| Käännös | |
|---|---|
| 1. | parada en boxes {f} |
| Monikko | varikkokäynnit | Genetiivi | varikkokäynnin |
| Monikon genetiivi | varikkokäyntien | Partitiivi | varikkokäyntiä |
| Monikon partitiivi | varikkokäyntejä | Inessiivi | varikkokäynnissä |
| Monikon inessiivi | varikkokäynneissä | Elatiivi | varikkokäynnistä |
| Monikon elatiivi | varikkokäynneistä | Illatiivi | varikkokäyntiin |
| Monikon illatiivi | varikkokäynteihin | Adessiivi | varikkokäynnillä |
| Monikon adessiivi | varikkokäynneillä | Ablatiivi | varikkokäynniltä |
| Monikon ablatiivi | varikkokäynneiltä | Allatiivi | varikkokäynnille |
| Monikon allatiivi | varikkokäynneille | Essiivi | varikkokäyntinä |
| Monikon essiivi | varikkokäynteinä | Translatiivi | varikkokäynniksi |
| Monikon translatiivi | varikkokäynneiksi | Monikon instruktiivi | varikkokäynnein |
| Abessiivi | varikkokäynnittä | Monikon abessiivi | varikkokäynneittä |
| Monikon akkusatiivi | varikkokäynnit |