| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | fanklubit | Genetiivi | fanklubin |
| Monikon genetiivi | fanklubien | Partitiivi | fanklubia |
| Monikon partitiivi | fanklubeja | Inessiivi | fanklubissa |
| Monikon inessiivi | fanklubeissa | Elatiivi | fanklubista |
| Monikon elatiivi | fanklubeista | Illatiivi | fanklubiin |
| Monikon illatiivi | fanklubeihin | Adessiivi | fanklubilla |
| Monikon adessiivi | fanklubeilla | Ablatiivi | fanklubilta |
| Monikon ablatiivi | fanklubeilta | Allatiivi | fanklubille |
| Monikon allatiivi | fanklubeille | Essiivi | fanklubina |
| Monikon essiivi | fanklubeina | Translatiivi | fanklubiksi |
| Monikon translatiivi | fanklubeiksi | Monikon instruktiivi | fanklubein |
| Abessiivi | fanklubitta | Monikon abessiivi | fanklubeitta |
| Monikon akkusatiivi | fanklubit |