Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkootsonivyöhykkeetGenetiiviotsonivyöhykkeen
Monikon genetiiviotsonivyöhykkeidenMonikon genetiiviotsonivyöhykkeitten
PartitiiviotsonivyöhykettäMonikon partitiiviotsonivyöhykkeitä
InessiiviotsonivyöhykkeessäMonikon inessiiviotsonivyöhykkeissä
ElatiiviotsonivyöhykkeestäMonikon elatiiviotsonivyöhykkeistä
IllatiiviotsonivyöhykkeeseenMonikon illatiiviotsonivyöhykkeisiin
Monikon illatiiviotsonivyöhykkeihinAdessiiviotsonivyöhykkeellä
Monikon adessiiviotsonivyöhykkeilläAblatiiviotsonivyöhykkeeltä
Monikon ablatiiviotsonivyöhykkeiltäAllatiiviotsonivyöhykkeelle
Monikon allatiiviotsonivyöhykkeilleEssiiviotsonivyöhykkeenä
Monikon essiiviotsonivyöhykkeinäTranslatiiviotsonivyöhykkeeksi
Monikon translatiiviotsonivyöhykkeiksiMonikon instruktiiviotsonivyöhykkein
AbessiiviotsonivyöhykkeettäMonikon abessiiviotsonivyöhykkeittä
Monikon akkusatiiviotsonivyöhykkeet