Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosyömäviljatGenetiivisyömäviljan
Monikon genetiivisyömäviljojenPartitiivisyömäviljaa
Monikon partitiivisyömäviljojaInessiivisyömäviljassa
Monikon inessiivisyömäviljoissaElatiivisyömäviljasta
Monikon elatiivisyömäviljoistaIllatiivisyömäviljaan
Monikon illatiivisyömäviljoihinAdessiivisyömäviljalla
Monikon adessiivisyömäviljoillaAblatiivisyömäviljalta
Monikon ablatiivisyömäviljoiltaAllatiivisyömäviljalle
Monikon allatiivisyömäviljoilleEssiivisyömäviljana
Monikon essiivisyömäviljoinaTranslatiivisyömäviljaksi
Monikon translatiivisyömäviljoiksiMonikon instruktiivisyömäviljoin
AbessiivisyömäviljattaMonikon abessiivisyömäviljoitta
Monikon akkusatiivisyömäviljat