Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | judogit | Genetiivi | judogin |
| Monikon genetiivi | judogien | Partitiivi | judogia |
| Monikon partitiivi | judogeja | Inessiivi | judogissa |
| Monikon inessiivi | judogeissa | Elatiivi | judogista |
| Monikon elatiivi | judogeista | Illatiivi | judogiin |
| Monikon illatiivi | judogeihin | Adessiivi | judogilla |
| Monikon adessiivi | judogeilla | Ablatiivi | judogilta |
| Monikon ablatiivi | judogeilta | Allatiivi | judogille |
| Monikon allatiivi | judogeille | Essiivi | judogina |
| Monikon essiivi | judogeina | Translatiivi | judogiksi |
| Monikon translatiivi | judogeiksi | Monikon instruktiivi | judogein |
| Abessiivi | judogitta | Monikon abessiivi | judogeitta |
| Monikon akkusatiivi | judogit |