Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkotahmeimmatMonikkotahmeimpani
MonikkotahmeimpasiMonikkotahmeimpamme
MonikkotahmeimpanneMonikkotahmeimpansa
GenetiivitahmeimmanGenetiivitahmeimpani
GenetiivitahmeimpasiGenetiivitahmeimpamme
GenetiivitahmeimpanneGenetiivitahmeimpansa
Monikon genetiivitahmeimpienMonikon genetiivitahmeinten
Monikon genetiivitahmeimpieniMonikon genetiivitahmeinteni
Monikon genetiivitahmeimpiesiMonikon genetiivitahmeintesi
Monikon genetiivitahmeimpiemmeMonikon genetiivitahmeintemme
Monikon genetiivitahmeimpienneMonikon genetiivitahmeintenne
Monikon genetiivitahmeimpiensaMonikon genetiivitahmeintensa
PartitiivitahmeintaPartitiivitahmeintani
PartitiivitahmeintasiPartitiivitahmeintamme
PartitiivitahmeintannePartitiivitahmeintaan
PartitiivitahmeintansaMonikon partitiivitahmeimpia
Monikon partitiivitahmeimpianiMonikon partitiivitahmeimpiasi
Monikon partitiivitahmeimpiammeMonikon partitiivitahmeimpianne
Monikon partitiivitahmeimpiaanMonikon partitiivitahmeimpiansa
InessiivitahmeimmassaInessiivitahmeimmassani
InessiivitahmeimmassasiInessiivitahmeimmassamme
InessiivitahmeimmassanneInessiivitahmeimmassaan
InessiivitahmeimmassansaMonikon inessiivitahmeimmissa
Monikon inessiivitahmeimmissaniMonikon inessiivitahmeimmissasi
Monikon inessiivitahmeimmissammeMonikon inessiivitahmeimmissanne
Monikon inessiivitahmeimmissaanMonikon inessiivitahmeimmissansa
ElatiivitahmeimmastaElatiivitahmeimmastani
ElatiivitahmeimmastasiElatiivitahmeimmastamme
ElatiivitahmeimmastanneElatiivitahmeimmastaan
ElatiivitahmeimmastansaMonikon elatiivitahmeimmista
Monikon elatiivitahmeimmistaniMonikon elatiivitahmeimmistasi
Monikon elatiivitahmeimmistammeMonikon elatiivitahmeimmistanne
Monikon elatiivitahmeimmistaanMonikon elatiivitahmeimmistansa
IllatiivitahmeimpaanIllatiivitahmeimpaani
IllatiivitahmeimpaasiIllatiivitahmeimpaamme
IllatiivitahmeimpaanneIllatiivitahmeimpaansa
Monikon illatiivitahmeimpiinMonikon illatiivitahmeimpiini
Monikon illatiivitahmeimpiisiMonikon illatiivitahmeimpiimme
Monikon illatiivitahmeimpiinneMonikon illatiivitahmeimpiinsa
AdessiivitahmeimmallaAdessiivitahmeimmallani
AdessiivitahmeimmallasiAdessiivitahmeimmallamme
AdessiivitahmeimmallanneAdessiivitahmeimmallaan
AdessiivitahmeimmallansaMonikon adessiivitahmeimmilla
Monikon adessiivitahmeimmillaniMonikon adessiivitahmeimmillasi
Monikon adessiivitahmeimmillammeMonikon adessiivitahmeimmillanne
Monikon adessiivitahmeimmillaanMonikon adessiivitahmeimmillansa
AblatiivitahmeimmaltaAblatiivitahmeimmaltani
AblatiivitahmeimmaltasiAblatiivitahmeimmaltamme
AblatiivitahmeimmaltanneAblatiivitahmeimmaltaan
AblatiivitahmeimmaltansaMonikon ablatiivitahmeimmilta
Monikon ablatiivitahmeimmiltaniMonikon ablatiivitahmeimmiltasi
Monikon ablatiivitahmeimmiltammeMonikon ablatiivitahmeimmiltanne
Monikon ablatiivitahmeimmiltaanMonikon ablatiivitahmeimmiltansa
AllatiivitahmeimmalleAllatiivitahmeimmalleni
AllatiivitahmeimmallesiAllatiivitahmeimmallemme
AllatiivitahmeimmallenneAllatiivitahmeimmalleen
AllatiivitahmeimmallensaMonikon allatiivitahmeimmille
Monikon allatiivitahmeimmilleniMonikon allatiivitahmeimmillesi
Monikon allatiivitahmeimmillemmeMonikon allatiivitahmeimmillenne
Monikon allatiivitahmeimmilleenMonikon allatiivitahmeimmillensa
EssiivitahmeimpanaEssiivitahmeimpanani
EssiivitahmeimpanasiEssiivitahmeimpanamme
EssiivitahmeimpananneEssiivitahmeimpanaan
EssiivitahmeimpanansaMonikon essiivitahmeimpina
Monikon essiivitahmeimpinaniMonikon essiivitahmeimpinasi
Monikon essiivitahmeimpinammeMonikon essiivitahmeimpinanne
Monikon essiivitahmeimpinaanMonikon essiivitahmeimpinansa
TranslatiivitahmeimmaksiTranslatiivitahmeimmakseni
TranslatiivitahmeimmaksesiTranslatiivitahmeimmaksemme
TranslatiivitahmeimmaksenneTranslatiivitahmeimmakseen
TranslatiivitahmeimmaksensaMonikon translatiivitahmeimmiksi
Monikon translatiivitahmeimmikseniMonikon translatiivitahmeimmiksesi
Monikon translatiivitahmeimmiksemmeMonikon translatiivitahmeimmiksenne
Monikon translatiivitahmeimmikseenMonikon translatiivitahmeimmiksensa
Monikon instruktiivitahmeimminAbessiivitahmeimmatta
AbessiivitahmeimmattaniAbessiivitahmeimmattasi
AbessiivitahmeimmattammeAbessiivitahmeimmattanne
AbessiivitahmeimmattaanAbessiivitahmeimmattansa
Monikon abessiivitahmeimmittaMonikon abessiivitahmeimmittani
Monikon abessiivitahmeimmittasiMonikon abessiivitahmeimmittamme
Monikon abessiivitahmeimmittanneMonikon abessiivitahmeimmittaan
Monikon abessiivitahmeimmittansaMonikon komitatiivitahmeimpine
Monikon komitatiivitahmeimpineniMonikon komitatiivitahmeimpinesi
Monikon komitatiivitahmeimpinemmeMonikon komitatiivitahmeimpinenne
Monikon komitatiivitahmeimpineenMonikon komitatiivitahmeimpinensa
Monikon akkusatiivitahmeimmatMonikon akkusatiivitahmeimpani
Monikon akkusatiivitahmeimpasiMonikon akkusatiivitahmeimpamme
Monikon akkusatiivitahmeimpanneMonikon akkusatiivitahmeimpansa
AkkusatiivitahmeimpaniAkkusatiivitahmeimpasi
AkkusatiivitahmeimpammeAkkusatiivitahmeimpanne
Akkusatiivitahmeimpansa