monikon akkusatiivi
varhaiskypsänsä
Akkusatiivi
varhaiskypsäni
Akkusatiivi
varhaiskypsäsi
Akkusatiivi
varhaiskypsämme
Akkusatiivi
varhaiskypsänne
Akkusatiivi
varhaiskypsänsä