Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Substantiivit
1.
Chaldéen
{m}
Muut/tuntemattomat
2.
Chaldéenne
{f}
Taivutusmuodot
Monikko
kaldealaiset
Monikko
kaldealaiseni
Monikko
kaldealaisesi
Monikko
kaldealaisemme
Monikko
kaldealaisenne
Monikko
kaldealaisensa
Genetiivi
kaldealaisen
Genetiivi
kaldealaiseni
Genetiivi
kaldealaisesi
Genetiivi
kaldealaisemme
Genetiivi
kaldealaisenne
Genetiivi
kaldealaisensa
Monikon genetiivi
kaldealaisten
Monikon genetiivi
kaldealaisien
Monikon genetiivi
kaldealaisteni
Monikon genetiivi
kaldealaisieni
Monikon genetiivi
kaldealaistesi
Monikon genetiivi
kaldealaisiesi
Monikon genetiivi
kaldealaistemme
Monikon genetiivi
kaldealaisiemme
Monikon genetiivi
kaldealaistenne
Monikon genetiivi
kaldealaisienne
Monikon genetiivi
kaldealaistensa
Monikon genetiivi
kaldealaisiensa
Partitiivi
kaldealaista
Partitiivi
kaldealaistani
Partitiivi
kaldealaistasi
Partitiivi
kaldealaistamme
Partitiivi
kaldealaistanne
Partitiivi
kaldealaistaan
Partitiivi
kaldealaistansa
Monikon partitiivi
kaldealaisia
Monikon partitiivi
kaldealaisiani
Monikon partitiivi
kaldealaisiasi
Monikon partitiivi
kaldealaisiamme
Monikon partitiivi
kaldealaisianne
Monikon partitiivi
kaldealaisiaan
Monikon partitiivi
kaldealaisiansa
Inessiivi
kaldealaisessa
Inessiivi
kaldealaisessani
Inessiivi
kaldealaisessasi
Inessiivi
kaldealaisessamme
Inessiivi
kaldealaisessanne
Inessiivi
kaldealaisessaan
Inessiivi
kaldealaisessansa
Monikon inessiivi
kaldealaisissa
Monikon inessiivi
kaldealaisissani
Monikon inessiivi
kaldealaisissasi
Monikon inessiivi
kaldealaisissamme
Monikon inessiivi
kaldealaisissanne
Monikon inessiivi
kaldealaisissaan
Monikon inessiivi
kaldealaisissansa
Elatiivi
kaldealaisesta
Elatiivi
kaldealaisestani
Elatiivi
kaldealaisestasi
Elatiivi
kaldealaisestamme
Elatiivi
kaldealaisestanne
Elatiivi
kaldealaisestaan
Elatiivi
kaldealaisestansa
Monikon elatiivi
kaldealaisista
Monikon elatiivi
kaldealaisistani
Monikon elatiivi
kaldealaisistasi
Monikon elatiivi
kaldealaisistamme
Monikon elatiivi
kaldealaisistanne
Monikon elatiivi
kaldealaisistaan
Monikon elatiivi
kaldealaisistansa
Illatiivi
kaldealaiseen
Illatiivi
kaldealaiseeni
Illatiivi
kaldealaiseesi
Illatiivi
kaldealaiseemme
Illatiivi
kaldealaiseenne
Illatiivi
kaldealaiseensa
Monikon illatiivi
kaldealaisiin
Monikon illatiivi
kaldealaisiini
Monikon illatiivi
kaldealaisiisi
Monikon illatiivi
kaldealaisiimme
Monikon illatiivi
kaldealaisiinne
Monikon illatiivi
kaldealaisiinsa
Adessiivi
kaldealaisella
Adessiivi
kaldealaisellani
Adessiivi
kaldealaisellasi
Adessiivi
kaldealaisellamme
Adessiivi
kaldealaisellanne
Adessiivi
kaldealaisellaan
Adessiivi
kaldealaisellansa
Monikon adessiivi
kaldealaisilla
Monikon adessiivi
kaldealaisillani
Monikon adessiivi
kaldealaisillasi
Monikon adessiivi
kaldealaisillamme
Monikon adessiivi
kaldealaisillanne
Monikon adessiivi
kaldealaisillaan
Monikon adessiivi
kaldealaisillansa
Ablatiivi
kaldealaiselta
Ablatiivi
kaldealaiseltani
Ablatiivi
kaldealaiseltasi
Ablatiivi
kaldealaiseltamme
Ablatiivi
kaldealaiseltanne
Ablatiivi
kaldealaiseltaan
Ablatiivi
kaldealaiseltansa
Monikon ablatiivi
kaldealaisilta
Monikon ablatiivi
kaldealaisiltani
Monikon ablatiivi
kaldealaisiltasi
Monikon ablatiivi
kaldealaisiltamme
Monikon ablatiivi
kaldealaisiltanne
Monikon ablatiivi
kaldealaisiltaan
Monikon ablatiivi
kaldealaisiltansa
Allatiivi
kaldealaiselle
Allatiivi
kaldealaiselleni
Allatiivi
kaldealaisellesi
Allatiivi
kaldealaisellemme
Allatiivi
kaldealaisellenne
Allatiivi
kaldealaiselleen
Allatiivi
kaldealaisellensa
Monikon allatiivi
kaldealaisille
Monikon allatiivi
kaldealaisilleni
Monikon allatiivi
kaldealaisillesi
Monikon allatiivi
kaldealaisillemme
Monikon allatiivi
kaldealaisillenne
Monikon allatiivi
kaldealaisilleen
Monikon allatiivi
kaldealaisillensa
Essiivi
kaldealaisena
Essiivi
kaldealaisenani
Essiivi
kaldealaisenasi
Essiivi
kaldealaisenamme
Essiivi
kaldealaisenanne
Essiivi
kaldealaisenaan
Essiivi
kaldealaisenansa
Monikon essiivi
kaldealaisina
Monikon essiivi
kaldealaisinani
Monikon essiivi
kaldealaisinasi
Monikon essiivi
kaldealaisinamme
Monikon essiivi
kaldealaisinanne
Monikon essiivi
kaldealaisinaan
Monikon essiivi
kaldealaisinansa
Translatiivi
kaldealaiseksi
Translatiivi
kaldealaisekseni
Translatiivi
kaldealaiseksesi
Translatiivi
kaldealaiseksemme
Translatiivi
kaldealaiseksenne
Translatiivi
kaldealaisekseen
Translatiivi
kaldealaiseksensa
Monikon translatiivi
kaldealaisiksi
Monikon translatiivi
kaldealaisikseni
Monikon translatiivi
kaldealaisiksesi
Monikon translatiivi
kaldealaisiksemme
Monikon translatiivi
kaldealaisiksenne
Monikon translatiivi
kaldealaisikseen
Monikon translatiivi
kaldealaisiksensa
Monikon instruktiivi
kaldealaisin
Abessiivi
kaldealaisetta
Abessiivi
kaldealaisettani
Abessiivi
kaldealaisettasi
Abessiivi
kaldealaisettamme
Abessiivi
kaldealaisettanne
Abessiivi
kaldealaisettaan
Abessiivi
kaldealaisettansa
Monikon abessiivi
kaldealaisitta
Monikon abessiivi
kaldealaisittani
Monikon abessiivi
kaldealaisittasi
Monikon abessiivi
kaldealaisittamme
Monikon abessiivi
kaldealaisittanne
Monikon abessiivi
kaldealaisittaan
Monikon abessiivi
kaldealaisittansa
Monikon komitatiivi
kaldealaisine
Monikon komitatiivi
kaldealaisineni
Monikon komitatiivi
kaldealaisinesi
Monikon komitatiivi
kaldealaisinemme
Monikon komitatiivi
kaldealaisinenne
Monikon komitatiivi
kaldealaisineen
Monikon komitatiivi
kaldealaisinensa
Monikon akkusatiivi
kaldealaiset
Monikon akkusatiivi
kaldealaiseni
Monikon akkusatiivi
kaldealaisesi
Monikon akkusatiivi
kaldealaisemme
Monikon akkusatiivi
kaldealaisenne
Monikon akkusatiivi
kaldealaisensa
Akkusatiivi
kaldealaiseni
Akkusatiivi
kaldealaisesi
Akkusatiivi
kaldealaisemme
Akkusatiivi
kaldealaisenne
Akkusatiivi
kaldealaisensa
Luokat
Adjektiivit
Substantiivit