Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Adjektiivit
1.
врачебный (vratšebnyi)
2.
  • Ääntäminen

Määritelmät

Adjektiivit

  1. lääketieteeseen liittyvä

Taivutusmuodot

MonikkolääketieteellisetMonikkolääketieteelliseni
MonikkolääketieteellisesiMonikkolääketieteellisemme
MonikkolääketieteellisenneMonikkolääketieteellisensä
GenetiivilääketieteellisenGenetiivilääketieteelliseni
GenetiivilääketieteellisesiGenetiivilääketieteellisemme
GenetiivilääketieteellisenneGenetiivilääketieteellisensä
Monikon genetiivilääketieteellistenMonikon genetiivilääketieteellisien
Monikon genetiivilääketieteellisteniMonikon genetiivilääketieteellisieni
Monikon genetiivilääketieteellistesiMonikon genetiivilääketieteellisiesi
Monikon genetiivilääketieteellistemmeMonikon genetiivilääketieteellisiemme
Monikon genetiivilääketieteellistenneMonikon genetiivilääketieteellisienne
Monikon genetiivilääketieteellistensäMonikon genetiivilääketieteellisiensä
PartitiivilääketieteellistäPartitiivilääketieteellistäni
PartitiivilääketieteellistäsiPartitiivilääketieteellistämme
PartitiivilääketieteellistännePartitiivilääketieteellistään
PartitiivilääketieteellistänsäMonikon partitiivilääketieteellisiä
Monikon partitiivilääketieteellisiäniMonikon partitiivilääketieteellisiäsi
Monikon partitiivilääketieteellisiämmeMonikon partitiivilääketieteellisiänne
Monikon partitiivilääketieteellisiäänMonikon partitiivilääketieteellisiänsä
InessiivilääketieteellisessäInessiivilääketieteellisessäni
InessiivilääketieteellisessäsiInessiivilääketieteellisessämme
InessiivilääketieteellisessänneInessiivilääketieteellisessään
InessiivilääketieteellisessänsäMonikon inessiivilääketieteellisissä
Monikon inessiivilääketieteellisissäniMonikon inessiivilääketieteellisissäsi
Monikon inessiivilääketieteellisissämmeMonikon inessiivilääketieteellisissänne
Monikon inessiivilääketieteellisissäänMonikon inessiivilääketieteellisissänsä
ElatiivilääketieteellisestäElatiivilääketieteellisestäni
ElatiivilääketieteellisestäsiElatiivilääketieteellisestämme
ElatiivilääketieteellisestänneElatiivilääketieteellisestään
ElatiivilääketieteellisestänsäMonikon elatiivilääketieteellisistä
Monikon elatiivilääketieteellisistäniMonikon elatiivilääketieteellisistäsi
Monikon elatiivilääketieteellisistämmeMonikon elatiivilääketieteellisistänne
Monikon elatiivilääketieteellisistäänMonikon elatiivilääketieteellisistänsä
IllatiivilääketieteelliseenIllatiivilääketieteelliseeni
IllatiivilääketieteelliseesiIllatiivilääketieteelliseemme
IllatiivilääketieteelliseenneIllatiivilääketieteelliseensä
Monikon illatiivilääketieteellisiinMonikon illatiivilääketieteellisiini
Monikon illatiivilääketieteellisiisiMonikon illatiivilääketieteellisiimme
Monikon illatiivilääketieteellisiinneMonikon illatiivilääketieteellisiinsä
AdessiivilääketieteelliselläAdessiivilääketieteelliselläni
AdessiivilääketieteelliselläsiAdessiivilääketieteellisellämme
AdessiivilääketieteellisellänneAdessiivilääketieteellisellään
AdessiivilääketieteellisellänsäMonikon adessiivilääketieteellisillä
Monikon adessiivilääketieteellisilläniMonikon adessiivilääketieteellisilläsi
Monikon adessiivilääketieteellisillämmeMonikon adessiivilääketieteellisillänne
Monikon adessiivilääketieteellisilläänMonikon adessiivilääketieteellisillänsä
AblatiivilääketieteelliseltäAblatiivilääketieteelliseltäni
AblatiivilääketieteelliseltäsiAblatiivilääketieteelliseltämme
AblatiivilääketieteelliseltänneAblatiivilääketieteelliseltään
AblatiivilääketieteelliseltänsäMonikon ablatiivilääketieteellisiltä
Monikon ablatiivilääketieteellisiltäniMonikon ablatiivilääketieteellisiltäsi
Monikon ablatiivilääketieteellisiltämmeMonikon ablatiivilääketieteellisiltänne
Monikon ablatiivilääketieteellisiltäänMonikon ablatiivilääketieteellisiltänsä
AllatiivilääketieteelliselleAllatiivilääketieteelliselleni
AllatiivilääketieteellisellesiAllatiivilääketieteellisellemme
AllatiivilääketieteellisellenneAllatiivilääketieteelliselleen
AllatiivilääketieteellisellensäMonikon allatiivilääketieteellisille
Monikon allatiivilääketieteellisilleniMonikon allatiivilääketieteellisillesi
Monikon allatiivilääketieteellisillemmeMonikon allatiivilääketieteellisillenne
Monikon allatiivilääketieteellisilleenMonikon allatiivilääketieteellisillensä
EssiivilääketieteellisenäEssiivilääketieteellisenäni
EssiivilääketieteellisenäsiEssiivilääketieteellisenämme
EssiivilääketieteellisenänneEssiivilääketieteellisenään
EssiivilääketieteellisenänsäMonikon essiivilääketieteellisinä
Monikon essiivilääketieteellisinäniMonikon essiivilääketieteellisinäsi
Monikon essiivilääketieteellisinämmeMonikon essiivilääketieteellisinänne
Monikon essiivilääketieteellisinäänMonikon essiivilääketieteellisinänsä
TranslatiivilääketieteelliseksiTranslatiivilääketieteellisekseni
TranslatiivilääketieteelliseksesiTranslatiivilääketieteelliseksemme
TranslatiivilääketieteelliseksenneTranslatiivilääketieteellisekseen
TranslatiivilääketieteelliseksensäMonikon translatiivilääketieteellisiksi
Monikon translatiivilääketieteellisikseniMonikon translatiivilääketieteellisiksesi
Monikon translatiivilääketieteellisiksemmeMonikon translatiivilääketieteellisiksenne
Monikon translatiivilääketieteellisikseenMonikon translatiivilääketieteellisiksensä
Monikon instruktiivilääketieteellisinAbessiivilääketieteellisettä
AbessiivilääketieteellisettäniAbessiivilääketieteellisettäsi
AbessiivilääketieteellisettämmeAbessiivilääketieteellisettänne
AbessiivilääketieteellisettäänAbessiivilääketieteellisettänsä
Monikon abessiivilääketieteellisittäMonikon abessiivilääketieteellisittäni
Monikon abessiivilääketieteellisittäsiMonikon abessiivilääketieteellisittämme
Monikon abessiivilääketieteellisittänneMonikon abessiivilääketieteellisittään
Monikon abessiivilääketieteellisittänsäMonikon komitatiivilääketieteellisine
Monikon komitatiivilääketieteellisineniMonikon komitatiivilääketieteellisinesi
Monikon komitatiivilääketieteellisinemmeMonikon komitatiivilääketieteellisinenne
Monikon komitatiivilääketieteellisineenMonikon komitatiivilääketieteellisinensä
KomparatiivilääketieteellisempiSuperlatiivilääketieteellisin
Monikon akkusatiivilääketieteellisetMonikon akkusatiivilääketieteelliseni
Monikon akkusatiivilääketieteellisesiMonikon akkusatiivilääketieteellisemme
Monikon akkusatiivilääketieteellisenneMonikon akkusatiivilääketieteellisensä
AkkusatiivilääketieteelliseniAkkusatiivilääketieteellisesi
AkkusatiivilääketieteellisemmeAkkusatiivilääketieteellisenne
Akkusatiivilääketieteellisensä