Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoaineellistumatGenetiiviaineellistuman
Monikon genetiiviaineellistumienPartitiiviaineellistumaa
Monikon partitiiviaineellistumiaInessiiviaineellistumassa
Monikon inessiiviaineellistumissaElatiiviaineellistumasta
Monikon elatiiviaineellistumistaIllatiiviaineellistumaan
Monikon illatiiviaineellistumiinAdessiiviaineellistumalla
Monikon adessiiviaineellistumillaAblatiiviaineellistumalta
Monikon ablatiiviaineellistumiltaAllatiiviaineellistumalle
Monikon allatiiviaineellistumilleEssiiviaineellistumana
Monikon essiiviaineellistuminaTranslatiiviaineellistumaksi
Monikon translatiiviaineellistumiksiMonikon instruktiiviaineellistumin
AbessiiviaineellistumattaMonikon abessiiviaineellistumitta
Monikon akkusatiiviaineellistumat

Luokat