Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikko-mäisetMonikko-mäiseni
Monikko-mäisesiMonikko-mäisemme
Monikko-mäisenneMonikko-mäisensä
Genetiivi-mäisenGenetiivi-mäiseni
Genetiivi-mäisesiGenetiivi-mäisemme
Genetiivi-mäisenneGenetiivi-mäisensä
Monikon genetiivi-mäistenMonikon genetiivi-mäisien
Monikon genetiivi-mäisteniMonikon genetiivi-mäisieni
Monikon genetiivi-mäistesiMonikon genetiivi-mäisiesi
Monikon genetiivi-mäistemmeMonikon genetiivi-mäisiemme
Monikon genetiivi-mäistenneMonikon genetiivi-mäisienne
Monikon genetiivi-mäistensäMonikon genetiivi-mäisiensä
Partitiivi-mäistäPartitiivi-mäistäni
Partitiivi-mäistäsiPartitiivi-mäistämme
Partitiivi-mäistännePartitiivi-mäistään
Partitiivi-mäistänsäMonikon partitiivi-mäisiä
Monikon partitiivi-mäisiäniMonikon partitiivi-mäisiäsi
Monikon partitiivi-mäisiämmeMonikon partitiivi-mäisiänne
Monikon partitiivi-mäisiäänMonikon partitiivi-mäisiänsä
Inessiivi-mäisessäInessiivi-mäisessäni
Inessiivi-mäisessäsiInessiivi-mäisessämme
Inessiivi-mäisessänneInessiivi-mäisessään
Inessiivi-mäisessänsäMonikon inessiivi-mäisissä
Monikon inessiivi-mäisissäniMonikon inessiivi-mäisissäsi
Monikon inessiivi-mäisissämmeMonikon inessiivi-mäisissänne
Monikon inessiivi-mäisissäänMonikon inessiivi-mäisissänsä
Elatiivi-mäisestäElatiivi-mäisestäni
Elatiivi-mäisestäsiElatiivi-mäisestämme
Elatiivi-mäisestänneElatiivi-mäisestään
Elatiivi-mäisestänsäMonikon elatiivi-mäisistä
Monikon elatiivi-mäisistäniMonikon elatiivi-mäisistäsi
Monikon elatiivi-mäisistämmeMonikon elatiivi-mäisistänne
Monikon elatiivi-mäisistäänMonikon elatiivi-mäisistänsä
Illatiivi-mäiseenIllatiivi-mäiseeni
Illatiivi-mäiseesiIllatiivi-mäiseemme
Illatiivi-mäiseenneIllatiivi-mäiseensä
Monikon illatiivi-mäisiinMonikon illatiivi-mäisiini
Monikon illatiivi-mäisiisiMonikon illatiivi-mäisiimme
Monikon illatiivi-mäisiinneMonikon illatiivi-mäisiinsä
Adessiivi-mäiselläAdessiivi-mäiselläni
Adessiivi-mäiselläsiAdessiivi-mäisellämme
Adessiivi-mäisellänneAdessiivi-mäisellään
Adessiivi-mäisellänsäMonikon adessiivi-mäisillä
Monikon adessiivi-mäisilläniMonikon adessiivi-mäisilläsi
Monikon adessiivi-mäisillämmeMonikon adessiivi-mäisillänne
Monikon adessiivi-mäisilläänMonikon adessiivi-mäisillänsä
Ablatiivi-mäiseltäAblatiivi-mäiseltäni
Ablatiivi-mäiseltäsiAblatiivi-mäiseltämme
Ablatiivi-mäiseltänneAblatiivi-mäiseltään
Ablatiivi-mäiseltänsäMonikon ablatiivi-mäisiltä
Monikon ablatiivi-mäisiltäniMonikon ablatiivi-mäisiltäsi
Monikon ablatiivi-mäisiltämmeMonikon ablatiivi-mäisiltänne
Monikon ablatiivi-mäisiltäänMonikon ablatiivi-mäisiltänsä
Allatiivi-mäiselleAllatiivi-mäiselleni
Allatiivi-mäisellesiAllatiivi-mäisellemme
Allatiivi-mäisellenneAllatiivi-mäiselleen
Allatiivi-mäisellensäMonikon allatiivi-mäisille
Monikon allatiivi-mäisilleniMonikon allatiivi-mäisillesi
Monikon allatiivi-mäisillemmeMonikon allatiivi-mäisillenne
Monikon allatiivi-mäisilleenMonikon allatiivi-mäisillensä
Essiivi-mäisenäEssiivi-mäisenäni
Essiivi-mäisenäsiEssiivi-mäisenämme
Essiivi-mäisenänneEssiivi-mäisenään
Essiivi-mäisenänsäMonikon essiivi-mäisinä
Monikon essiivi-mäisinäniMonikon essiivi-mäisinäsi
Monikon essiivi-mäisinämmeMonikon essiivi-mäisinänne
Monikon essiivi-mäisinäänMonikon essiivi-mäisinänsä
Translatiivi-mäiseksiTranslatiivi-mäisekseni
Translatiivi-mäiseksesiTranslatiivi-mäiseksemme
Translatiivi-mäiseksenneTranslatiivi-mäisekseen
Translatiivi-mäiseksensäMonikon translatiivi-mäisiksi
Monikon translatiivi-mäisikseniMonikon translatiivi-mäisiksesi
Monikon translatiivi-mäisiksemmeMonikon translatiivi-mäisiksenne
Monikon translatiivi-mäisikseenMonikon translatiivi-mäisiksensä
Monikon instruktiivi-mäisinAbessiivi-mäisettä
Abessiivi-mäisettäniAbessiivi-mäisettäsi
Abessiivi-mäisettämmeAbessiivi-mäisettänne
Abessiivi-mäisettäänAbessiivi-mäisettänsä
Monikon abessiivi-mäisittäMonikon abessiivi-mäisittäni
Monikon abessiivi-mäisittäsiMonikon abessiivi-mäisittämme
Monikon abessiivi-mäisittänneMonikon abessiivi-mäisittään
Monikon abessiivi-mäisittänsäMonikon komitatiivi-mäisine
Monikon komitatiivi-mäisineniMonikon komitatiivi-mäisinesi
Monikon komitatiivi-mäisinemmeMonikon komitatiivi-mäisinenne
Monikon komitatiivi-mäisineenMonikon komitatiivi-mäisinensä
Monikon akkusatiivi-mäisetMonikon akkusatiivi-mäiseni
Monikon akkusatiivi-mäisesiMonikon akkusatiivi-mäisemme
Monikon akkusatiivi-mäisenneMonikon akkusatiivi-mäisensä
Akkusatiivi-mäiseniAkkusatiivi-mäisesi
Akkusatiivi-mäisemmeAkkusatiivi-mäisenne
Akkusatiivi-mäisensä