Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantigolden-headed lion tamarin

Taivutusmuodot

Monikkokultaharjaleijona-apinatGenetiivikultaharjaleijona-apinan
Monikon genetiivikultaharjaleijona-apinoidenMonikon genetiivikultaharjaleijona-apinoitten
Partitiivikultaharjaleijona-apinaaMonikon partitiivikultaharjaleijona-apinoita
Inessiivikultaharjaleijona-apinassaMonikon inessiivikultaharjaleijona-apinoissa
Elatiivikultaharjaleijona-apinastaMonikon elatiivikultaharjaleijona-apinoista
Illatiivikultaharjaleijona-apinaanMonikon illatiivikultaharjaleijona-apinoihin
Adessiivikultaharjaleijona-apinallaMonikon adessiivikultaharjaleijona-apinoilla
Ablatiivikultaharjaleijona-apinaltaMonikon ablatiivikultaharjaleijona-apinoilta
Allatiivikultaharjaleijona-apinalleMonikon allatiivikultaharjaleijona-apinoille
Essiivikultaharjaleijona-apinanaMonikon essiivikultaharjaleijona-apinoina
Translatiivikultaharjaleijona-apinaksiMonikon translatiivikultaharjaleijona-apinoiksi
Monikon instruktiivikultaharjaleijona-apinoinAbessiivikultaharjaleijona-apinatta
Monikon abessiivikultaharjaleijona-apinoittaMonikon akkusatiivikultaharjaleijona-apinat