Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | karmeimmat | Monikko | karmeimpani |
| Monikko | karmeimpasi | Monikko | karmeimpamme |
| Monikko | karmeimpanne | Monikko | karmeimpansa |
| Genetiivi | karmeimman | Genetiivi | karmeimpani |
| Genetiivi | karmeimpasi | Genetiivi | karmeimpamme |
| Genetiivi | karmeimpanne | Genetiivi | karmeimpansa |
| Monikon genetiivi | karmeimpien | Monikon genetiivi | karmeinten |
| Monikon genetiivi | karmeimpieni | Monikon genetiivi | karmeinteni |
| Monikon genetiivi | karmeimpiesi | Monikon genetiivi | karmeintesi |
| Monikon genetiivi | karmeimpiemme | Monikon genetiivi | karmeintemme |
| Monikon genetiivi | karmeimpienne | Monikon genetiivi | karmeintenne |
| Monikon genetiivi | karmeimpiensa | Monikon genetiivi | karmeintensa |
| Partitiivi | karmeinta | Partitiivi | karmeintani |
| Partitiivi | karmeintasi | Partitiivi | karmeintamme |
| Partitiivi | karmeintanne | Partitiivi | karmeintaan |
| Partitiivi | karmeintansa | Monikon partitiivi | karmeimpia |
| Monikon partitiivi | karmeimpiani | Monikon partitiivi | karmeimpiasi |
| Monikon partitiivi | karmeimpiamme | Monikon partitiivi | karmeimpianne |
| Monikon partitiivi | karmeimpiaan | Monikon partitiivi | karmeimpiansa |
| Inessiivi | karmeimmassa | Inessiivi | karmeimmassani |
| Inessiivi | karmeimmassasi | Inessiivi | karmeimmassamme |
| Inessiivi | karmeimmassanne | Inessiivi | karmeimmassaan |
| Inessiivi | karmeimmassansa | Monikon inessiivi | karmeimmissa |
| Monikon inessiivi | karmeimmissani | Monikon inessiivi | karmeimmissasi |
| Monikon inessiivi | karmeimmissamme | Monikon inessiivi | karmeimmissanne |
| Monikon inessiivi | karmeimmissaan | Monikon inessiivi | karmeimmissansa |
| Elatiivi | karmeimmasta | Elatiivi | karmeimmastani |
| Elatiivi | karmeimmastasi | Elatiivi | karmeimmastamme |
| Elatiivi | karmeimmastanne | Elatiivi | karmeimmastaan |
| Elatiivi | karmeimmastansa | Monikon elatiivi | karmeimmista |
| Monikon elatiivi | karmeimmistani | Monikon elatiivi | karmeimmistasi |
| Monikon elatiivi | karmeimmistamme | Monikon elatiivi | karmeimmistanne |
| Monikon elatiivi | karmeimmistaan | Monikon elatiivi | karmeimmistansa |
| Illatiivi | karmeimpaan | Illatiivi | karmeimpaani |
| Illatiivi | karmeimpaasi | Illatiivi | karmeimpaamme |
| Illatiivi | karmeimpaanne | Illatiivi | karmeimpaansa |
| Monikon illatiivi | karmeimpiin | Monikon illatiivi | karmeimpiini |
| Monikon illatiivi | karmeimpiisi | Monikon illatiivi | karmeimpiimme |
| Monikon illatiivi | karmeimpiinne | Monikon illatiivi | karmeimpiinsa |
| Adessiivi | karmeimmalla | Adessiivi | karmeimmallani |
| Adessiivi | karmeimmallasi | Adessiivi | karmeimmallamme |
| Adessiivi | karmeimmallanne | Adessiivi | karmeimmallaan |
| Adessiivi | karmeimmallansa | Monikon adessiivi | karmeimmilla |
| Monikon adessiivi | karmeimmillani | Monikon adessiivi | karmeimmillasi |
| Monikon adessiivi | karmeimmillamme | Monikon adessiivi | karmeimmillanne |
| Monikon adessiivi | karmeimmillaan | Monikon adessiivi | karmeimmillansa |
| Ablatiivi | karmeimmalta | Ablatiivi | karmeimmaltani |
| Ablatiivi | karmeimmaltasi | Ablatiivi | karmeimmaltamme |
| Ablatiivi | karmeimmaltanne | Ablatiivi | karmeimmaltaan |
| Ablatiivi | karmeimmaltansa | Monikon ablatiivi | karmeimmilta |
| Monikon ablatiivi | karmeimmiltani | Monikon ablatiivi | karmeimmiltasi |
| Monikon ablatiivi | karmeimmiltamme | Monikon ablatiivi | karmeimmiltanne |
| Monikon ablatiivi | karmeimmiltaan | Monikon ablatiivi | karmeimmiltansa |
| Allatiivi | karmeimmalle | Allatiivi | karmeimmalleni |
| Allatiivi | karmeimmallesi | Allatiivi | karmeimmallemme |
| Allatiivi | karmeimmallenne | Allatiivi | karmeimmalleen |
| Allatiivi | karmeimmallensa | Monikon allatiivi | karmeimmille |
| Monikon allatiivi | karmeimmilleni | Monikon allatiivi | karmeimmillesi |
| Monikon allatiivi | karmeimmillemme | Monikon allatiivi | karmeimmillenne |
| Monikon allatiivi | karmeimmilleen | Monikon allatiivi | karmeimmillensa |
| Essiivi | karmeimpana | Essiivi | karmeimpanani |
| Essiivi | karmeimpanasi | Essiivi | karmeimpanamme |
| Essiivi | karmeimpananne | Essiivi | karmeimpanaan |
| Essiivi | karmeimpanansa | Monikon essiivi | karmeimpina |
| Monikon essiivi | karmeimpinani | Monikon essiivi | karmeimpinasi |
| Monikon essiivi | karmeimpinamme | Monikon essiivi | karmeimpinanne |
| Monikon essiivi | karmeimpinaan | Monikon essiivi | karmeimpinansa |
| Translatiivi | karmeimmaksi | Translatiivi | karmeimmakseni |
| Translatiivi | karmeimmaksesi | Translatiivi | karmeimmaksemme |
| Translatiivi | karmeimmaksenne | Translatiivi | karmeimmakseen |
| Translatiivi | karmeimmaksensa | Monikon translatiivi | karmeimmiksi |
| Monikon translatiivi | karmeimmikseni | Monikon translatiivi | karmeimmiksesi |
| Monikon translatiivi | karmeimmiksemme | Monikon translatiivi | karmeimmiksenne |
| Monikon translatiivi | karmeimmikseen | Monikon translatiivi | karmeimmiksensa |
| Monikon instruktiivi | karmeimmin | Abessiivi | karmeimmatta |
| Abessiivi | karmeimmattani | Abessiivi | karmeimmattasi |
| Abessiivi | karmeimmattamme | Abessiivi | karmeimmattanne |
| Abessiivi | karmeimmattaan | Abessiivi | karmeimmattansa |
| Monikon abessiivi | karmeimmitta | Monikon abessiivi | karmeimmittani |
| Monikon abessiivi | karmeimmittasi | Monikon abessiivi | karmeimmittamme |
| Monikon abessiivi | karmeimmittanne | Monikon abessiivi | karmeimmittaan |
| Monikon abessiivi | karmeimmittansa | Monikon komitatiivi | karmeimpine |
| Monikon komitatiivi | karmeimpineni | Monikon komitatiivi | karmeimpinesi |
| Monikon komitatiivi | karmeimpinemme | Monikon komitatiivi | karmeimpinenne |
| Monikon komitatiivi | karmeimpineen | Monikon komitatiivi | karmeimpinensa |
| Monikon akkusatiivi | karmeimmat | Monikon akkusatiivi | karmeimpani |
| Monikon akkusatiivi | karmeimpasi | Monikon akkusatiivi | karmeimpamme |
| Monikon akkusatiivi | karmeimpanne | Monikon akkusatiivi | karmeimpansa |
| Akkusatiivi | karmeimpani | Akkusatiivi | karmeimpasi |
| Akkusatiivi | karmeimpamme | Akkusatiivi | karmeimpanne |
| Akkusatiivi | karmeimpansa |