Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkoformaalit kieliopitGenetiiviformaalin kieliopin
Monikon genetiiviformaalien kielioppienMonikon genetiiviformaaleiden kielioppien
Partitiiviformaalia kielioppiaMonikon partitiiviformaaleita kielioppeja
Monikon partitiiviformaaleja kielioppejaInessiiviformaalissa kieliopissa
Monikon inessiiviformaaleissa kieliopeissaElatiiviformaalista kieliopista
Monikon elatiiviformaaleista kieliopeistaIllatiiviformaaliin kielioppiin
Monikon illatiiviformaaleihin kielioppeihinAdessiiviformaalilla kieliopilla
Monikon adessiiviformaaleilla kieliopeillaAblatiiviformaalilta kieliopilta
Monikon ablatiiviformaaleilta kieliopeiltaAllatiiviformaalille kieliopille
Monikon allatiiviformaaleille kieliopeilleEssiiviformaalina kielioppina
Monikon essiiviformaaleina kielioppeinaTranslatiiviformaaliksi kieliopiksi
Monikon translatiiviformaaleiksi kieliopeiksiMonikon instruktiiviformaalein kieliopein
Abessiiviformaalitta kieliopittaMonikon abessiiviformaaleitta kieliopeitta
Monikon akkusatiiviformaalit kieliopit