Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -mäiset | Monikko | -mäiseni |
| Monikko | -mäisesi | Monikko | -mäisemme |
| Monikko | -mäisenne | Monikko | -mäisensä |
| Genetiivi | -mäisen | Genetiivi | -mäiseni |
| Genetiivi | -mäisesi | Genetiivi | -mäisemme |
| Genetiivi | -mäisenne | Genetiivi | -mäisensä |
| Monikon genetiivi | -mäisten | Monikon genetiivi | -mäisien |
| Monikon genetiivi | -mäisteni | Monikon genetiivi | -mäisieni |
| Monikon genetiivi | -mäistesi | Monikon genetiivi | -mäisiesi |
| Monikon genetiivi | -mäistemme | Monikon genetiivi | -mäisiemme |
| Monikon genetiivi | -mäistenne | Monikon genetiivi | -mäisienne |
| Monikon genetiivi | -mäistensä | Monikon genetiivi | -mäisiensä |
| Partitiivi | -mäistä | Partitiivi | -mäistäni |
| Partitiivi | -mäistäsi | Partitiivi | -mäistämme |
| Partitiivi | -mäistänne | Partitiivi | -mäistään |
| Partitiivi | -mäistänsä | Monikon partitiivi | -mäisiä |
| Monikon partitiivi | -mäisiäni | Monikon partitiivi | -mäisiäsi |
| Monikon partitiivi | -mäisiämme | Monikon partitiivi | -mäisiänne |
| Monikon partitiivi | -mäisiään | Monikon partitiivi | -mäisiänsä |
| Inessiivi | -mäisessä | Inessiivi | -mäisessäni |
| Inessiivi | -mäisessäsi | Inessiivi | -mäisessämme |
| Inessiivi | -mäisessänne | Inessiivi | -mäisessään |
| Inessiivi | -mäisessänsä | Monikon inessiivi | -mäisissä |
| Monikon inessiivi | -mäisissäni | Monikon inessiivi | -mäisissäsi |
| Monikon inessiivi | -mäisissämme | Monikon inessiivi | -mäisissänne |
| Monikon inessiivi | -mäisissään | Monikon inessiivi | -mäisissänsä |
| Elatiivi | -mäisestä | Elatiivi | -mäisestäni |
| Elatiivi | -mäisestäsi | Elatiivi | -mäisestämme |
| Elatiivi | -mäisestänne | Elatiivi | -mäisestään |
| Elatiivi | -mäisestänsä | Monikon elatiivi | -mäisistä |
| Monikon elatiivi | -mäisistäni | Monikon elatiivi | -mäisistäsi |
| Monikon elatiivi | -mäisistämme | Monikon elatiivi | -mäisistänne |
| Monikon elatiivi | -mäisistään | Monikon elatiivi | -mäisistänsä |
| Illatiivi | -mäiseen | Illatiivi | -mäiseeni |
| Illatiivi | -mäiseesi | Illatiivi | -mäiseemme |
| Illatiivi | -mäiseenne | Illatiivi | -mäiseensä |
| Monikon illatiivi | -mäisiin | Monikon illatiivi | -mäisiini |
| Monikon illatiivi | -mäisiisi | Monikon illatiivi | -mäisiimme |
| Monikon illatiivi | -mäisiinne | Monikon illatiivi | -mäisiinsä |
| Adessiivi | -mäisellä | Adessiivi | -mäiselläni |
| Adessiivi | -mäiselläsi | Adessiivi | -mäisellämme |
| Adessiivi | -mäisellänne | Adessiivi | -mäisellään |
| Adessiivi | -mäisellänsä | Monikon adessiivi | -mäisillä |
| Monikon adessiivi | -mäisilläni | Monikon adessiivi | -mäisilläsi |
| Monikon adessiivi | -mäisillämme | Monikon adessiivi | -mäisillänne |
| Monikon adessiivi | -mäisillään | Monikon adessiivi | -mäisillänsä |
| Ablatiivi | -mäiseltä | Ablatiivi | -mäiseltäni |
| Ablatiivi | -mäiseltäsi | Ablatiivi | -mäiseltämme |
| Ablatiivi | -mäiseltänne | Ablatiivi | -mäiseltään |
| Ablatiivi | -mäiseltänsä | Monikon ablatiivi | -mäisiltä |
| Monikon ablatiivi | -mäisiltäni | Monikon ablatiivi | -mäisiltäsi |
| Monikon ablatiivi | -mäisiltämme | Monikon ablatiivi | -mäisiltänne |
| Monikon ablatiivi | -mäisiltään | Monikon ablatiivi | -mäisiltänsä |
| Allatiivi | -mäiselle | Allatiivi | -mäiselleni |
| Allatiivi | -mäisellesi | Allatiivi | -mäisellemme |
| Allatiivi | -mäisellenne | Allatiivi | -mäiselleen |
| Allatiivi | -mäisellensä | Monikon allatiivi | -mäisille |
| Monikon allatiivi | -mäisilleni | Monikon allatiivi | -mäisillesi |
| Monikon allatiivi | -mäisillemme | Monikon allatiivi | -mäisillenne |
| Monikon allatiivi | -mäisilleen | Monikon allatiivi | -mäisillensä |
| Essiivi | -mäisenä | Essiivi | -mäisenäni |
| Essiivi | -mäisenäsi | Essiivi | -mäisenämme |
| Essiivi | -mäisenänne | Essiivi | -mäisenään |
| Essiivi | -mäisenänsä | Monikon essiivi | -mäisinä |
| Monikon essiivi | -mäisinäni | Monikon essiivi | -mäisinäsi |
| Monikon essiivi | -mäisinämme | Monikon essiivi | -mäisinänne |
| Monikon essiivi | -mäisinään | Monikon essiivi | -mäisinänsä |
| Translatiivi | -mäiseksi | Translatiivi | -mäisekseni |
| Translatiivi | -mäiseksesi | Translatiivi | -mäiseksemme |
| Translatiivi | -mäiseksenne | Translatiivi | -mäisekseen |
| Translatiivi | -mäiseksensä | Monikon translatiivi | -mäisiksi |
| Monikon translatiivi | -mäisikseni | Monikon translatiivi | -mäisiksesi |
| Monikon translatiivi | -mäisiksemme | Monikon translatiivi | -mäisiksenne |
| Monikon translatiivi | -mäisikseen | Monikon translatiivi | -mäisiksensä |
| Monikon instruktiivi | -mäisin | Abessiivi | -mäisettä |
| Abessiivi | -mäisettäni | Abessiivi | -mäisettäsi |
| Abessiivi | -mäisettämme | Abessiivi | -mäisettänne |
| Abessiivi | -mäisettään | Abessiivi | -mäisettänsä |
| Monikon abessiivi | -mäisittä | Monikon abessiivi | -mäisittäni |
| Monikon abessiivi | -mäisittäsi | Monikon abessiivi | -mäisittämme |
| Monikon abessiivi | -mäisittänne | Monikon abessiivi | -mäisittään |
| Monikon abessiivi | -mäisittänsä | Monikon komitatiivi | -mäisine |
| Monikon komitatiivi | -mäisineni | Monikon komitatiivi | -mäisinesi |
| Monikon komitatiivi | -mäisinemme | Monikon komitatiivi | -mäisinenne |
| Monikon komitatiivi | -mäisineen | Monikon komitatiivi | -mäisinensä |
| Monikon akkusatiivi | -mäiset | Monikon akkusatiivi | -mäiseni |
| Monikon akkusatiivi | -mäisesi | Monikon akkusatiivi | -mäisemme |
| Monikon akkusatiivi | -mäisenne | Monikon akkusatiivi | -mäisensä |
| Akkusatiivi | -mäiseni | Akkusatiivi | -mäisesi |
| Akkusatiivi | -mäisemme | Akkusatiivi | -mäisenne |
| Akkusatiivi | -mäisensä |