Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkosäppikalatGenetiivisäppikalan
Monikon genetiivisäppikalojenPartitiivisäppikalaa
Monikon partitiivisäppikalojaInessiivisäppikalassa
Monikon inessiivisäppikaloissaElatiivisäppikalasta
Monikon elatiivisäppikaloistaIllatiivisäppikalaan
Monikon illatiivisäppikaloihinAdessiivisäppikalalla
Monikon adessiivisäppikaloillaAblatiivisäppikalalta
Monikon ablatiivisäppikaloiltaAllatiivisäppikalalle
Monikon allatiivisäppikaloilleEssiivisäppikalana
Monikon essiivisäppikaloinaTranslatiivisäppikalaksi
Monikon translatiivisäppikaloiksiMonikon instruktiivisäppikaloin
AbessiivisäppikalattaMonikon abessiivisäppikaloitta
Monikon akkusatiivisäppikalat