Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoparaguaynvyötiäisetGenetiiviparaguaynvyötiäisen
Monikon genetiiviparaguaynvyötiäistenMonikon genetiiviparaguaynvyötiäisien
PartitiiviparaguaynvyötiäistäMonikon partitiiviparaguaynvyötiäisiä
InessiiviparaguaynvyötiäisessäMonikon inessiiviparaguaynvyötiäisissä
ElatiiviparaguaynvyötiäisestäMonikon elatiiviparaguaynvyötiäisistä
IllatiiviparaguaynvyötiäiseenMonikon illatiiviparaguaynvyötiäisiin
AdessiiviparaguaynvyötiäiselläMonikon adessiiviparaguaynvyötiäisillä
AblatiiviparaguaynvyötiäiseltäMonikon ablatiiviparaguaynvyötiäisiltä
AllatiiviparaguaynvyötiäiselleMonikon allatiiviparaguaynvyötiäisille
EssiiviparaguaynvyötiäisenäMonikon essiiviparaguaynvyötiäisinä
TranslatiiviparaguaynvyötiäiseksiMonikon translatiiviparaguaynvyötiäisiksi
Monikon instruktiiviparaguaynvyötiäisinAbessiiviparaguaynvyötiäisettä
Monikon abessiiviparaguaynvyötiäisittäMonikon akkusatiiviparaguaynvyötiäiset

Luokat