Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohotellinomistajatGenetiivihotellinomistajan
Monikon genetiivihotellinomistajienPartitiivihotellinomistajaa
Monikon partitiivihotellinomistajiaInessiivihotellinomistajassa
Monikon inessiivihotellinomistajissaElatiivihotellinomistajasta
Monikon elatiivihotellinomistajistaIllatiivihotellinomistajaan
Monikon illatiivihotellinomistajiinAdessiivihotellinomistajalla
Monikon adessiivihotellinomistajillaAblatiivihotellinomistajalta
Monikon ablatiivihotellinomistajiltaAllatiivihotellinomistajalle
Monikon allatiivihotellinomistajilleEssiivihotellinomistajana
Monikon essiivihotellinomistajinaTranslatiivihotellinomistajaksi
Monikon translatiivihotellinomistajiksiMonikon instruktiivihotellinomistajin
AbessiivihotellinomistajattaMonikon abessiivihotellinomistajitta
Monikon akkusatiivihotellinomistajat