Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarhaiskypsätMonikkovarhaiskypsäni
MonikkovarhaiskypsäsiMonikkovarhaiskypsämme
MonikkovarhaiskypsänneMonikkovarhaiskypsänsä
GenetiivivarhaiskypsänGenetiivivarhaiskypsäni
GenetiivivarhaiskypsäsiGenetiivivarhaiskypsämme
GenetiivivarhaiskypsänneGenetiivivarhaiskypsänsä
Monikon genetiivivarhaiskypsienMonikon genetiivivarhaiskypsieni
Monikon genetiivivarhaiskypsiesiMonikon genetiivivarhaiskypsiemme
Monikon genetiivivarhaiskypsienneMonikon genetiivivarhaiskypsiensä
PartitiivivarhaiskypsääPartitiivivarhaiskypsääni
PartitiivivarhaiskypsääsiPartitiivivarhaiskypsäämme
PartitiivivarhaiskypsäännePartitiivivarhaiskypsäänsä
Monikon partitiivivarhaiskypsiäMonikon partitiivivarhaiskypsiäni
Monikon partitiivivarhaiskypsiäsiMonikon partitiivivarhaiskypsiämme
Monikon partitiivivarhaiskypsiänneMonikon partitiivivarhaiskypsiään
Monikon partitiivivarhaiskypsiänsäInessiivivarhaiskypsässä
InessiivivarhaiskypsässäniInessiivivarhaiskypsässäsi
InessiivivarhaiskypsässämmeInessiivivarhaiskypsässänne
InessiivivarhaiskypsässäänInessiivivarhaiskypsässänsä
Monikon inessiivivarhaiskypsissäMonikon inessiivivarhaiskypsissäni
Monikon inessiivivarhaiskypsissäsiMonikon inessiivivarhaiskypsissämme
Monikon inessiivivarhaiskypsissänneMonikon inessiivivarhaiskypsissään
Monikon inessiivivarhaiskypsissänsäElatiivivarhaiskypsästä
ElatiivivarhaiskypsästäniElatiivivarhaiskypsästäsi
ElatiivivarhaiskypsästämmeElatiivivarhaiskypsästänne
ElatiivivarhaiskypsästäänElatiivivarhaiskypsästänsä
Monikon elatiivivarhaiskypsistäMonikon elatiivivarhaiskypsistäni
Monikon elatiivivarhaiskypsistäsiMonikon elatiivivarhaiskypsistämme
Monikon elatiivivarhaiskypsistänneMonikon elatiivivarhaiskypsistään
Monikon elatiivivarhaiskypsistänsäIllatiivivarhaiskypsään
IllatiivivarhaiskypsääniIllatiivivarhaiskypsääsi
IllatiivivarhaiskypsäämmeIllatiivivarhaiskypsäänne
IllatiivivarhaiskypsäänsäMonikon illatiivivarhaiskypsiin
Monikon illatiivivarhaiskypsiiniMonikon illatiivivarhaiskypsiisi
Monikon illatiivivarhaiskypsiimmeMonikon illatiivivarhaiskypsiinne
Monikon illatiivivarhaiskypsiinsäAdessiivivarhaiskypsällä
AdessiivivarhaiskypsälläniAdessiivivarhaiskypsälläsi
AdessiivivarhaiskypsällämmeAdessiivivarhaiskypsällänne
AdessiivivarhaiskypsälläänAdessiivivarhaiskypsällänsä
Monikon adessiivivarhaiskypsilläMonikon adessiivivarhaiskypsilläni
Monikon adessiivivarhaiskypsilläsiMonikon adessiivivarhaiskypsillämme
Monikon adessiivivarhaiskypsillänneMonikon adessiivivarhaiskypsillään
Monikon adessiivivarhaiskypsillänsäAblatiivivarhaiskypsältä
AblatiivivarhaiskypsältäniAblatiivivarhaiskypsältäsi
AblatiivivarhaiskypsältämmeAblatiivivarhaiskypsältänne
AblatiivivarhaiskypsältäänAblatiivivarhaiskypsältänsä
Monikon ablatiivivarhaiskypsiltäMonikon ablatiivivarhaiskypsiltäni
Monikon ablatiivivarhaiskypsiltäsiMonikon ablatiivivarhaiskypsiltämme
Monikon ablatiivivarhaiskypsiltänneMonikon ablatiivivarhaiskypsiltään
Monikon ablatiivivarhaiskypsiltänsäAllatiivivarhaiskypsälle
AllatiivivarhaiskypsälleniAllatiivivarhaiskypsällesi
AllatiivivarhaiskypsällemmeAllatiivivarhaiskypsällenne
AllatiivivarhaiskypsälleenAllatiivivarhaiskypsällensä
Monikon allatiivivarhaiskypsilleMonikon allatiivivarhaiskypsilleni
Monikon allatiivivarhaiskypsillesiMonikon allatiivivarhaiskypsillemme
Monikon allatiivivarhaiskypsillenneMonikon allatiivivarhaiskypsilleen
Monikon allatiivivarhaiskypsillensäEssiivivarhaiskypsänä
EssiivivarhaiskypsänäniEssiivivarhaiskypsänäsi
EssiivivarhaiskypsänämmeEssiivivarhaiskypsänänne
EssiivivarhaiskypsänäänEssiivivarhaiskypsänänsä
Monikon essiivivarhaiskypsinäMonikon essiivivarhaiskypsinäni
Monikon essiivivarhaiskypsinäsiMonikon essiivivarhaiskypsinämme
Monikon essiivivarhaiskypsinänneMonikon essiivivarhaiskypsinään
Monikon essiivivarhaiskypsinänsäTranslatiivivarhaiskypsäksi
TranslatiivivarhaiskypsäkseniTranslatiivivarhaiskypsäksesi
TranslatiivivarhaiskypsäksemmeTranslatiivivarhaiskypsäksenne
TranslatiivivarhaiskypsäkseenTranslatiivivarhaiskypsäksensä
Monikon translatiivivarhaiskypsiksiMonikon translatiivivarhaiskypsikseni
Monikon translatiivivarhaiskypsiksesiMonikon translatiivivarhaiskypsiksemme
Monikon translatiivivarhaiskypsiksenneMonikon translatiivivarhaiskypsikseen
Monikon translatiivivarhaiskypsiksensäMonikon instruktiivivarhaiskypsin
AbessiivivarhaiskypsättäAbessiivivarhaiskypsättäni
AbessiivivarhaiskypsättäsiAbessiivivarhaiskypsättämme
AbessiivivarhaiskypsättänneAbessiivivarhaiskypsättään
AbessiivivarhaiskypsättänsäMonikon abessiivivarhaiskypsittä
Monikon abessiivivarhaiskypsittäniMonikon abessiivivarhaiskypsittäsi
Monikon abessiivivarhaiskypsittämmeMonikon abessiivivarhaiskypsittänne
Monikon abessiivivarhaiskypsittäänMonikon abessiivivarhaiskypsittänsä
Monikon komitatiivivarhaiskypsineMonikon komitatiivivarhaiskypsineni
Monikon komitatiivivarhaiskypsinesiMonikon komitatiivivarhaiskypsinemme
Monikon komitatiivivarhaiskypsinenneMonikon komitatiivivarhaiskypsineen
Monikon komitatiivivarhaiskypsinensäKomparatiivivarhaiskypsempi
SuperlatiivivarhaiskypsinMonikon akkusatiivivarhaiskypsät
Monikon akkusatiivivarhaiskypsäniMonikon akkusatiivivarhaiskypsäsi
Monikon akkusatiivivarhaiskypsämmeMonikon akkusatiivivarhaiskypsänne
Monikon akkusatiivivarhaiskypsänsäAkkusatiivivarhaiskypsäni
AkkusatiivivarhaiskypsäsiAkkusatiivivarhaiskypsämme
AkkusatiivivarhaiskypsänneAkkusatiivivarhaiskypsänsä