Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkoharmittomatMonikkoharmittomani
MonikkoharmittomasiMonikkoharmittomamme
MonikkoharmittomanneMonikkoharmittomansa
GenetiiviharmittomanGenetiiviharmittomani
GenetiiviharmittomasiGenetiiviharmittomamme
GenetiiviharmittomanneGenetiiviharmittomansa
Monikon genetiiviharmittomienMonikon genetiiviharmittomieni
Monikon genetiiviharmittomiesiMonikon genetiiviharmittomiemme
Monikon genetiiviharmittomienneMonikon genetiiviharmittomiensa
PartitiiviharmitontaPartitiiviharmitontani
PartitiiviharmitontasiPartitiiviharmitontamme
PartitiiviharmitontannePartitiiviharmitontaan
PartitiiviharmitontansaMonikon partitiiviharmittomia
Monikon partitiiviharmittomianiMonikon partitiiviharmittomiasi
Monikon partitiiviharmittomiammeMonikon partitiiviharmittomianne
Monikon partitiiviharmittomiaanMonikon partitiiviharmittomiansa
InessiiviharmittomassaInessiiviharmittomassani
InessiiviharmittomassasiInessiiviharmittomassamme
InessiiviharmittomassanneInessiiviharmittomassaan
InessiiviharmittomassansaMonikon inessiiviharmittomissa
Monikon inessiiviharmittomissaniMonikon inessiiviharmittomissasi
Monikon inessiiviharmittomissammeMonikon inessiiviharmittomissanne
Monikon inessiiviharmittomissaanMonikon inessiiviharmittomissansa
ElatiiviharmittomastaElatiiviharmittomastani
ElatiiviharmittomastasiElatiiviharmittomastamme
ElatiiviharmittomastanneElatiiviharmittomastaan
ElatiiviharmittomastansaMonikon elatiiviharmittomista
Monikon elatiiviharmittomistaniMonikon elatiiviharmittomistasi
Monikon elatiiviharmittomistammeMonikon elatiiviharmittomistanne
Monikon elatiiviharmittomistaanMonikon elatiiviharmittomistansa
IllatiiviharmittomaanIllatiiviharmittomaani
IllatiiviharmittomaasiIllatiiviharmittomaamme
IllatiiviharmittomaanneIllatiiviharmittomaansa
Monikon illatiiviharmittomiinMonikon illatiiviharmittomiini
Monikon illatiiviharmittomiisiMonikon illatiiviharmittomiimme
Monikon illatiiviharmittomiinneMonikon illatiiviharmittomiinsa
AdessiiviharmittomallaAdessiiviharmittomallani
AdessiiviharmittomallasiAdessiiviharmittomallamme
AdessiiviharmittomallanneAdessiiviharmittomallaan
AdessiiviharmittomallansaMonikon adessiiviharmittomilla
Monikon adessiiviharmittomillaniMonikon adessiiviharmittomillasi
Monikon adessiiviharmittomillammeMonikon adessiiviharmittomillanne
Monikon adessiiviharmittomillaanMonikon adessiiviharmittomillansa
AblatiiviharmittomaltaAblatiiviharmittomaltani
AblatiiviharmittomaltasiAblatiiviharmittomaltamme
AblatiiviharmittomaltanneAblatiiviharmittomaltaan
AblatiiviharmittomaltansaMonikon ablatiiviharmittomilta
Monikon ablatiiviharmittomiltaniMonikon ablatiiviharmittomiltasi
Monikon ablatiiviharmittomiltammeMonikon ablatiiviharmittomiltanne
Monikon ablatiiviharmittomiltaanMonikon ablatiiviharmittomiltansa
AllatiiviharmittomalleAllatiiviharmittomalleni
AllatiiviharmittomallesiAllatiiviharmittomallemme
AllatiiviharmittomallenneAllatiiviharmittomalleen
AllatiiviharmittomallensaMonikon allatiiviharmittomille
Monikon allatiiviharmittomilleniMonikon allatiiviharmittomillesi
Monikon allatiiviharmittomillemmeMonikon allatiiviharmittomillenne
Monikon allatiiviharmittomilleenMonikon allatiiviharmittomillensa
EssiiviharmittomanaEssiiviharmittomanani
EssiiviharmittomanasiEssiiviharmittomanamme
EssiiviharmittomananneEssiiviharmittomanaan
EssiiviharmittomanansaMonikon essiiviharmittomina
Monikon essiiviharmittominaniMonikon essiiviharmittominasi
Monikon essiiviharmittominammeMonikon essiiviharmittominanne
Monikon essiiviharmittominaanMonikon essiiviharmittominansa
TranslatiiviharmittomaksiTranslatiiviharmittomakseni
TranslatiiviharmittomaksesiTranslatiiviharmittomaksemme
TranslatiiviharmittomaksenneTranslatiiviharmittomakseen
TranslatiiviharmittomaksensaMonikon translatiiviharmittomiksi
Monikon translatiiviharmittomikseniMonikon translatiiviharmittomiksesi
Monikon translatiiviharmittomiksemmeMonikon translatiiviharmittomiksenne
Monikon translatiiviharmittomikseenMonikon translatiiviharmittomiksensa
Monikon instruktiiviharmittominAbessiiviharmittomatta
AbessiiviharmittomattaniAbessiiviharmittomattasi
AbessiiviharmittomattammeAbessiiviharmittomattanne
AbessiiviharmittomattaanAbessiiviharmittomattansa
Monikon abessiiviharmittomittaMonikon abessiiviharmittomittani
Monikon abessiiviharmittomittasiMonikon abessiiviharmittomittamme
Monikon abessiiviharmittomittanneMonikon abessiiviharmittomittaan
Monikon abessiiviharmittomittansaMonikon komitatiiviharmittomine
Monikon komitatiiviharmittomineniMonikon komitatiiviharmittominesi
Monikon komitatiiviharmittominemmeMonikon komitatiiviharmittominenne
Monikon komitatiiviharmittomineenMonikon komitatiiviharmittominensa
KomparatiiviharmittomampiSuperlatiiviharmittomin
Monikon akkusatiiviharmittomatMonikon akkusatiiviharmittomani
Monikon akkusatiiviharmittomasiMonikon akkusatiiviharmittomamme
Monikon akkusatiiviharmittomanneMonikon akkusatiiviharmittomansa
AkkusatiiviharmittomaniAkkusatiiviharmittomasi
AkkusatiiviharmittomammeAkkusatiiviharmittomanne
Akkusatiiviharmittomansa

Luokat