Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokoiralaumatGenetiivikoiralauman
Monikon genetiivikoiralaumojenPartitiivikoiralaumaa
Monikon partitiivikoiralaumojaInessiivikoiralaumassa
Monikon inessiivikoiralaumoissaElatiivikoiralaumasta
Monikon elatiivikoiralaumoistaIllatiivikoiralaumaan
Monikon illatiivikoiralaumoihinAdessiivikoiralaumalla
Monikon adessiivikoiralaumoillaAblatiivikoiralaumalta
Monikon ablatiivikoiralaumoiltaAllatiivikoiralaumalle
Monikon allatiivikoiralaumoilleEssiivikoiralaumana
Monikon essiivikoiralaumoinaTranslatiivikoiralaumaksi
Monikon translatiivikoiralaumoiksiMonikon instruktiivikoiralaumoin
AbessiivikoiralaumattaMonikon abessiivikoiralaumoitta
Monikon akkusatiivikoiralaumat

Luokat