Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
sure of victory
Taivutusmuodot
Monikko
voitonvarmat
Monikko
voitonvarmani
Monikko
voitonvarmasi
Monikko
voitonvarmamme
Monikko
voitonvarmanne
Monikko
voitonvarmansa
Genetiivi
voitonvarman
Genetiivi
voitonvarmani
Genetiivi
voitonvarmasi
Genetiivi
voitonvarmamme
Genetiivi
voitonvarmanne
Genetiivi
voitonvarmansa
Monikon genetiivi
voitonvarmojen
Monikon genetiivi
voitonvarmojeni
Monikon genetiivi
voitonvarmojesi
Monikon genetiivi
voitonvarmojemme
Monikon genetiivi
voitonvarmojenne
Monikon genetiivi
voitonvarmojensa
Partitiivi
voitonvarmaa
Partitiivi
voitonvarmaani
Partitiivi
voitonvarmaasi
Partitiivi
voitonvarmaamme
Partitiivi
voitonvarmaanne
Partitiivi
voitonvarmaansa
Monikon partitiivi
voitonvarmoja
Monikon partitiivi
voitonvarmojani
Monikon partitiivi
voitonvarmojasi
Monikon partitiivi
voitonvarmojamme
Monikon partitiivi
voitonvarmojanne
Monikon partitiivi
voitonvarmojaan
Monikon partitiivi
voitonvarmojansa
Inessiivi
voitonvarmassa
Inessiivi
voitonvarmassani
Inessiivi
voitonvarmassasi
Inessiivi
voitonvarmassamme
Inessiivi
voitonvarmassanne
Inessiivi
voitonvarmassaan
Inessiivi
voitonvarmassansa
Monikon inessiivi
voitonvarmoissa
Monikon inessiivi
voitonvarmoissani
Monikon inessiivi
voitonvarmoissasi
Monikon inessiivi
voitonvarmoissamme
Monikon inessiivi
voitonvarmoissanne
Monikon inessiivi
voitonvarmoissaan
Monikon inessiivi
voitonvarmoissansa
Elatiivi
voitonvarmasta
Elatiivi
voitonvarmastani
Elatiivi
voitonvarmastasi
Elatiivi
voitonvarmastamme
Elatiivi
voitonvarmastanne
Elatiivi
voitonvarmastaan
Elatiivi
voitonvarmastansa
Monikon elatiivi
voitonvarmoista
Monikon elatiivi
voitonvarmoistani
Monikon elatiivi
voitonvarmoistasi
Monikon elatiivi
voitonvarmoistamme
Monikon elatiivi
voitonvarmoistanne
Monikon elatiivi
voitonvarmoistaan
Monikon elatiivi
voitonvarmoistansa
Illatiivi
voitonvarmaan
Illatiivi
voitonvarmaani
Illatiivi
voitonvarmaasi
Illatiivi
voitonvarmaamme
Illatiivi
voitonvarmaanne
Illatiivi
voitonvarmaansa
Monikon illatiivi
voitonvarmoihin
Monikon illatiivi
voitonvarmoihini
Monikon illatiivi
voitonvarmoihisi
Monikon illatiivi
voitonvarmoihimme
Monikon illatiivi
voitonvarmoihinne
Monikon illatiivi
voitonvarmoihinsa
Adessiivi
voitonvarmalla
Adessiivi
voitonvarmallani
Adessiivi
voitonvarmallasi
Adessiivi
voitonvarmallamme
Adessiivi
voitonvarmallanne
Adessiivi
voitonvarmallaan
Adessiivi
voitonvarmallansa
Monikon adessiivi
voitonvarmoilla
Monikon adessiivi
voitonvarmoillani
Monikon adessiivi
voitonvarmoillasi
Monikon adessiivi
voitonvarmoillamme
Monikon adessiivi
voitonvarmoillanne
Monikon adessiivi
voitonvarmoillaan
Monikon adessiivi
voitonvarmoillansa
Ablatiivi
voitonvarmalta
Ablatiivi
voitonvarmaltani
Ablatiivi
voitonvarmaltasi
Ablatiivi
voitonvarmaltamme
Ablatiivi
voitonvarmaltanne
Ablatiivi
voitonvarmaltaan
Ablatiivi
voitonvarmaltansa
Monikon ablatiivi
voitonvarmoilta
Monikon ablatiivi
voitonvarmoiltani
Monikon ablatiivi
voitonvarmoiltasi
Monikon ablatiivi
voitonvarmoiltamme
Monikon ablatiivi
voitonvarmoiltanne
Monikon ablatiivi
voitonvarmoiltaan
Monikon ablatiivi
voitonvarmoiltansa
Allatiivi
voitonvarmalle
Allatiivi
voitonvarmalleni
Allatiivi
voitonvarmallesi
Allatiivi
voitonvarmallemme
Allatiivi
voitonvarmallenne
Allatiivi
voitonvarmalleen
Allatiivi
voitonvarmallensa
Monikon allatiivi
voitonvarmoille
Monikon allatiivi
voitonvarmoilleni
Monikon allatiivi
voitonvarmoillesi
Monikon allatiivi
voitonvarmoillemme
Monikon allatiivi
voitonvarmoillenne
Monikon allatiivi
voitonvarmoilleen
Monikon allatiivi
voitonvarmoillensa
Essiivi
voitonvarmana
Essiivi
voitonvarmanani
Essiivi
voitonvarmanasi
Essiivi
voitonvarmanamme
Essiivi
voitonvarmananne
Essiivi
voitonvarmanaan
Essiivi
voitonvarmanansa
Monikon essiivi
voitonvarmoina
Monikon essiivi
voitonvarmoinani
Monikon essiivi
voitonvarmoinasi
Monikon essiivi
voitonvarmoinamme
Monikon essiivi
voitonvarmoinanne
Monikon essiivi
voitonvarmoinaan
Monikon essiivi
voitonvarmoinansa
Translatiivi
voitonvarmaksi
Translatiivi
voitonvarmakseni
Translatiivi
voitonvarmaksesi
Translatiivi
voitonvarmaksemme
Translatiivi
voitonvarmaksenne
Translatiivi
voitonvarmakseen
Translatiivi
voitonvarmaksensa
Monikon translatiivi
voitonvarmoiksi
Monikon translatiivi
voitonvarmoikseni
Monikon translatiivi
voitonvarmoiksesi
Monikon translatiivi
voitonvarmoiksemme
Monikon translatiivi
voitonvarmoiksenne
Monikon translatiivi
voitonvarmoikseen
Monikon translatiivi
voitonvarmoiksensa
Monikon instruktiivi
voitonvarmoin
Abessiivi
voitonvarmatta
Abessiivi
voitonvarmattani
Abessiivi
voitonvarmattasi
Abessiivi
voitonvarmattamme
Abessiivi
voitonvarmattanne
Abessiivi
voitonvarmattaan
Abessiivi
voitonvarmattansa
Monikon abessiivi
voitonvarmoitta
Monikon abessiivi
voitonvarmoittani
Monikon abessiivi
voitonvarmoittasi
Monikon abessiivi
voitonvarmoittamme
Monikon abessiivi
voitonvarmoittanne
Monikon abessiivi
voitonvarmoittaan
Monikon abessiivi
voitonvarmoittansa
Monikon komitatiivi
voitonvarmoine
Monikon komitatiivi
voitonvarmoineni
Monikon komitatiivi
voitonvarmoinesi
Monikon komitatiivi
voitonvarmoinemme
Monikon komitatiivi
voitonvarmoinenne
Monikon komitatiivi
voitonvarmoineen
Monikon komitatiivi
voitonvarmoinensa
Komparatiivi
voitonvarmempi
Superlatiivi
voitonvarmin
Monikon akkusatiivi
voitonvarmat
Monikon akkusatiivi
voitonvarmani
Monikon akkusatiivi
voitonvarmasi
Monikon akkusatiivi
voitonvarmamme
Monikon akkusatiivi
voitonvarmanne
Monikon akkusatiivi
voitonvarmansa
Akkusatiivi
voitonvarmani
Akkusatiivi
voitonvarmasi
Akkusatiivi
voitonvarmamme
Akkusatiivi
voitonvarmanne
Akkusatiivi
voitonvarmansa
Luokat
Adjektiivit