Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotäysjyvätGenetiivitäysjyvän
Monikon genetiivitäysjyvienPartitiivitäysjyvää
Monikon partitiivitäysjyviäInessiivitäysjyvässä
Monikon inessiivitäysjyvissäElatiivitäysjyvästä
Monikon elatiivitäysjyvistäIllatiivitäysjyvään
Monikon illatiivitäysjyviinAdessiivitäysjyvällä
Monikon adessiivitäysjyvilläAblatiivitäysjyvältä
Monikon ablatiivitäysjyviltäAllatiivitäysjyvälle
Monikon allatiivitäysjyvilleEssiivitäysjyvänä
Monikon essiivitäysjyvinäTranslatiivitäysjyväksi
Monikon translatiivitäysjyviksiMonikon instruktiivitäysjyvin
AbessiivitäysjyvättäMonikon abessiivitäysjyvittä
Monikon akkusatiivitäysjyvät