Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokulttuurihistoriallisetMonikkokulttuurihistorialliseni
MonikkokulttuurihistoriallisesiMonikkokulttuurihistoriallisemme
MonikkokulttuurihistoriallisenneMonikkokulttuurihistoriallisensa
GenetiivikulttuurihistoriallisenGenetiivikulttuurihistorialliseni
GenetiivikulttuurihistoriallisesiGenetiivikulttuurihistoriallisemme
GenetiivikulttuurihistoriallisenneGenetiivikulttuurihistoriallisensa
Monikon genetiivikulttuurihistoriallistenMonikon genetiivikulttuurihistoriallisien
Monikon genetiivikulttuurihistoriallisteniMonikon genetiivikulttuurihistoriallisieni
Monikon genetiivikulttuurihistoriallistesiMonikon genetiivikulttuurihistoriallisiesi
Monikon genetiivikulttuurihistoriallistemmeMonikon genetiivikulttuurihistoriallisiemme
Monikon genetiivikulttuurihistoriallistenneMonikon genetiivikulttuurihistoriallisienne
Monikon genetiivikulttuurihistoriallistensaMonikon genetiivikulttuurihistoriallisiensa
PartitiivikulttuurihistoriallistaPartitiivikulttuurihistoriallistani
PartitiivikulttuurihistoriallistasiPartitiivikulttuurihistoriallistamme
PartitiivikulttuurihistoriallistannePartitiivikulttuurihistoriallistaan
PartitiivikulttuurihistoriallistansaMonikon partitiivikulttuurihistoriallisia
Monikon partitiivikulttuurihistoriallisianiMonikon partitiivikulttuurihistoriallisiasi
Monikon partitiivikulttuurihistoriallisiammeMonikon partitiivikulttuurihistoriallisianne
Monikon partitiivikulttuurihistoriallisiaanMonikon partitiivikulttuurihistoriallisiansa
InessiivikulttuurihistoriallisessaInessiivikulttuurihistoriallisessani
InessiivikulttuurihistoriallisessasiInessiivikulttuurihistoriallisessamme
InessiivikulttuurihistoriallisessanneInessiivikulttuurihistoriallisessaan
InessiivikulttuurihistoriallisessansaMonikon inessiivikulttuurihistoriallisissa
Monikon inessiivikulttuurihistoriallisissaniMonikon inessiivikulttuurihistoriallisissasi
Monikon inessiivikulttuurihistoriallisissammeMonikon inessiivikulttuurihistoriallisissanne
Monikon inessiivikulttuurihistoriallisissaanMonikon inessiivikulttuurihistoriallisissansa
ElatiivikulttuurihistoriallisestaElatiivikulttuurihistoriallisestani
ElatiivikulttuurihistoriallisestasiElatiivikulttuurihistoriallisestamme
ElatiivikulttuurihistoriallisestanneElatiivikulttuurihistoriallisestaan
ElatiivikulttuurihistoriallisestansaMonikon elatiivikulttuurihistoriallisista
Monikon elatiivikulttuurihistoriallisistaniMonikon elatiivikulttuurihistoriallisistasi
Monikon elatiivikulttuurihistoriallisistammeMonikon elatiivikulttuurihistoriallisistanne
Monikon elatiivikulttuurihistoriallisistaanMonikon elatiivikulttuurihistoriallisistansa
IllatiivikulttuurihistorialliseenIllatiivikulttuurihistorialliseeni
IllatiivikulttuurihistorialliseesiIllatiivikulttuurihistorialliseemme
IllatiivikulttuurihistorialliseenneIllatiivikulttuurihistorialliseensa
Monikon illatiivikulttuurihistoriallisiinMonikon illatiivikulttuurihistoriallisiini
Monikon illatiivikulttuurihistoriallisiisiMonikon illatiivikulttuurihistoriallisiimme
Monikon illatiivikulttuurihistoriallisiinneMonikon illatiivikulttuurihistoriallisiinsa
AdessiivikulttuurihistoriallisellaAdessiivikulttuurihistoriallisellani
AdessiivikulttuurihistoriallisellasiAdessiivikulttuurihistoriallisellamme
AdessiivikulttuurihistoriallisellanneAdessiivikulttuurihistoriallisellaan
AdessiivikulttuurihistoriallisellansaMonikon adessiivikulttuurihistoriallisilla
Monikon adessiivikulttuurihistoriallisillaniMonikon adessiivikulttuurihistoriallisillasi
Monikon adessiivikulttuurihistoriallisillammeMonikon adessiivikulttuurihistoriallisillanne
Monikon adessiivikulttuurihistoriallisillaanMonikon adessiivikulttuurihistoriallisillansa
AblatiivikulttuurihistorialliseltaAblatiivikulttuurihistorialliseltani
AblatiivikulttuurihistorialliseltasiAblatiivikulttuurihistorialliseltamme
AblatiivikulttuurihistorialliseltanneAblatiivikulttuurihistorialliseltaan
AblatiivikulttuurihistorialliseltansaMonikon ablatiivikulttuurihistoriallisilta
Monikon ablatiivikulttuurihistoriallisiltaniMonikon ablatiivikulttuurihistoriallisiltasi
Monikon ablatiivikulttuurihistoriallisiltammeMonikon ablatiivikulttuurihistoriallisiltanne
Monikon ablatiivikulttuurihistoriallisiltaanMonikon ablatiivikulttuurihistoriallisiltansa
AllatiivikulttuurihistorialliselleAllatiivikulttuurihistorialliselleni
AllatiivikulttuurihistoriallisellesiAllatiivikulttuurihistoriallisellemme
AllatiivikulttuurihistoriallisellenneAllatiivikulttuurihistorialliselleen
AllatiivikulttuurihistoriallisellensaMonikon allatiivikulttuurihistoriallisille
Monikon allatiivikulttuurihistoriallisilleniMonikon allatiivikulttuurihistoriallisillesi
Monikon allatiivikulttuurihistoriallisillemmeMonikon allatiivikulttuurihistoriallisillenne
Monikon allatiivikulttuurihistoriallisilleenMonikon allatiivikulttuurihistoriallisillensa
EssiivikulttuurihistoriallisenaEssiivikulttuurihistoriallisenani
EssiivikulttuurihistoriallisenasiEssiivikulttuurihistoriallisenamme
EssiivikulttuurihistoriallisenanneEssiivikulttuurihistoriallisenaan
EssiivikulttuurihistoriallisenansaMonikon essiivikulttuurihistoriallisina
Monikon essiivikulttuurihistoriallisinaniMonikon essiivikulttuurihistoriallisinasi
Monikon essiivikulttuurihistoriallisinammeMonikon essiivikulttuurihistoriallisinanne
Monikon essiivikulttuurihistoriallisinaanMonikon essiivikulttuurihistoriallisinansa
TranslatiivikulttuurihistorialliseksiTranslatiivikulttuurihistoriallisekseni
TranslatiivikulttuurihistorialliseksesiTranslatiivikulttuurihistorialliseksemme
TranslatiivikulttuurihistorialliseksenneTranslatiivikulttuurihistoriallisekseen
TranslatiivikulttuurihistorialliseksensaMonikon translatiivikulttuurihistoriallisiksi
Monikon translatiivikulttuurihistoriallisikseniMonikon translatiivikulttuurihistoriallisiksesi
Monikon translatiivikulttuurihistoriallisiksemmeMonikon translatiivikulttuurihistoriallisiksenne
Monikon translatiivikulttuurihistoriallisikseenMonikon translatiivikulttuurihistoriallisiksensa
Monikon instruktiivikulttuurihistoriallisinAbessiivikulttuurihistoriallisetta
AbessiivikulttuurihistoriallisettaniAbessiivikulttuurihistoriallisettasi
AbessiivikulttuurihistoriallisettammeAbessiivikulttuurihistoriallisettanne
AbessiivikulttuurihistoriallisettaanAbessiivikulttuurihistoriallisettansa
Monikon abessiivikulttuurihistoriallisittaMonikon abessiivikulttuurihistoriallisittani
Monikon abessiivikulttuurihistoriallisittasiMonikon abessiivikulttuurihistoriallisittamme
Monikon abessiivikulttuurihistoriallisittanneMonikon abessiivikulttuurihistoriallisittaan
Monikon abessiivikulttuurihistoriallisittansaMonikon komitatiivikulttuurihistoriallisine
Monikon komitatiivikulttuurihistoriallisineniMonikon komitatiivikulttuurihistoriallisinesi
Monikon komitatiivikulttuurihistoriallisinemmeMonikon komitatiivikulttuurihistoriallisinenne
Monikon komitatiivikulttuurihistoriallisineenMonikon komitatiivikulttuurihistoriallisinensa
Monikon akkusatiivikulttuurihistoriallisetMonikon akkusatiivikulttuurihistorialliseni
Monikon akkusatiivikulttuurihistoriallisesiMonikon akkusatiivikulttuurihistoriallisemme
Monikon akkusatiivikulttuurihistoriallisenneMonikon akkusatiivikulttuurihistoriallisensa
AkkusatiivikulttuurihistorialliseniAkkusatiivikulttuurihistoriallisesi
AkkusatiivikulttuurihistoriallisemmeAkkusatiivikulttuurihistoriallisenne
Akkusatiivikulttuurihistoriallisensa