Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokuuluotaimetGenetiivikuuluotaimen
Monikon genetiivikuuluotaimienMonikon genetiivikuuluotainten
PartitiivikuuluotaintaMonikon partitiivikuuluotaimia
InessiivikuuluotaimessaMonikon inessiivikuuluotaimissa
ElatiivikuuluotaimestaMonikon elatiivikuuluotaimista
IllatiivikuuluotaimeenMonikon illatiivikuuluotaimiin
AdessiivikuuluotaimellaMonikon adessiivikuuluotaimilla
AblatiivikuuluotaimeltaMonikon ablatiivikuuluotaimilta
AllatiivikuuluotaimelleMonikon allatiivikuuluotaimille
EssiivikuuluotaimenaMonikon essiivikuuluotaimina
TranslatiivikuuluotaimeksiMonikon translatiivikuuluotaimiksi
Monikon instruktiivikuuluotaiminAbessiivikuuluotaimetta
Monikon abessiivikuuluotaimittaMonikon akkusatiivikuuluotaimet

Luokat