| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | Kingdom Hall |
| espanja | Salón de Reino |
| portugali | Salão do Reino |
| ranska | salle du Royaume |
| ruotsi | rikets sal |
| venäjä | Зал Царства (Zal Tsarstva) |
| Monikko | valtakunnansalit | Genetiivi | valtakunnansalin |
| Monikon genetiivi | valtakunnansalien | Partitiivi | valtakunnansalia |
| Monikon partitiivi | valtakunnansaleja | Inessiivi | valtakunnansalissa |
| Monikon inessiivi | valtakunnansaleissa | Elatiivi | valtakunnansalista |
| Monikon elatiivi | valtakunnansaleista | Illatiivi | valtakunnansaliin |
| Monikon illatiivi | valtakunnansaleihin | Adessiivi | valtakunnansalilla |
| Monikon adessiivi | valtakunnansaleilla | Ablatiivi | valtakunnansalilta |
| Monikon ablatiivi | valtakunnansaleilta | Allatiivi | valtakunnansalille |
| Monikon allatiivi | valtakunnansaleille | Essiivi | valtakunnansalina |
| Monikon essiivi | valtakunnansaleina | Translatiivi | valtakunnansaliksi |
| Monikon translatiivi | valtakunnansaleiksi | Monikon instruktiivi | valtakunnansalein |
| Abessiivi | valtakunnansalitta | Monikon abessiivi | valtakunnansaleitta |
| Monikon akkusatiivi | valtakunnansalit |