Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkolyhytsanaisetMonikkolyhytsanaiseni
MonikkolyhytsanaisesiMonikkolyhytsanaisemme
MonikkolyhytsanaisenneMonikkolyhytsanaisensa
GenetiivilyhytsanaisenGenetiivilyhytsanaiseni
GenetiivilyhytsanaisesiGenetiivilyhytsanaisemme
GenetiivilyhytsanaisenneGenetiivilyhytsanaisensa
Monikon genetiivilyhytsanaistenMonikon genetiivilyhytsanaisien
Monikon genetiivilyhytsanaisteniMonikon genetiivilyhytsanaisieni
Monikon genetiivilyhytsanaistesiMonikon genetiivilyhytsanaisiesi
Monikon genetiivilyhytsanaistemmeMonikon genetiivilyhytsanaisiemme
Monikon genetiivilyhytsanaistenneMonikon genetiivilyhytsanaisienne
Monikon genetiivilyhytsanaistensaMonikon genetiivilyhytsanaisiensa
PartitiivilyhytsanaistaPartitiivilyhytsanaistani
PartitiivilyhytsanaistasiPartitiivilyhytsanaistamme
PartitiivilyhytsanaistannePartitiivilyhytsanaistaan
PartitiivilyhytsanaistansaMonikon partitiivilyhytsanaisia
Monikon partitiivilyhytsanaisianiMonikon partitiivilyhytsanaisiasi
Monikon partitiivilyhytsanaisiammeMonikon partitiivilyhytsanaisianne
Monikon partitiivilyhytsanaisiaanMonikon partitiivilyhytsanaisiansa
InessiivilyhytsanaisessaInessiivilyhytsanaisessani
InessiivilyhytsanaisessasiInessiivilyhytsanaisessamme
InessiivilyhytsanaisessanneInessiivilyhytsanaisessaan
InessiivilyhytsanaisessansaMonikon inessiivilyhytsanaisissa
Monikon inessiivilyhytsanaisissaniMonikon inessiivilyhytsanaisissasi
Monikon inessiivilyhytsanaisissammeMonikon inessiivilyhytsanaisissanne
Monikon inessiivilyhytsanaisissaanMonikon inessiivilyhytsanaisissansa
ElatiivilyhytsanaisestaElatiivilyhytsanaisestani
ElatiivilyhytsanaisestasiElatiivilyhytsanaisestamme
ElatiivilyhytsanaisestanneElatiivilyhytsanaisestaan
ElatiivilyhytsanaisestansaMonikon elatiivilyhytsanaisista
Monikon elatiivilyhytsanaisistaniMonikon elatiivilyhytsanaisistasi
Monikon elatiivilyhytsanaisistammeMonikon elatiivilyhytsanaisistanne
Monikon elatiivilyhytsanaisistaanMonikon elatiivilyhytsanaisistansa
IllatiivilyhytsanaiseenIllatiivilyhytsanaiseeni
IllatiivilyhytsanaiseesiIllatiivilyhytsanaiseemme
IllatiivilyhytsanaiseenneIllatiivilyhytsanaiseensa
Monikon illatiivilyhytsanaisiinMonikon illatiivilyhytsanaisiini
Monikon illatiivilyhytsanaisiisiMonikon illatiivilyhytsanaisiimme
Monikon illatiivilyhytsanaisiinneMonikon illatiivilyhytsanaisiinsa
AdessiivilyhytsanaisellaAdessiivilyhytsanaisellani
AdessiivilyhytsanaisellasiAdessiivilyhytsanaisellamme
AdessiivilyhytsanaisellanneAdessiivilyhytsanaisellaan
AdessiivilyhytsanaisellansaMonikon adessiivilyhytsanaisilla
Monikon adessiivilyhytsanaisillaniMonikon adessiivilyhytsanaisillasi
Monikon adessiivilyhytsanaisillammeMonikon adessiivilyhytsanaisillanne
Monikon adessiivilyhytsanaisillaanMonikon adessiivilyhytsanaisillansa
AblatiivilyhytsanaiseltaAblatiivilyhytsanaiseltani
AblatiivilyhytsanaiseltasiAblatiivilyhytsanaiseltamme
AblatiivilyhytsanaiseltanneAblatiivilyhytsanaiseltaan
AblatiivilyhytsanaiseltansaMonikon ablatiivilyhytsanaisilta
Monikon ablatiivilyhytsanaisiltaniMonikon ablatiivilyhytsanaisiltasi
Monikon ablatiivilyhytsanaisiltammeMonikon ablatiivilyhytsanaisiltanne
Monikon ablatiivilyhytsanaisiltaanMonikon ablatiivilyhytsanaisiltansa
AllatiivilyhytsanaiselleAllatiivilyhytsanaiselleni
AllatiivilyhytsanaisellesiAllatiivilyhytsanaisellemme
AllatiivilyhytsanaisellenneAllatiivilyhytsanaiselleen
AllatiivilyhytsanaisellensaMonikon allatiivilyhytsanaisille
Monikon allatiivilyhytsanaisilleniMonikon allatiivilyhytsanaisillesi
Monikon allatiivilyhytsanaisillemmeMonikon allatiivilyhytsanaisillenne
Monikon allatiivilyhytsanaisilleenMonikon allatiivilyhytsanaisillensa
EssiivilyhytsanaisenaEssiivilyhytsanaisenani
EssiivilyhytsanaisenasiEssiivilyhytsanaisenamme
EssiivilyhytsanaisenanneEssiivilyhytsanaisenaan
EssiivilyhytsanaisenansaMonikon essiivilyhytsanaisina
Monikon essiivilyhytsanaisinaniMonikon essiivilyhytsanaisinasi
Monikon essiivilyhytsanaisinammeMonikon essiivilyhytsanaisinanne
Monikon essiivilyhytsanaisinaanMonikon essiivilyhytsanaisinansa
TranslatiivilyhytsanaiseksiTranslatiivilyhytsanaisekseni
TranslatiivilyhytsanaiseksesiTranslatiivilyhytsanaiseksemme
TranslatiivilyhytsanaiseksenneTranslatiivilyhytsanaisekseen
TranslatiivilyhytsanaiseksensaMonikon translatiivilyhytsanaisiksi
Monikon translatiivilyhytsanaisikseniMonikon translatiivilyhytsanaisiksesi
Monikon translatiivilyhytsanaisiksemmeMonikon translatiivilyhytsanaisiksenne
Monikon translatiivilyhytsanaisikseenMonikon translatiivilyhytsanaisiksensa
Monikon instruktiivilyhytsanaisinAbessiivilyhytsanaisetta
AbessiivilyhytsanaisettaniAbessiivilyhytsanaisettasi
AbessiivilyhytsanaisettammeAbessiivilyhytsanaisettanne
AbessiivilyhytsanaisettaanAbessiivilyhytsanaisettansa
Monikon abessiivilyhytsanaisittaMonikon abessiivilyhytsanaisittani
Monikon abessiivilyhytsanaisittasiMonikon abessiivilyhytsanaisittamme
Monikon abessiivilyhytsanaisittanneMonikon abessiivilyhytsanaisittaan
Monikon abessiivilyhytsanaisittansaMonikon komitatiivilyhytsanaisine
Monikon komitatiivilyhytsanaisineniMonikon komitatiivilyhytsanaisinesi
Monikon komitatiivilyhytsanaisinemmeMonikon komitatiivilyhytsanaisinenne
Monikon komitatiivilyhytsanaisineenMonikon komitatiivilyhytsanaisinensa
KomparatiivilyhytsanaisempiSuperlatiivilyhytsanaisin
Monikon akkusatiivilyhytsanaisetMonikon akkusatiivilyhytsanaiseni
Monikon akkusatiivilyhytsanaisesiMonikon akkusatiivilyhytsanaisemme
Monikon akkusatiivilyhytsanaisenneMonikon akkusatiivilyhytsanaisensa
AkkusatiivilyhytsanaiseniAkkusatiivilyhytsanaisesi
AkkusatiivilyhytsanaisemmeAkkusatiivilyhytsanaisenne
Akkusatiivilyhytsanaisensa