Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokankeimmatMonikkokankeimpani
MonikkokankeimpasiMonikkokankeimpamme
MonikkokankeimpanneMonikkokankeimpansa
GenetiivikankeimmanGenetiivikankeimpani
GenetiivikankeimpasiGenetiivikankeimpamme
GenetiivikankeimpanneGenetiivikankeimpansa
Monikon genetiivikankeimpienMonikon genetiivikankeinten
Monikon genetiivikankeimpieniMonikon genetiivikankeinteni
Monikon genetiivikankeimpiesiMonikon genetiivikankeintesi
Monikon genetiivikankeimpiemmeMonikon genetiivikankeintemme
Monikon genetiivikankeimpienneMonikon genetiivikankeintenne
Monikon genetiivikankeimpiensaMonikon genetiivikankeintensa
PartitiivikankeintaPartitiivikankeintani
PartitiivikankeintasiPartitiivikankeintamme
PartitiivikankeintannePartitiivikankeintaan
PartitiivikankeintansaMonikon partitiivikankeimpia
Monikon partitiivikankeimpianiMonikon partitiivikankeimpiasi
Monikon partitiivikankeimpiammeMonikon partitiivikankeimpianne
Monikon partitiivikankeimpiaanMonikon partitiivikankeimpiansa
InessiivikankeimmassaInessiivikankeimmassani
InessiivikankeimmassasiInessiivikankeimmassamme
InessiivikankeimmassanneInessiivikankeimmassaan
InessiivikankeimmassansaMonikon inessiivikankeimmissa
Monikon inessiivikankeimmissaniMonikon inessiivikankeimmissasi
Monikon inessiivikankeimmissammeMonikon inessiivikankeimmissanne
Monikon inessiivikankeimmissaanMonikon inessiivikankeimmissansa
ElatiivikankeimmastaElatiivikankeimmastani
ElatiivikankeimmastasiElatiivikankeimmastamme
ElatiivikankeimmastanneElatiivikankeimmastaan
ElatiivikankeimmastansaMonikon elatiivikankeimmista
Monikon elatiivikankeimmistaniMonikon elatiivikankeimmistasi
Monikon elatiivikankeimmistammeMonikon elatiivikankeimmistanne
Monikon elatiivikankeimmistaanMonikon elatiivikankeimmistansa
IllatiivikankeimpaanIllatiivikankeimpaani
IllatiivikankeimpaasiIllatiivikankeimpaamme
IllatiivikankeimpaanneIllatiivikankeimpaansa
Monikon illatiivikankeimpiinMonikon illatiivikankeimpiini
Monikon illatiivikankeimpiisiMonikon illatiivikankeimpiimme
Monikon illatiivikankeimpiinneMonikon illatiivikankeimpiinsa
AdessiivikankeimmallaAdessiivikankeimmallani
AdessiivikankeimmallasiAdessiivikankeimmallamme
AdessiivikankeimmallanneAdessiivikankeimmallaan
AdessiivikankeimmallansaMonikon adessiivikankeimmilla
Monikon adessiivikankeimmillaniMonikon adessiivikankeimmillasi
Monikon adessiivikankeimmillammeMonikon adessiivikankeimmillanne
Monikon adessiivikankeimmillaanMonikon adessiivikankeimmillansa
AblatiivikankeimmaltaAblatiivikankeimmaltani
AblatiivikankeimmaltasiAblatiivikankeimmaltamme
AblatiivikankeimmaltanneAblatiivikankeimmaltaan
AblatiivikankeimmaltansaMonikon ablatiivikankeimmilta
Monikon ablatiivikankeimmiltaniMonikon ablatiivikankeimmiltasi
Monikon ablatiivikankeimmiltammeMonikon ablatiivikankeimmiltanne
Monikon ablatiivikankeimmiltaanMonikon ablatiivikankeimmiltansa
AllatiivikankeimmalleAllatiivikankeimmalleni
AllatiivikankeimmallesiAllatiivikankeimmallemme
AllatiivikankeimmallenneAllatiivikankeimmalleen
AllatiivikankeimmallensaMonikon allatiivikankeimmille
Monikon allatiivikankeimmilleniMonikon allatiivikankeimmillesi
Monikon allatiivikankeimmillemmeMonikon allatiivikankeimmillenne
Monikon allatiivikankeimmilleenMonikon allatiivikankeimmillensa
EssiivikankeimpanaEssiivikankeimpanani
EssiivikankeimpanasiEssiivikankeimpanamme
EssiivikankeimpananneEssiivikankeimpanaan
EssiivikankeimpanansaMonikon essiivikankeimpina
Monikon essiivikankeimpinaniMonikon essiivikankeimpinasi
Monikon essiivikankeimpinammeMonikon essiivikankeimpinanne
Monikon essiivikankeimpinaanMonikon essiivikankeimpinansa
TranslatiivikankeimmaksiTranslatiivikankeimmakseni
TranslatiivikankeimmaksesiTranslatiivikankeimmaksemme
TranslatiivikankeimmaksenneTranslatiivikankeimmakseen
TranslatiivikankeimmaksensaMonikon translatiivikankeimmiksi
Monikon translatiivikankeimmikseniMonikon translatiivikankeimmiksesi
Monikon translatiivikankeimmiksemmeMonikon translatiivikankeimmiksenne
Monikon translatiivikankeimmikseenMonikon translatiivikankeimmiksensa
Monikon instruktiivikankeimminAbessiivikankeimmatta
AbessiivikankeimmattaniAbessiivikankeimmattasi
AbessiivikankeimmattammeAbessiivikankeimmattanne
AbessiivikankeimmattaanAbessiivikankeimmattansa
Monikon abessiivikankeimmittaMonikon abessiivikankeimmittani
Monikon abessiivikankeimmittasiMonikon abessiivikankeimmittamme
Monikon abessiivikankeimmittanneMonikon abessiivikankeimmittaan
Monikon abessiivikankeimmittansaMonikon komitatiivikankeimpine
Monikon komitatiivikankeimpineniMonikon komitatiivikankeimpinesi
Monikon komitatiivikankeimpinemmeMonikon komitatiivikankeimpinenne
Monikon komitatiivikankeimpineenMonikon komitatiivikankeimpinensa
Monikon akkusatiivikankeimmatMonikon akkusatiivikankeimpani
Monikon akkusatiivikankeimpasiMonikon akkusatiivikankeimpamme
Monikon akkusatiivikankeimpanneMonikon akkusatiivikankeimpansa
AkkusatiivikankeimpaniAkkusatiivikankeimpasi
AkkusatiivikankeimpammeAkkusatiivikankeimpanne
Akkusatiivikankeimpansa