Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -kulmaiset | Monikko | -kulmaiseni |
| Monikko | -kulmaisesi | Monikko | -kulmaisemme |
| Monikko | -kulmaisenne | Monikko | -kulmaisensa |
| Genetiivi | -kulmaisen | Genetiivi | -kulmaiseni |
| Genetiivi | -kulmaisesi | Genetiivi | -kulmaisemme |
| Genetiivi | -kulmaisenne | Genetiivi | -kulmaisensa |
| Monikon genetiivi | -kulmaisten | Monikon genetiivi | -kulmaisien |
| Monikon genetiivi | -kulmaisteni | Monikon genetiivi | -kulmaisieni |
| Monikon genetiivi | -kulmaistesi | Monikon genetiivi | -kulmaisiesi |
| Monikon genetiivi | -kulmaistemme | Monikon genetiivi | -kulmaisiemme |
| Monikon genetiivi | -kulmaistenne | Monikon genetiivi | -kulmaisienne |
| Monikon genetiivi | -kulmaistensa | Monikon genetiivi | -kulmaisiensa |
| Partitiivi | -kulmaista | Partitiivi | -kulmaistani |
| Partitiivi | -kulmaistasi | Partitiivi | -kulmaistamme |
| Partitiivi | -kulmaistanne | Partitiivi | -kulmaistaan |
| Partitiivi | -kulmaistansa | Monikon partitiivi | -kulmaisia |
| Monikon partitiivi | -kulmaisiani | Monikon partitiivi | -kulmaisiasi |
| Monikon partitiivi | -kulmaisiamme | Monikon partitiivi | -kulmaisianne |
| Monikon partitiivi | -kulmaisiaan | Monikon partitiivi | -kulmaisiansa |
| Inessiivi | -kulmaisessa | Inessiivi | -kulmaisessani |
| Inessiivi | -kulmaisessasi | Inessiivi | -kulmaisessamme |
| Inessiivi | -kulmaisessanne | Inessiivi | -kulmaisessaan |
| Inessiivi | -kulmaisessansa | Monikon inessiivi | -kulmaisissa |
| Monikon inessiivi | -kulmaisissani | Monikon inessiivi | -kulmaisissasi |
| Monikon inessiivi | -kulmaisissamme | Monikon inessiivi | -kulmaisissanne |
| Monikon inessiivi | -kulmaisissaan | Monikon inessiivi | -kulmaisissansa |
| Elatiivi | -kulmaisesta | Elatiivi | -kulmaisestani |
| Elatiivi | -kulmaisestasi | Elatiivi | -kulmaisestamme |
| Elatiivi | -kulmaisestanne | Elatiivi | -kulmaisestaan |
| Elatiivi | -kulmaisestansa | Monikon elatiivi | -kulmaisista |
| Monikon elatiivi | -kulmaisistani | Monikon elatiivi | -kulmaisistasi |
| Monikon elatiivi | -kulmaisistamme | Monikon elatiivi | -kulmaisistanne |
| Monikon elatiivi | -kulmaisistaan | Monikon elatiivi | -kulmaisistansa |
| Illatiivi | -kulmaiseen | Illatiivi | -kulmaiseeni |
| Illatiivi | -kulmaiseesi | Illatiivi | -kulmaiseemme |
| Illatiivi | -kulmaiseenne | Illatiivi | -kulmaiseensa |
| Monikon illatiivi | -kulmaisiin | Monikon illatiivi | -kulmaisiini |
| Monikon illatiivi | -kulmaisiisi | Monikon illatiivi | -kulmaisiimme |
| Monikon illatiivi | -kulmaisiinne | Monikon illatiivi | -kulmaisiinsa |
| Adessiivi | -kulmaisella | Adessiivi | -kulmaisellani |
| Adessiivi | -kulmaisellasi | Adessiivi | -kulmaisellamme |
| Adessiivi | -kulmaisellanne | Adessiivi | -kulmaisellaan |
| Adessiivi | -kulmaisellansa | Monikon adessiivi | -kulmaisilla |
| Monikon adessiivi | -kulmaisillani | Monikon adessiivi | -kulmaisillasi |
| Monikon adessiivi | -kulmaisillamme | Monikon adessiivi | -kulmaisillanne |
| Monikon adessiivi | -kulmaisillaan | Monikon adessiivi | -kulmaisillansa |
| Ablatiivi | -kulmaiselta | Ablatiivi | -kulmaiseltani |
| Ablatiivi | -kulmaiseltasi | Ablatiivi | -kulmaiseltamme |
| Ablatiivi | -kulmaiseltanne | Ablatiivi | -kulmaiseltaan |
| Ablatiivi | -kulmaiseltansa | Monikon ablatiivi | -kulmaisilta |
| Monikon ablatiivi | -kulmaisiltani | Monikon ablatiivi | -kulmaisiltasi |
| Monikon ablatiivi | -kulmaisiltamme | Monikon ablatiivi | -kulmaisiltanne |
| Monikon ablatiivi | -kulmaisiltaan | Monikon ablatiivi | -kulmaisiltansa |
| Allatiivi | -kulmaiselle | Allatiivi | -kulmaiselleni |
| Allatiivi | -kulmaisellesi | Allatiivi | -kulmaisellemme |
| Allatiivi | -kulmaisellenne | Allatiivi | -kulmaiselleen |
| Allatiivi | -kulmaisellensa | Monikon allatiivi | -kulmaisille |
| Monikon allatiivi | -kulmaisilleni | Monikon allatiivi | -kulmaisillesi |
| Monikon allatiivi | -kulmaisillemme | Monikon allatiivi | -kulmaisillenne |
| Monikon allatiivi | -kulmaisilleen | Monikon allatiivi | -kulmaisillensa |
| Essiivi | -kulmaisena | Essiivi | -kulmaisenani |
| Essiivi | -kulmaisenasi | Essiivi | -kulmaisenamme |
| Essiivi | -kulmaisenanne | Essiivi | -kulmaisenaan |
| Essiivi | -kulmaisenansa | Monikon essiivi | -kulmaisina |
| Monikon essiivi | -kulmaisinani | Monikon essiivi | -kulmaisinasi |
| Monikon essiivi | -kulmaisinamme | Monikon essiivi | -kulmaisinanne |
| Monikon essiivi | -kulmaisinaan | Monikon essiivi | -kulmaisinansa |
| Translatiivi | -kulmaiseksi | Translatiivi | -kulmaisekseni |
| Translatiivi | -kulmaiseksesi | Translatiivi | -kulmaiseksemme |
| Translatiivi | -kulmaiseksenne | Translatiivi | -kulmaisekseen |
| Translatiivi | -kulmaiseksensa | Monikon translatiivi | -kulmaisiksi |
| Monikon translatiivi | -kulmaisikseni | Monikon translatiivi | -kulmaisiksesi |
| Monikon translatiivi | -kulmaisiksemme | Monikon translatiivi | -kulmaisiksenne |
| Monikon translatiivi | -kulmaisikseen | Monikon translatiivi | -kulmaisiksensa |
| Monikon instruktiivi | -kulmaisin | Abessiivi | -kulmaisetta |
| Abessiivi | -kulmaisettani | Abessiivi | -kulmaisettasi |
| Abessiivi | -kulmaisettamme | Abessiivi | -kulmaisettanne |
| Abessiivi | -kulmaisettaan | Abessiivi | -kulmaisettansa |
| Monikon abessiivi | -kulmaisitta | Monikon abessiivi | -kulmaisittani |
| Monikon abessiivi | -kulmaisittasi | Monikon abessiivi | -kulmaisittamme |
| Monikon abessiivi | -kulmaisittanne | Monikon abessiivi | -kulmaisittaan |
| Monikon abessiivi | -kulmaisittansa | Monikon komitatiivi | -kulmaisine |
| Monikon komitatiivi | -kulmaisineni | Monikon komitatiivi | -kulmaisinesi |
| Monikon komitatiivi | -kulmaisinemme | Monikon komitatiivi | -kulmaisinenne |
| Monikon komitatiivi | -kulmaisineen | Monikon komitatiivi | -kulmaisinensa |
| Komparatiivi | -kulmaisempi | Superlatiivi | -kulmaisin |
| Monikon akkusatiivi | -kulmaiset | Monikon akkusatiivi | -kulmaiseni |
| Monikon akkusatiivi | -kulmaisesi | Monikon akkusatiivi | -kulmaisemme |
| Monikon akkusatiivi | -kulmaisenne | Monikon akkusatiivi | -kulmaisensa |
| Akkusatiivi | -kulmaiseni | Akkusatiivi | -kulmaisesi |
| Akkusatiivi | -kulmaisemme | Akkusatiivi | -kulmaisenne |
| Akkusatiivi | -kulmaisensa |