Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | maireimmat | Monikko | maireimpani |
| Monikko | maireimpasi | Monikko | maireimpamme |
| Monikko | maireimpanne | Monikko | maireimpansa |
| Genetiivi | maireimman | Genetiivi | maireimpani |
| Genetiivi | maireimpasi | Genetiivi | maireimpamme |
| Genetiivi | maireimpanne | Genetiivi | maireimpansa |
| Monikon genetiivi | maireimpien | Monikon genetiivi | maireinten |
| Monikon genetiivi | maireimpieni | Monikon genetiivi | maireinteni |
| Monikon genetiivi | maireimpiesi | Monikon genetiivi | maireintesi |
| Monikon genetiivi | maireimpiemme | Monikon genetiivi | maireintemme |
| Monikon genetiivi | maireimpienne | Monikon genetiivi | maireintenne |
| Monikon genetiivi | maireimpiensa | Monikon genetiivi | maireintensa |
| Partitiivi | maireinta | Partitiivi | maireintani |
| Partitiivi | maireintasi | Partitiivi | maireintamme |
| Partitiivi | maireintanne | Partitiivi | maireintaan |
| Partitiivi | maireintansa | Monikon partitiivi | maireimpia |
| Monikon partitiivi | maireimpiani | Monikon partitiivi | maireimpiasi |
| Monikon partitiivi | maireimpiamme | Monikon partitiivi | maireimpianne |
| Monikon partitiivi | maireimpiaan | Monikon partitiivi | maireimpiansa |
| Inessiivi | maireimmassa | Inessiivi | maireimmassani |
| Inessiivi | maireimmassasi | Inessiivi | maireimmassamme |
| Inessiivi | maireimmassanne | Inessiivi | maireimmassaan |
| Inessiivi | maireimmassansa | Monikon inessiivi | maireimmissa |
| Monikon inessiivi | maireimmissani | Monikon inessiivi | maireimmissasi |
| Monikon inessiivi | maireimmissamme | Monikon inessiivi | maireimmissanne |
| Monikon inessiivi | maireimmissaan | Monikon inessiivi | maireimmissansa |
| Elatiivi | maireimmasta | Elatiivi | maireimmastani |
| Elatiivi | maireimmastasi | Elatiivi | maireimmastamme |
| Elatiivi | maireimmastanne | Elatiivi | maireimmastaan |
| Elatiivi | maireimmastansa | Monikon elatiivi | maireimmista |
| Monikon elatiivi | maireimmistani | Monikon elatiivi | maireimmistasi |
| Monikon elatiivi | maireimmistamme | Monikon elatiivi | maireimmistanne |
| Monikon elatiivi | maireimmistaan | Monikon elatiivi | maireimmistansa |
| Illatiivi | maireimpaan | Illatiivi | maireimpaani |
| Illatiivi | maireimpaasi | Illatiivi | maireimpaamme |
| Illatiivi | maireimpaanne | Illatiivi | maireimpaansa |
| Monikon illatiivi | maireimpiin | Monikon illatiivi | maireimpiini |
| Monikon illatiivi | maireimpiisi | Monikon illatiivi | maireimpiimme |
| Monikon illatiivi | maireimpiinne | Monikon illatiivi | maireimpiinsa |
| Adessiivi | maireimmalla | Adessiivi | maireimmallani |
| Adessiivi | maireimmallasi | Adessiivi | maireimmallamme |
| Adessiivi | maireimmallanne | Adessiivi | maireimmallaan |
| Adessiivi | maireimmallansa | Monikon adessiivi | maireimmilla |
| Monikon adessiivi | maireimmillani | Monikon adessiivi | maireimmillasi |
| Monikon adessiivi | maireimmillamme | Monikon adessiivi | maireimmillanne |
| Monikon adessiivi | maireimmillaan | Monikon adessiivi | maireimmillansa |
| Ablatiivi | maireimmalta | Ablatiivi | maireimmaltani |
| Ablatiivi | maireimmaltasi | Ablatiivi | maireimmaltamme |
| Ablatiivi | maireimmaltanne | Ablatiivi | maireimmaltaan |
| Ablatiivi | maireimmaltansa | Monikon ablatiivi | maireimmilta |
| Monikon ablatiivi | maireimmiltani | Monikon ablatiivi | maireimmiltasi |
| Monikon ablatiivi | maireimmiltamme | Monikon ablatiivi | maireimmiltanne |
| Monikon ablatiivi | maireimmiltaan | Monikon ablatiivi | maireimmiltansa |
| Allatiivi | maireimmalle | Allatiivi | maireimmalleni |
| Allatiivi | maireimmallesi | Allatiivi | maireimmallemme |
| Allatiivi | maireimmallenne | Allatiivi | maireimmalleen |
| Allatiivi | maireimmallensa | Monikon allatiivi | maireimmille |
| Monikon allatiivi | maireimmilleni | Monikon allatiivi | maireimmillesi |
| Monikon allatiivi | maireimmillemme | Monikon allatiivi | maireimmillenne |
| Monikon allatiivi | maireimmilleen | Monikon allatiivi | maireimmillensa |
| Essiivi | maireimpana | Essiivi | maireimpanani |
| Essiivi | maireimpanasi | Essiivi | maireimpanamme |
| Essiivi | maireimpananne | Essiivi | maireimpanaan |
| Essiivi | maireimpanansa | Monikon essiivi | maireimpina |
| Monikon essiivi | maireimpinani | Monikon essiivi | maireimpinasi |
| Monikon essiivi | maireimpinamme | Monikon essiivi | maireimpinanne |
| Monikon essiivi | maireimpinaan | Monikon essiivi | maireimpinansa |
| Translatiivi | maireimmaksi | Translatiivi | maireimmakseni |
| Translatiivi | maireimmaksesi | Translatiivi | maireimmaksemme |
| Translatiivi | maireimmaksenne | Translatiivi | maireimmakseen |
| Translatiivi | maireimmaksensa | Monikon translatiivi | maireimmiksi |
| Monikon translatiivi | maireimmikseni | Monikon translatiivi | maireimmiksesi |
| Monikon translatiivi | maireimmiksemme | Monikon translatiivi | maireimmiksenne |
| Monikon translatiivi | maireimmikseen | Monikon translatiivi | maireimmiksensa |
| Monikon instruktiivi | maireimmin | Abessiivi | maireimmatta |
| Abessiivi | maireimmattani | Abessiivi | maireimmattasi |
| Abessiivi | maireimmattamme | Abessiivi | maireimmattanne |
| Abessiivi | maireimmattaan | Abessiivi | maireimmattansa |
| Monikon abessiivi | maireimmitta | Monikon abessiivi | maireimmittani |
| Monikon abessiivi | maireimmittasi | Monikon abessiivi | maireimmittamme |
| Monikon abessiivi | maireimmittanne | Monikon abessiivi | maireimmittaan |
| Monikon abessiivi | maireimmittansa | Monikon komitatiivi | maireimpine |
| Monikon komitatiivi | maireimpineni | Monikon komitatiivi | maireimpinesi |
| Monikon komitatiivi | maireimpinemme | Monikon komitatiivi | maireimpinenne |
| Monikon komitatiivi | maireimpineen | Monikon komitatiivi | maireimpinensa |
| Monikon akkusatiivi | maireimmat | Monikon akkusatiivi | maireimpani |
| Monikon akkusatiivi | maireimpasi | Monikon akkusatiivi | maireimpamme |
| Monikon akkusatiivi | maireimpanne | Monikon akkusatiivi | maireimpansa |
| Akkusatiivi | maireimpani | Akkusatiivi | maireimpasi |
| Akkusatiivi | maireimpamme | Akkusatiivi | maireimpanne |
| Akkusatiivi | maireimpansa |