Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantitaint

Taivutusmuodot

MonikkohäpeätahratGenetiivihäpeätahran
Monikon genetiivihäpeätahrojenPartitiivihäpeätahraa
Monikon partitiivihäpeätahrojaInessiivihäpeätahrassa
Monikon inessiivihäpeätahroissaElatiivihäpeätahrasta
Monikon elatiivihäpeätahroistaIllatiivihäpeätahraan
Monikon illatiivihäpeätahroihinAdessiivihäpeätahralla
Monikon adessiivihäpeätahroillaAblatiivihäpeätahralta
Monikon ablatiivihäpeätahroiltaAllatiivihäpeätahralle
Monikon allatiivihäpeätahroilleEssiivihäpeätahrana
Monikon essiivihäpeätahroinaTranslatiivihäpeätahraksi
Monikon translatiivihäpeätahroiksiMonikon instruktiivihäpeätahroin
AbessiivihäpeätahrattaMonikon abessiivihäpeätahroitta
Monikon akkusatiivihäpeätahrat