Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
врачебный
(vratšebnyi)
2.
медицинский
(meditsinski)
Määritelmät
Adjektiivit
lääketieteeseen
liittyvä
Taivutusmuodot
Monikko
lääketieteelliset
Monikko
lääketieteelliseni
Monikko
lääketieteellisesi
Monikko
lääketieteellisemme
Monikko
lääketieteellisenne
Monikko
lääketieteellisensä
Genetiivi
lääketieteellisen
Genetiivi
lääketieteelliseni
Genetiivi
lääketieteellisesi
Genetiivi
lääketieteellisemme
Genetiivi
lääketieteellisenne
Genetiivi
lääketieteellisensä
Monikon genetiivi
lääketieteellisten
Monikon genetiivi
lääketieteellisien
Monikon genetiivi
lääketieteellisteni
Monikon genetiivi
lääketieteellisieni
Monikon genetiivi
lääketieteellistesi
Monikon genetiivi
lääketieteellisiesi
Monikon genetiivi
lääketieteellistemme
Monikon genetiivi
lääketieteellisiemme
Monikon genetiivi
lääketieteellistenne
Monikon genetiivi
lääketieteellisienne
Monikon genetiivi
lääketieteellistensä
Monikon genetiivi
lääketieteellisiensä
Partitiivi
lääketieteellistä
Partitiivi
lääketieteellistäni
Partitiivi
lääketieteellistäsi
Partitiivi
lääketieteellistämme
Partitiivi
lääketieteellistänne
Partitiivi
lääketieteellistään
Partitiivi
lääketieteellistänsä
Monikon partitiivi
lääketieteellisiä
Monikon partitiivi
lääketieteellisiäni
Monikon partitiivi
lääketieteellisiäsi
Monikon partitiivi
lääketieteellisiämme
Monikon partitiivi
lääketieteellisiänne
Monikon partitiivi
lääketieteellisiään
Monikon partitiivi
lääketieteellisiänsä
Inessiivi
lääketieteellisessä
Inessiivi
lääketieteellisessäni
Inessiivi
lääketieteellisessäsi
Inessiivi
lääketieteellisessämme
Inessiivi
lääketieteellisessänne
Inessiivi
lääketieteellisessään
Inessiivi
lääketieteellisessänsä
Monikon inessiivi
lääketieteellisissä
Monikon inessiivi
lääketieteellisissäni
Monikon inessiivi
lääketieteellisissäsi
Monikon inessiivi
lääketieteellisissämme
Monikon inessiivi
lääketieteellisissänne
Monikon inessiivi
lääketieteellisissään
Monikon inessiivi
lääketieteellisissänsä
Elatiivi
lääketieteellisestä
Elatiivi
lääketieteellisestäni
Elatiivi
lääketieteellisestäsi
Elatiivi
lääketieteellisestämme
Elatiivi
lääketieteellisestänne
Elatiivi
lääketieteellisestään
Elatiivi
lääketieteellisestänsä
Monikon elatiivi
lääketieteellisistä
Monikon elatiivi
lääketieteellisistäni
Monikon elatiivi
lääketieteellisistäsi
Monikon elatiivi
lääketieteellisistämme
Monikon elatiivi
lääketieteellisistänne
Monikon elatiivi
lääketieteellisistään
Monikon elatiivi
lääketieteellisistänsä
Illatiivi
lääketieteelliseen
Illatiivi
lääketieteelliseeni
Illatiivi
lääketieteelliseesi
Illatiivi
lääketieteelliseemme
Illatiivi
lääketieteelliseenne
Illatiivi
lääketieteelliseensä
Monikon illatiivi
lääketieteellisiin
Monikon illatiivi
lääketieteellisiini
Monikon illatiivi
lääketieteellisiisi
Monikon illatiivi
lääketieteellisiimme
Monikon illatiivi
lääketieteellisiinne
Monikon illatiivi
lääketieteellisiinsä
Adessiivi
lääketieteellisellä
Adessiivi
lääketieteelliselläni
Adessiivi
lääketieteelliselläsi
Adessiivi
lääketieteellisellämme
Adessiivi
lääketieteellisellänne
Adessiivi
lääketieteellisellään
Adessiivi
lääketieteellisellänsä
Monikon adessiivi
lääketieteellisillä
Monikon adessiivi
lääketieteellisilläni
Monikon adessiivi
lääketieteellisilläsi
Monikon adessiivi
lääketieteellisillämme
Monikon adessiivi
lääketieteellisillänne
Monikon adessiivi
lääketieteellisillään
Monikon adessiivi
lääketieteellisillänsä
Ablatiivi
lääketieteelliseltä
Ablatiivi
lääketieteelliseltäni
Ablatiivi
lääketieteelliseltäsi
Ablatiivi
lääketieteelliseltämme
Ablatiivi
lääketieteelliseltänne
Ablatiivi
lääketieteelliseltään
Ablatiivi
lääketieteelliseltänsä
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltä
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltäni
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltäsi
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltämme
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltänne
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltään
Monikon ablatiivi
lääketieteellisiltänsä
Allatiivi
lääketieteelliselle
Allatiivi
lääketieteelliselleni
Allatiivi
lääketieteellisellesi
Allatiivi
lääketieteellisellemme
Allatiivi
lääketieteellisellenne
Allatiivi
lääketieteelliselleen
Allatiivi
lääketieteellisellensä
Monikon allatiivi
lääketieteellisille
Monikon allatiivi
lääketieteellisilleni
Monikon allatiivi
lääketieteellisillesi
Monikon allatiivi
lääketieteellisillemme
Monikon allatiivi
lääketieteellisillenne
Monikon allatiivi
lääketieteellisilleen
Monikon allatiivi
lääketieteellisillensä
Essiivi
lääketieteellisenä
Essiivi
lääketieteellisenäni
Essiivi
lääketieteellisenäsi
Essiivi
lääketieteellisenämme
Essiivi
lääketieteellisenänne
Essiivi
lääketieteellisenään
Essiivi
lääketieteellisenänsä
Monikon essiivi
lääketieteellisinä
Monikon essiivi
lääketieteellisinäni
Monikon essiivi
lääketieteellisinäsi
Monikon essiivi
lääketieteellisinämme
Monikon essiivi
lääketieteellisinänne
Monikon essiivi
lääketieteellisinään
Monikon essiivi
lääketieteellisinänsä
Translatiivi
lääketieteelliseksi
Translatiivi
lääketieteellisekseni
Translatiivi
lääketieteelliseksesi
Translatiivi
lääketieteelliseksemme
Translatiivi
lääketieteelliseksenne
Translatiivi
lääketieteellisekseen
Translatiivi
lääketieteelliseksensä
Monikon translatiivi
lääketieteellisiksi
Monikon translatiivi
lääketieteellisikseni
Monikon translatiivi
lääketieteellisiksesi
Monikon translatiivi
lääketieteellisiksemme
Monikon translatiivi
lääketieteellisiksenne
Monikon translatiivi
lääketieteellisikseen
Monikon translatiivi
lääketieteellisiksensä
Monikon instruktiivi
lääketieteellisin
Abessiivi
lääketieteellisettä
Abessiivi
lääketieteellisettäni
Abessiivi
lääketieteellisettäsi
Abessiivi
lääketieteellisettämme
Abessiivi
lääketieteellisettänne
Abessiivi
lääketieteellisettään
Abessiivi
lääketieteellisettänsä
Monikon abessiivi
lääketieteellisittä
Monikon abessiivi
lääketieteellisittäni
Monikon abessiivi
lääketieteellisittäsi
Monikon abessiivi
lääketieteellisittämme
Monikon abessiivi
lääketieteellisittänne
Monikon abessiivi
lääketieteellisittään
Monikon abessiivi
lääketieteellisittänsä
Monikon komitatiivi
lääketieteellisine
Monikon komitatiivi
lääketieteellisineni
Monikon komitatiivi
lääketieteellisinesi
Monikon komitatiivi
lääketieteellisinemme
Monikon komitatiivi
lääketieteellisinenne
Monikon komitatiivi
lääketieteellisineen
Monikon komitatiivi
lääketieteellisinensä
Komparatiivi
lääketieteellisempi
Superlatiivi
lääketieteellisin
Monikon akkusatiivi
lääketieteelliset
Monikon akkusatiivi
lääketieteelliseni
Monikon akkusatiivi
lääketieteellisesi
Monikon akkusatiivi
lääketieteellisemme
Monikon akkusatiivi
lääketieteellisenne
Monikon akkusatiivi
lääketieteellisensä
Akkusatiivi
lääketieteelliseni
Akkusatiivi
lääketieteellisesi
Akkusatiivi
lääketieteellisemme
Akkusatiivi
lääketieteellisenne
Akkusatiivi
lääketieteellisensä