Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
inoffensif
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
harmittomat
Monikko
harmittomani
Monikko
harmittomasi
Monikko
harmittomamme
Monikko
harmittomanne
Monikko
harmittomansa
Genetiivi
harmittoman
Genetiivi
harmittomani
Genetiivi
harmittomasi
Genetiivi
harmittomamme
Genetiivi
harmittomanne
Genetiivi
harmittomansa
Monikon genetiivi
harmittomien
Monikon genetiivi
harmittomieni
Monikon genetiivi
harmittomiesi
Monikon genetiivi
harmittomiemme
Monikon genetiivi
harmittomienne
Monikon genetiivi
harmittomiensa
Partitiivi
harmitonta
Partitiivi
harmitontani
Partitiivi
harmitontasi
Partitiivi
harmitontamme
Partitiivi
harmitontanne
Partitiivi
harmitontaan
Partitiivi
harmitontansa
Monikon partitiivi
harmittomia
Monikon partitiivi
harmittomiani
Monikon partitiivi
harmittomiasi
Monikon partitiivi
harmittomiamme
Monikon partitiivi
harmittomianne
Monikon partitiivi
harmittomiaan
Monikon partitiivi
harmittomiansa
Inessiivi
harmittomassa
Inessiivi
harmittomassani
Inessiivi
harmittomassasi
Inessiivi
harmittomassamme
Inessiivi
harmittomassanne
Inessiivi
harmittomassaan
Inessiivi
harmittomassansa
Monikon inessiivi
harmittomissa
Monikon inessiivi
harmittomissani
Monikon inessiivi
harmittomissasi
Monikon inessiivi
harmittomissamme
Monikon inessiivi
harmittomissanne
Monikon inessiivi
harmittomissaan
Monikon inessiivi
harmittomissansa
Elatiivi
harmittomasta
Elatiivi
harmittomastani
Elatiivi
harmittomastasi
Elatiivi
harmittomastamme
Elatiivi
harmittomastanne
Elatiivi
harmittomastaan
Elatiivi
harmittomastansa
Monikon elatiivi
harmittomista
Monikon elatiivi
harmittomistani
Monikon elatiivi
harmittomistasi
Monikon elatiivi
harmittomistamme
Monikon elatiivi
harmittomistanne
Monikon elatiivi
harmittomistaan
Monikon elatiivi
harmittomistansa
Illatiivi
harmittomaan
Illatiivi
harmittomaani
Illatiivi
harmittomaasi
Illatiivi
harmittomaamme
Illatiivi
harmittomaanne
Illatiivi
harmittomaansa
Monikon illatiivi
harmittomiin
Monikon illatiivi
harmittomiini
Monikon illatiivi
harmittomiisi
Monikon illatiivi
harmittomiimme
Monikon illatiivi
harmittomiinne
Monikon illatiivi
harmittomiinsa
Adessiivi
harmittomalla
Adessiivi
harmittomallani
Adessiivi
harmittomallasi
Adessiivi
harmittomallamme
Adessiivi
harmittomallanne
Adessiivi
harmittomallaan
Adessiivi
harmittomallansa
Monikon adessiivi
harmittomilla
Monikon adessiivi
harmittomillani
Monikon adessiivi
harmittomillasi
Monikon adessiivi
harmittomillamme
Monikon adessiivi
harmittomillanne
Monikon adessiivi
harmittomillaan
Monikon adessiivi
harmittomillansa
Ablatiivi
harmittomalta
Ablatiivi
harmittomaltani
Ablatiivi
harmittomaltasi
Ablatiivi
harmittomaltamme
Ablatiivi
harmittomaltanne
Ablatiivi
harmittomaltaan
Ablatiivi
harmittomaltansa
Monikon ablatiivi
harmittomilta
Monikon ablatiivi
harmittomiltani
Monikon ablatiivi
harmittomiltasi
Monikon ablatiivi
harmittomiltamme
Monikon ablatiivi
harmittomiltanne
Monikon ablatiivi
harmittomiltaan
Monikon ablatiivi
harmittomiltansa
Allatiivi
harmittomalle
Allatiivi
harmittomalleni
Allatiivi
harmittomallesi
Allatiivi
harmittomallemme
Allatiivi
harmittomallenne
Allatiivi
harmittomalleen
Allatiivi
harmittomallensa
Monikon allatiivi
harmittomille
Monikon allatiivi
harmittomilleni
Monikon allatiivi
harmittomillesi
Monikon allatiivi
harmittomillemme
Monikon allatiivi
harmittomillenne
Monikon allatiivi
harmittomilleen
Monikon allatiivi
harmittomillensa
Essiivi
harmittomana
Essiivi
harmittomanani
Essiivi
harmittomanasi
Essiivi
harmittomanamme
Essiivi
harmittomananne
Essiivi
harmittomanaan
Essiivi
harmittomanansa
Monikon essiivi
harmittomina
Monikon essiivi
harmittominani
Monikon essiivi
harmittominasi
Monikon essiivi
harmittominamme
Monikon essiivi
harmittominanne
Monikon essiivi
harmittominaan
Monikon essiivi
harmittominansa
Translatiivi
harmittomaksi
Translatiivi
harmittomakseni
Translatiivi
harmittomaksesi
Translatiivi
harmittomaksemme
Translatiivi
harmittomaksenne
Translatiivi
harmittomakseen
Translatiivi
harmittomaksensa
Monikon translatiivi
harmittomiksi
Monikon translatiivi
harmittomikseni
Monikon translatiivi
harmittomiksesi
Monikon translatiivi
harmittomiksemme
Monikon translatiivi
harmittomiksenne
Monikon translatiivi
harmittomikseen
Monikon translatiivi
harmittomiksensa
Monikon instruktiivi
harmittomin
Abessiivi
harmittomatta
Abessiivi
harmittomattani
Abessiivi
harmittomattasi
Abessiivi
harmittomattamme
Abessiivi
harmittomattanne
Abessiivi
harmittomattaan
Abessiivi
harmittomattansa
Monikon abessiivi
harmittomitta
Monikon abessiivi
harmittomittani
Monikon abessiivi
harmittomittasi
Monikon abessiivi
harmittomittamme
Monikon abessiivi
harmittomittanne
Monikon abessiivi
harmittomittaan
Monikon abessiivi
harmittomittansa
Monikon komitatiivi
harmittomine
Monikon komitatiivi
harmittomineni
Monikon komitatiivi
harmittominesi
Monikon komitatiivi
harmittominemme
Monikon komitatiivi
harmittominenne
Monikon komitatiivi
harmittomineen
Monikon komitatiivi
harmittominensa
Komparatiivi
harmittomampi
Superlatiivi
harmittomin
Monikon akkusatiivi
harmittomat
Monikon akkusatiivi
harmittomani
Monikon akkusatiivi
harmittomasi
Monikon akkusatiivi
harmittomamme
Monikon akkusatiivi
harmittomanne
Monikon akkusatiivi
harmittomansa
Akkusatiivi
harmittomani
Akkusatiivi
harmittomasi
Akkusatiivi
harmittomamme
Akkusatiivi
harmittomanne
Akkusatiivi
harmittomansa
Luokat
Adjektiivit