| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | valmennuskurssit | Genetiivi | valmennuskurssin |
| Monikon genetiivi | valmennuskurssien | Partitiivi | valmennuskurssia |
| Monikon partitiivi | valmennuskursseja | Inessiivi | valmennuskurssissa |
| Monikon inessiivi | valmennuskursseissa | Elatiivi | valmennuskurssista |
| Monikon elatiivi | valmennuskursseista | Illatiivi | valmennuskurssiin |
| Monikon illatiivi | valmennuskursseihin | Adessiivi | valmennuskurssilla |
| Monikon adessiivi | valmennuskursseilla | Ablatiivi | valmennuskurssilta |
| Monikon ablatiivi | valmennuskursseilta | Allatiivi | valmennuskurssille |
| Monikon allatiivi | valmennuskursseille | Essiivi | valmennuskurssina |
| Monikon essiivi | valmennuskursseina | Translatiivi | valmennuskurssiksi |
| Monikon translatiivi | valmennuskursseiksi | Monikon instruktiivi | valmennuskurssein |
| Abessiivi | valmennuskurssitta | Monikon abessiivi | valmennuskursseitta |
| Monikon akkusatiivi | valmennuskurssit |