Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kankeimmat | Monikko | kankeimpani |
| Monikko | kankeimpasi | Monikko | kankeimpamme |
| Monikko | kankeimpanne | Monikko | kankeimpansa |
| Genetiivi | kankeimman | Genetiivi | kankeimpani |
| Genetiivi | kankeimpasi | Genetiivi | kankeimpamme |
| Genetiivi | kankeimpanne | Genetiivi | kankeimpansa |
| Monikon genetiivi | kankeimpien | Monikon genetiivi | kankeinten |
| Monikon genetiivi | kankeimpieni | Monikon genetiivi | kankeinteni |
| Monikon genetiivi | kankeimpiesi | Monikon genetiivi | kankeintesi |
| Monikon genetiivi | kankeimpiemme | Monikon genetiivi | kankeintemme |
| Monikon genetiivi | kankeimpienne | Monikon genetiivi | kankeintenne |
| Monikon genetiivi | kankeimpiensa | Monikon genetiivi | kankeintensa |
| Partitiivi | kankeinta | Partitiivi | kankeintani |
| Partitiivi | kankeintasi | Partitiivi | kankeintamme |
| Partitiivi | kankeintanne | Partitiivi | kankeintaan |
| Partitiivi | kankeintansa | Monikon partitiivi | kankeimpia |
| Monikon partitiivi | kankeimpiani | Monikon partitiivi | kankeimpiasi |
| Monikon partitiivi | kankeimpiamme | Monikon partitiivi | kankeimpianne |
| Monikon partitiivi | kankeimpiaan | Monikon partitiivi | kankeimpiansa |
| Inessiivi | kankeimmassa | Inessiivi | kankeimmassani |
| Inessiivi | kankeimmassasi | Inessiivi | kankeimmassamme |
| Inessiivi | kankeimmassanne | Inessiivi | kankeimmassaan |
| Inessiivi | kankeimmassansa | Monikon inessiivi | kankeimmissa |
| Monikon inessiivi | kankeimmissani | Monikon inessiivi | kankeimmissasi |
| Monikon inessiivi | kankeimmissamme | Monikon inessiivi | kankeimmissanne |
| Monikon inessiivi | kankeimmissaan | Monikon inessiivi | kankeimmissansa |
| Elatiivi | kankeimmasta | Elatiivi | kankeimmastani |
| Elatiivi | kankeimmastasi | Elatiivi | kankeimmastamme |
| Elatiivi | kankeimmastanne | Elatiivi | kankeimmastaan |
| Elatiivi | kankeimmastansa | Monikon elatiivi | kankeimmista |
| Monikon elatiivi | kankeimmistani | Monikon elatiivi | kankeimmistasi |
| Monikon elatiivi | kankeimmistamme | Monikon elatiivi | kankeimmistanne |
| Monikon elatiivi | kankeimmistaan | Monikon elatiivi | kankeimmistansa |
| Illatiivi | kankeimpaan | Illatiivi | kankeimpaani |
| Illatiivi | kankeimpaasi | Illatiivi | kankeimpaamme |
| Illatiivi | kankeimpaanne | Illatiivi | kankeimpaansa |
| Monikon illatiivi | kankeimpiin | Monikon illatiivi | kankeimpiini |
| Monikon illatiivi | kankeimpiisi | Monikon illatiivi | kankeimpiimme |
| Monikon illatiivi | kankeimpiinne | Monikon illatiivi | kankeimpiinsa |
| Adessiivi | kankeimmalla | Adessiivi | kankeimmallani |
| Adessiivi | kankeimmallasi | Adessiivi | kankeimmallamme |
| Adessiivi | kankeimmallanne | Adessiivi | kankeimmallaan |
| Adessiivi | kankeimmallansa | Monikon adessiivi | kankeimmilla |
| Monikon adessiivi | kankeimmillani | Monikon adessiivi | kankeimmillasi |
| Monikon adessiivi | kankeimmillamme | Monikon adessiivi | kankeimmillanne |
| Monikon adessiivi | kankeimmillaan | Monikon adessiivi | kankeimmillansa |
| Ablatiivi | kankeimmalta | Ablatiivi | kankeimmaltani |
| Ablatiivi | kankeimmaltasi | Ablatiivi | kankeimmaltamme |
| Ablatiivi | kankeimmaltanne | Ablatiivi | kankeimmaltaan |
| Ablatiivi | kankeimmaltansa | Monikon ablatiivi | kankeimmilta |
| Monikon ablatiivi | kankeimmiltani | Monikon ablatiivi | kankeimmiltasi |
| Monikon ablatiivi | kankeimmiltamme | Monikon ablatiivi | kankeimmiltanne |
| Monikon ablatiivi | kankeimmiltaan | Monikon ablatiivi | kankeimmiltansa |
| Allatiivi | kankeimmalle | Allatiivi | kankeimmalleni |
| Allatiivi | kankeimmallesi | Allatiivi | kankeimmallemme |
| Allatiivi | kankeimmallenne | Allatiivi | kankeimmalleen |
| Allatiivi | kankeimmallensa | Monikon allatiivi | kankeimmille |
| Monikon allatiivi | kankeimmilleni | Monikon allatiivi | kankeimmillesi |
| Monikon allatiivi | kankeimmillemme | Monikon allatiivi | kankeimmillenne |
| Monikon allatiivi | kankeimmilleen | Monikon allatiivi | kankeimmillensa |
| Essiivi | kankeimpana | Essiivi | kankeimpanani |
| Essiivi | kankeimpanasi | Essiivi | kankeimpanamme |
| Essiivi | kankeimpananne | Essiivi | kankeimpanaan |
| Essiivi | kankeimpanansa | Monikon essiivi | kankeimpina |
| Monikon essiivi | kankeimpinani | Monikon essiivi | kankeimpinasi |
| Monikon essiivi | kankeimpinamme | Monikon essiivi | kankeimpinanne |
| Monikon essiivi | kankeimpinaan | Monikon essiivi | kankeimpinansa |
| Translatiivi | kankeimmaksi | Translatiivi | kankeimmakseni |
| Translatiivi | kankeimmaksesi | Translatiivi | kankeimmaksemme |
| Translatiivi | kankeimmaksenne | Translatiivi | kankeimmakseen |
| Translatiivi | kankeimmaksensa | Monikon translatiivi | kankeimmiksi |
| Monikon translatiivi | kankeimmikseni | Monikon translatiivi | kankeimmiksesi |
| Monikon translatiivi | kankeimmiksemme | Monikon translatiivi | kankeimmiksenne |
| Monikon translatiivi | kankeimmikseen | Monikon translatiivi | kankeimmiksensa |
| Monikon instruktiivi | kankeimmin | Abessiivi | kankeimmatta |
| Abessiivi | kankeimmattani | Abessiivi | kankeimmattasi |
| Abessiivi | kankeimmattamme | Abessiivi | kankeimmattanne |
| Abessiivi | kankeimmattaan | Abessiivi | kankeimmattansa |
| Monikon abessiivi | kankeimmitta | Monikon abessiivi | kankeimmittani |
| Monikon abessiivi | kankeimmittasi | Monikon abessiivi | kankeimmittamme |
| Monikon abessiivi | kankeimmittanne | Monikon abessiivi | kankeimmittaan |
| Monikon abessiivi | kankeimmittansa | Monikon komitatiivi | kankeimpine |
| Monikon komitatiivi | kankeimpineni | Monikon komitatiivi | kankeimpinesi |
| Monikon komitatiivi | kankeimpinemme | Monikon komitatiivi | kankeimpinenne |
| Monikon komitatiivi | kankeimpineen | Monikon komitatiivi | kankeimpinensa |
| Monikon akkusatiivi | kankeimmat | Monikon akkusatiivi | kankeimpani |
| Monikon akkusatiivi | kankeimpasi | Monikon akkusatiivi | kankeimpamme |
| Monikon akkusatiivi | kankeimpanne | Monikon akkusatiivi | kankeimpansa |
| Akkusatiivi | kankeimpani | Akkusatiivi | kankeimpasi |
| Akkusatiivi | kankeimpamme | Akkusatiivi | kankeimpanne |
| Akkusatiivi | kankeimpansa |