Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
hawk-eyed
2.
lynx-eyed
Taivutusmuodot
Monikko
haukansilmäiset
Monikko
haukansilmäiseni
Monikko
haukansilmäisesi
Monikko
haukansilmäisemme
Monikko
haukansilmäisenne
Monikko
haukansilmäisensä
Genetiivi
haukansilmäisen
Genetiivi
haukansilmäiseni
Genetiivi
haukansilmäisesi
Genetiivi
haukansilmäisemme
Genetiivi
haukansilmäisenne
Genetiivi
haukansilmäisensä
Monikon genetiivi
haukansilmäisten
Monikon genetiivi
haukansilmäisien
Monikon genetiivi
haukansilmäisteni
Monikon genetiivi
haukansilmäisieni
Monikon genetiivi
haukansilmäistesi
Monikon genetiivi
haukansilmäisiesi
Monikon genetiivi
haukansilmäistemme
Monikon genetiivi
haukansilmäisiemme
Monikon genetiivi
haukansilmäistenne
Monikon genetiivi
haukansilmäisienne
Monikon genetiivi
haukansilmäistensä
Monikon genetiivi
haukansilmäisiensä
Partitiivi
haukansilmäistä
Partitiivi
haukansilmäistäni
Partitiivi
haukansilmäistäsi
Partitiivi
haukansilmäistämme
Partitiivi
haukansilmäistänne
Partitiivi
haukansilmäistään
Partitiivi
haukansilmäistänsä
Monikon partitiivi
haukansilmäisiä
Monikon partitiivi
haukansilmäisiäni
Monikon partitiivi
haukansilmäisiäsi
Monikon partitiivi
haukansilmäisiämme
Monikon partitiivi
haukansilmäisiänne
Monikon partitiivi
haukansilmäisiään
Monikon partitiivi
haukansilmäisiänsä
Inessiivi
haukansilmäisessä
Inessiivi
haukansilmäisessäni
Inessiivi
haukansilmäisessäsi
Inessiivi
haukansilmäisessämme
Inessiivi
haukansilmäisessänne
Inessiivi
haukansilmäisessään
Inessiivi
haukansilmäisessänsä
Monikon inessiivi
haukansilmäisissä
Monikon inessiivi
haukansilmäisissäni
Monikon inessiivi
haukansilmäisissäsi
Monikon inessiivi
haukansilmäisissämme
Monikon inessiivi
haukansilmäisissänne
Monikon inessiivi
haukansilmäisissään
Monikon inessiivi
haukansilmäisissänsä
Elatiivi
haukansilmäisestä
Elatiivi
haukansilmäisestäni
Elatiivi
haukansilmäisestäsi
Elatiivi
haukansilmäisestämme
Elatiivi
haukansilmäisestänne
Elatiivi
haukansilmäisestään
Elatiivi
haukansilmäisestänsä
Monikon elatiivi
haukansilmäisistä
Monikon elatiivi
haukansilmäisistäni
Monikon elatiivi
haukansilmäisistäsi
Monikon elatiivi
haukansilmäisistämme
Monikon elatiivi
haukansilmäisistänne
Monikon elatiivi
haukansilmäisistään
Monikon elatiivi
haukansilmäisistänsä
Illatiivi
haukansilmäiseen
Illatiivi
haukansilmäiseeni
Illatiivi
haukansilmäiseesi
Illatiivi
haukansilmäiseemme
Illatiivi
haukansilmäiseenne
Illatiivi
haukansilmäiseensä
Monikon illatiivi
haukansilmäisiin
Monikon illatiivi
haukansilmäisiini
Monikon illatiivi
haukansilmäisiisi
Monikon illatiivi
haukansilmäisiimme
Monikon illatiivi
haukansilmäisiinne
Monikon illatiivi
haukansilmäisiinsä
Adessiivi
haukansilmäisellä
Adessiivi
haukansilmäiselläni
Adessiivi
haukansilmäiselläsi
Adessiivi
haukansilmäisellämme
Adessiivi
haukansilmäisellänne
Adessiivi
haukansilmäisellään
Adessiivi
haukansilmäisellänsä
Monikon adessiivi
haukansilmäisillä
Monikon adessiivi
haukansilmäisilläni
Monikon adessiivi
haukansilmäisilläsi
Monikon adessiivi
haukansilmäisillämme
Monikon adessiivi
haukansilmäisillänne
Monikon adessiivi
haukansilmäisillään
Monikon adessiivi
haukansilmäisillänsä
Ablatiivi
haukansilmäiseltä
Ablatiivi
haukansilmäiseltäni
Ablatiivi
haukansilmäiseltäsi
Ablatiivi
haukansilmäiseltämme
Ablatiivi
haukansilmäiseltänne
Ablatiivi
haukansilmäiseltään
Ablatiivi
haukansilmäiseltänsä
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltä
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltäni
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltäsi
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltämme
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltänne
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltään
Monikon ablatiivi
haukansilmäisiltänsä
Allatiivi
haukansilmäiselle
Allatiivi
haukansilmäiselleni
Allatiivi
haukansilmäisellesi
Allatiivi
haukansilmäisellemme
Allatiivi
haukansilmäisellenne
Allatiivi
haukansilmäiselleen
Allatiivi
haukansilmäisellensä
Monikon allatiivi
haukansilmäisille
Monikon allatiivi
haukansilmäisilleni
Monikon allatiivi
haukansilmäisillesi
Monikon allatiivi
haukansilmäisillemme
Monikon allatiivi
haukansilmäisillenne
Monikon allatiivi
haukansilmäisilleen
Monikon allatiivi
haukansilmäisillensä
Essiivi
haukansilmäisenä
Essiivi
haukansilmäisenäni
Essiivi
haukansilmäisenäsi
Essiivi
haukansilmäisenämme
Essiivi
haukansilmäisenänne
Essiivi
haukansilmäisenään
Essiivi
haukansilmäisenänsä
Monikon essiivi
haukansilmäisinä
Monikon essiivi
haukansilmäisinäni
Monikon essiivi
haukansilmäisinäsi
Monikon essiivi
haukansilmäisinämme
Monikon essiivi
haukansilmäisinänne
Monikon essiivi
haukansilmäisinään
Monikon essiivi
haukansilmäisinänsä
Translatiivi
haukansilmäiseksi
Translatiivi
haukansilmäisekseni
Translatiivi
haukansilmäiseksesi
Translatiivi
haukansilmäiseksemme
Translatiivi
haukansilmäiseksenne
Translatiivi
haukansilmäisekseen
Translatiivi
haukansilmäiseksensä
Monikon translatiivi
haukansilmäisiksi
Monikon translatiivi
haukansilmäisikseni
Monikon translatiivi
haukansilmäisiksesi
Monikon translatiivi
haukansilmäisiksemme
Monikon translatiivi
haukansilmäisiksenne
Monikon translatiivi
haukansilmäisikseen
Monikon translatiivi
haukansilmäisiksensä
Monikon instruktiivi
haukansilmäisin
Abessiivi
haukansilmäisettä
Abessiivi
haukansilmäisettäni
Abessiivi
haukansilmäisettäsi
Abessiivi
haukansilmäisettämme
Abessiivi
haukansilmäisettänne
Abessiivi
haukansilmäisettään
Abessiivi
haukansilmäisettänsä
Monikon abessiivi
haukansilmäisittä
Monikon abessiivi
haukansilmäisittäni
Monikon abessiivi
haukansilmäisittäsi
Monikon abessiivi
haukansilmäisittämme
Monikon abessiivi
haukansilmäisittänne
Monikon abessiivi
haukansilmäisittään
Monikon abessiivi
haukansilmäisittänsä
Monikon komitatiivi
haukansilmäisine
Monikon komitatiivi
haukansilmäisineni
Monikon komitatiivi
haukansilmäisinesi
Monikon komitatiivi
haukansilmäisinemme
Monikon komitatiivi
haukansilmäisinenne
Monikon komitatiivi
haukansilmäisineen
Monikon komitatiivi
haukansilmäisinensä
Monikon akkusatiivi
haukansilmäiset
Monikon akkusatiivi
haukansilmäiseni
Monikon akkusatiivi
haukansilmäisesi
Monikon akkusatiivi
haukansilmäisemme
Monikon akkusatiivi
haukansilmäisenne
Monikon akkusatiivi
haukansilmäisensä
Akkusatiivi
haukansilmäiseni
Akkusatiivi
haukansilmäisesi
Akkusatiivi
haukansilmäisemme
Akkusatiivi
haukansilmäisenne
Akkusatiivi
haukansilmäisensä