Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokarmeimmatMonikkokarmeimpani
MonikkokarmeimpasiMonikkokarmeimpamme
MonikkokarmeimpanneMonikkokarmeimpansa
GenetiivikarmeimmanGenetiivikarmeimpani
GenetiivikarmeimpasiGenetiivikarmeimpamme
GenetiivikarmeimpanneGenetiivikarmeimpansa
Monikon genetiivikarmeimpienMonikon genetiivikarmeinten
Monikon genetiivikarmeimpieniMonikon genetiivikarmeinteni
Monikon genetiivikarmeimpiesiMonikon genetiivikarmeintesi
Monikon genetiivikarmeimpiemmeMonikon genetiivikarmeintemme
Monikon genetiivikarmeimpienneMonikon genetiivikarmeintenne
Monikon genetiivikarmeimpiensaMonikon genetiivikarmeintensa
PartitiivikarmeintaPartitiivikarmeintani
PartitiivikarmeintasiPartitiivikarmeintamme
PartitiivikarmeintannePartitiivikarmeintaan
PartitiivikarmeintansaMonikon partitiivikarmeimpia
Monikon partitiivikarmeimpianiMonikon partitiivikarmeimpiasi
Monikon partitiivikarmeimpiammeMonikon partitiivikarmeimpianne
Monikon partitiivikarmeimpiaanMonikon partitiivikarmeimpiansa
InessiivikarmeimmassaInessiivikarmeimmassani
InessiivikarmeimmassasiInessiivikarmeimmassamme
InessiivikarmeimmassanneInessiivikarmeimmassaan
InessiivikarmeimmassansaMonikon inessiivikarmeimmissa
Monikon inessiivikarmeimmissaniMonikon inessiivikarmeimmissasi
Monikon inessiivikarmeimmissammeMonikon inessiivikarmeimmissanne
Monikon inessiivikarmeimmissaanMonikon inessiivikarmeimmissansa
ElatiivikarmeimmastaElatiivikarmeimmastani
ElatiivikarmeimmastasiElatiivikarmeimmastamme
ElatiivikarmeimmastanneElatiivikarmeimmastaan
ElatiivikarmeimmastansaMonikon elatiivikarmeimmista
Monikon elatiivikarmeimmistaniMonikon elatiivikarmeimmistasi
Monikon elatiivikarmeimmistammeMonikon elatiivikarmeimmistanne
Monikon elatiivikarmeimmistaanMonikon elatiivikarmeimmistansa
IllatiivikarmeimpaanIllatiivikarmeimpaani
IllatiivikarmeimpaasiIllatiivikarmeimpaamme
IllatiivikarmeimpaanneIllatiivikarmeimpaansa
Monikon illatiivikarmeimpiinMonikon illatiivikarmeimpiini
Monikon illatiivikarmeimpiisiMonikon illatiivikarmeimpiimme
Monikon illatiivikarmeimpiinneMonikon illatiivikarmeimpiinsa
AdessiivikarmeimmallaAdessiivikarmeimmallani
AdessiivikarmeimmallasiAdessiivikarmeimmallamme
AdessiivikarmeimmallanneAdessiivikarmeimmallaan
AdessiivikarmeimmallansaMonikon adessiivikarmeimmilla
Monikon adessiivikarmeimmillaniMonikon adessiivikarmeimmillasi
Monikon adessiivikarmeimmillammeMonikon adessiivikarmeimmillanne
Monikon adessiivikarmeimmillaanMonikon adessiivikarmeimmillansa
AblatiivikarmeimmaltaAblatiivikarmeimmaltani
AblatiivikarmeimmaltasiAblatiivikarmeimmaltamme
AblatiivikarmeimmaltanneAblatiivikarmeimmaltaan
AblatiivikarmeimmaltansaMonikon ablatiivikarmeimmilta
Monikon ablatiivikarmeimmiltaniMonikon ablatiivikarmeimmiltasi
Monikon ablatiivikarmeimmiltammeMonikon ablatiivikarmeimmiltanne
Monikon ablatiivikarmeimmiltaanMonikon ablatiivikarmeimmiltansa
AllatiivikarmeimmalleAllatiivikarmeimmalleni
AllatiivikarmeimmallesiAllatiivikarmeimmallemme
AllatiivikarmeimmallenneAllatiivikarmeimmalleen
AllatiivikarmeimmallensaMonikon allatiivikarmeimmille
Monikon allatiivikarmeimmilleniMonikon allatiivikarmeimmillesi
Monikon allatiivikarmeimmillemmeMonikon allatiivikarmeimmillenne
Monikon allatiivikarmeimmilleenMonikon allatiivikarmeimmillensa
EssiivikarmeimpanaEssiivikarmeimpanani
EssiivikarmeimpanasiEssiivikarmeimpanamme
EssiivikarmeimpananneEssiivikarmeimpanaan
EssiivikarmeimpanansaMonikon essiivikarmeimpina
Monikon essiivikarmeimpinaniMonikon essiivikarmeimpinasi
Monikon essiivikarmeimpinammeMonikon essiivikarmeimpinanne
Monikon essiivikarmeimpinaanMonikon essiivikarmeimpinansa
TranslatiivikarmeimmaksiTranslatiivikarmeimmakseni
TranslatiivikarmeimmaksesiTranslatiivikarmeimmaksemme
TranslatiivikarmeimmaksenneTranslatiivikarmeimmakseen
TranslatiivikarmeimmaksensaMonikon translatiivikarmeimmiksi
Monikon translatiivikarmeimmikseniMonikon translatiivikarmeimmiksesi
Monikon translatiivikarmeimmiksemmeMonikon translatiivikarmeimmiksenne
Monikon translatiivikarmeimmikseenMonikon translatiivikarmeimmiksensa
Monikon instruktiivikarmeimminAbessiivikarmeimmatta
AbessiivikarmeimmattaniAbessiivikarmeimmattasi
AbessiivikarmeimmattammeAbessiivikarmeimmattanne
AbessiivikarmeimmattaanAbessiivikarmeimmattansa
Monikon abessiivikarmeimmittaMonikon abessiivikarmeimmittani
Monikon abessiivikarmeimmittasiMonikon abessiivikarmeimmittamme
Monikon abessiivikarmeimmittanneMonikon abessiivikarmeimmittaan
Monikon abessiivikarmeimmittansaMonikon komitatiivikarmeimpine
Monikon komitatiivikarmeimpineniMonikon komitatiivikarmeimpinesi
Monikon komitatiivikarmeimpinemmeMonikon komitatiivikarmeimpinenne
Monikon komitatiivikarmeimpineenMonikon komitatiivikarmeimpinensa
Monikon akkusatiivikarmeimmatMonikon akkusatiivikarmeimpani
Monikon akkusatiivikarmeimpasiMonikon akkusatiivikarmeimpamme
Monikon akkusatiivikarmeimpanneMonikon akkusatiivikarmeimpansa
AkkusatiivikarmeimpaniAkkusatiivikarmeimpasi
AkkusatiivikarmeimpammeAkkusatiivikarmeimpanne
Akkusatiivikarmeimpansa