Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
2.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoikävystymisetGenetiiviikävystymisen
Monikon genetiiviikävystymistenMonikon genetiiviikävystymisien
PartitiiviikävystymistäMonikon partitiiviikävystymisiä
InessiiviikävystymisessäMonikon inessiiviikävystymisissä
ElatiiviikävystymisestäMonikon elatiiviikävystymisistä
IllatiiviikävystymiseenMonikon illatiiviikävystymisiin
AdessiiviikävystymiselläMonikon adessiiviikävystymisillä
AblatiiviikävystymiseltäMonikon ablatiiviikävystymisiltä
AllatiiviikävystymiselleMonikon allatiiviikävystymisille
EssiiviikävystymisenäMonikon essiiviikävystymisinä
TranslatiiviikävystymiseksiMonikon translatiiviikävystymisiksi
Monikon instruktiiviikävystymisinAbessiiviikävystymisettä
Monikon abessiiviikävystymisittäMonikon akkusatiiviikävystymiset