Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
Muut/tuntemattomat
2.

Taivutusmuodot

MonikkokaldealaisetMonikkokaldealaiseni
MonikkokaldealaisesiMonikkokaldealaisemme
MonikkokaldealaisenneMonikkokaldealaisensa
GenetiivikaldealaisenGenetiivikaldealaiseni
GenetiivikaldealaisesiGenetiivikaldealaisemme
GenetiivikaldealaisenneGenetiivikaldealaisensa
Monikon genetiivikaldealaistenMonikon genetiivikaldealaisien
Monikon genetiivikaldealaisteniMonikon genetiivikaldealaisieni
Monikon genetiivikaldealaistesiMonikon genetiivikaldealaisiesi
Monikon genetiivikaldealaistemmeMonikon genetiivikaldealaisiemme
Monikon genetiivikaldealaistenneMonikon genetiivikaldealaisienne
Monikon genetiivikaldealaistensaMonikon genetiivikaldealaisiensa
PartitiivikaldealaistaPartitiivikaldealaistani
PartitiivikaldealaistasiPartitiivikaldealaistamme
PartitiivikaldealaistannePartitiivikaldealaistaan
PartitiivikaldealaistansaMonikon partitiivikaldealaisia
Monikon partitiivikaldealaisianiMonikon partitiivikaldealaisiasi
Monikon partitiivikaldealaisiammeMonikon partitiivikaldealaisianne
Monikon partitiivikaldealaisiaanMonikon partitiivikaldealaisiansa
InessiivikaldealaisessaInessiivikaldealaisessani
InessiivikaldealaisessasiInessiivikaldealaisessamme
InessiivikaldealaisessanneInessiivikaldealaisessaan
InessiivikaldealaisessansaMonikon inessiivikaldealaisissa
Monikon inessiivikaldealaisissaniMonikon inessiivikaldealaisissasi
Monikon inessiivikaldealaisissammeMonikon inessiivikaldealaisissanne
Monikon inessiivikaldealaisissaanMonikon inessiivikaldealaisissansa
ElatiivikaldealaisestaElatiivikaldealaisestani
ElatiivikaldealaisestasiElatiivikaldealaisestamme
ElatiivikaldealaisestanneElatiivikaldealaisestaan
ElatiivikaldealaisestansaMonikon elatiivikaldealaisista
Monikon elatiivikaldealaisistaniMonikon elatiivikaldealaisistasi
Monikon elatiivikaldealaisistammeMonikon elatiivikaldealaisistanne
Monikon elatiivikaldealaisistaanMonikon elatiivikaldealaisistansa
IllatiivikaldealaiseenIllatiivikaldealaiseeni
IllatiivikaldealaiseesiIllatiivikaldealaiseemme
IllatiivikaldealaiseenneIllatiivikaldealaiseensa
Monikon illatiivikaldealaisiinMonikon illatiivikaldealaisiini
Monikon illatiivikaldealaisiisiMonikon illatiivikaldealaisiimme
Monikon illatiivikaldealaisiinneMonikon illatiivikaldealaisiinsa
AdessiivikaldealaisellaAdessiivikaldealaisellani
AdessiivikaldealaisellasiAdessiivikaldealaisellamme
AdessiivikaldealaisellanneAdessiivikaldealaisellaan
AdessiivikaldealaisellansaMonikon adessiivikaldealaisilla
Monikon adessiivikaldealaisillaniMonikon adessiivikaldealaisillasi
Monikon adessiivikaldealaisillammeMonikon adessiivikaldealaisillanne
Monikon adessiivikaldealaisillaanMonikon adessiivikaldealaisillansa
AblatiivikaldealaiseltaAblatiivikaldealaiseltani
AblatiivikaldealaiseltasiAblatiivikaldealaiseltamme
AblatiivikaldealaiseltanneAblatiivikaldealaiseltaan
AblatiivikaldealaiseltansaMonikon ablatiivikaldealaisilta
Monikon ablatiivikaldealaisiltaniMonikon ablatiivikaldealaisiltasi
Monikon ablatiivikaldealaisiltammeMonikon ablatiivikaldealaisiltanne
Monikon ablatiivikaldealaisiltaanMonikon ablatiivikaldealaisiltansa
AllatiivikaldealaiselleAllatiivikaldealaiselleni
AllatiivikaldealaisellesiAllatiivikaldealaisellemme
AllatiivikaldealaisellenneAllatiivikaldealaiselleen
AllatiivikaldealaisellensaMonikon allatiivikaldealaisille
Monikon allatiivikaldealaisilleniMonikon allatiivikaldealaisillesi
Monikon allatiivikaldealaisillemmeMonikon allatiivikaldealaisillenne
Monikon allatiivikaldealaisilleenMonikon allatiivikaldealaisillensa
EssiivikaldealaisenaEssiivikaldealaisenani
EssiivikaldealaisenasiEssiivikaldealaisenamme
EssiivikaldealaisenanneEssiivikaldealaisenaan
EssiivikaldealaisenansaMonikon essiivikaldealaisina
Monikon essiivikaldealaisinaniMonikon essiivikaldealaisinasi
Monikon essiivikaldealaisinammeMonikon essiivikaldealaisinanne
Monikon essiivikaldealaisinaanMonikon essiivikaldealaisinansa
TranslatiivikaldealaiseksiTranslatiivikaldealaisekseni
TranslatiivikaldealaiseksesiTranslatiivikaldealaiseksemme
TranslatiivikaldealaiseksenneTranslatiivikaldealaisekseen
TranslatiivikaldealaiseksensaMonikon translatiivikaldealaisiksi
Monikon translatiivikaldealaisikseniMonikon translatiivikaldealaisiksesi
Monikon translatiivikaldealaisiksemmeMonikon translatiivikaldealaisiksenne
Monikon translatiivikaldealaisikseenMonikon translatiivikaldealaisiksensa
Monikon instruktiivikaldealaisinAbessiivikaldealaisetta
AbessiivikaldealaisettaniAbessiivikaldealaisettasi
AbessiivikaldealaisettammeAbessiivikaldealaisettanne
AbessiivikaldealaisettaanAbessiivikaldealaisettansa
Monikon abessiivikaldealaisittaMonikon abessiivikaldealaisittani
Monikon abessiivikaldealaisittasiMonikon abessiivikaldealaisittamme
Monikon abessiivikaldealaisittanneMonikon abessiivikaldealaisittaan
Monikon abessiivikaldealaisittansaMonikon komitatiivikaldealaisine
Monikon komitatiivikaldealaisineniMonikon komitatiivikaldealaisinesi
Monikon komitatiivikaldealaisinemmeMonikon komitatiivikaldealaisinenne
Monikon komitatiivikaldealaisineenMonikon komitatiivikaldealaisinensa
Monikon akkusatiivikaldealaisetMonikon akkusatiivikaldealaiseni
Monikon akkusatiivikaldealaisesiMonikon akkusatiivikaldealaisemme
Monikon akkusatiivikaldealaisenneMonikon akkusatiivikaldealaisensa
AkkusatiivikaldealaiseniAkkusatiivikaldealaisesi
AkkusatiivikaldealaisemmeAkkusatiivikaldealaisenne
Akkusatiivikaldealaisensa