Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoratinatGenetiiviratinan
Monikon genetiiviratinoidenMonikon genetiiviratinoitten
PartitiiviratinaaMonikon partitiiviratinoita
InessiiviratinassaMonikon inessiiviratinoissa
ElatiiviratinastaMonikon elatiiviratinoista
IllatiiviratinaanMonikon illatiiviratinoihin
AdessiiviratinallaMonikon adessiiviratinoilla
AblatiiviratinaltaMonikon ablatiiviratinoilta
AllatiiviratinalleMonikon allatiiviratinoille
EssiiviratinanaMonikon essiiviratinoina
TranslatiiviratinaksiMonikon translatiiviratinoiksi
Monikon instruktiiviratinoinAbessiiviratinatta
Monikon abessiiviratinoittaMonikon akkusatiiviratinat

Luokat