| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | survivalismit | Genetiivi | survivalismin |
| Monikon genetiivi | survivalismien | Partitiivi | survivalismia |
| Monikon partitiivi | survivalismeja | Inessiivi | survivalismissa |
| Monikon inessiivi | survivalismeissa | Elatiivi | survivalismista |
| Monikon elatiivi | survivalismeista | Illatiivi | survivalismiin |
| Monikon illatiivi | survivalismeihin | Adessiivi | survivalismilla |
| Monikon adessiivi | survivalismeilla | Ablatiivi | survivalismilta |
| Monikon ablatiivi | survivalismeilta | Allatiivi | survivalismille |
| Monikon allatiivi | survivalismeille | Essiivi | survivalismina |
| Monikon essiivi | survivalismeina | Translatiivi | survivalismiksi |
| Monikon translatiivi | survivalismeiksi | Monikon instruktiivi | survivalismein |
| Abessiivi | survivalismitta | Monikon abessiivi | survivalismeitta |
| Monikon akkusatiivi | survivalismit |